הג'יאהד האיסלמי: בידנו טיל מייצור עצמי המסוגל לפגוע במטרות בטווח של 18 ק"מ.

בלעדי ומיוחד למקורות הצבאיים של תיקדבקה: הג'יהאד האיסלמי הודיע ביום א' 15.4, כי הוא פיתח בעצמו, בלי עזרת החמס, מנוע רקטי וראש נפץ חדש לטילי הקסאם המצויים ברשותו והמתאים במיוחד לטיל החדש שלהם 'אל קודס 3' שהוא טיל דו-שלבי. הג'יהאד הודיע גם כי הוא ערך כבר ניסויים בטיל החדש, והוא הצליח לירות אותו לטווח של 18 ק"מ. עוד אומר הג'יהאד בהודעה שלו, כי היום יש לו מלאי טילים ויכולת מבצעית לירות, עשרות טילי קסאם מהסוג החדש כל יום, על הערים הישובים הישראליים מסביב לרצועת עזה, במשך שנה שלמה. מקורות צבאיים ישראליים אישרו כי בשבועיים האחרונים ערך הג'יהאד האיסלמי ברצועה ניסויים בטילים חדשים, וכי הוא הגדיל בחודש האחרון את מלאי הטילים העומד לרשותו בצורה ניכרת. טיל קסאם בעל יכולת פגיעה בטווח של 18 ק"מ, הוא טיל היכול לפגוע במבואות הדרומיים של אשדוד, קריית גת, ובמטרות צפונה לאופקים ולנתיבות.
הערכה בצה"ל היא כי חשיפת הטיל החדש נועדה לאותת על כך כי הג'יהאד האיסלמי ינסה לשגר אותו בימים הקרובים, לקראת יום הזיכרון לחיילי צה"ל ויום העצמאות החלים ביום ב' וג' 24.4-23, בשבוע הבא.
המקורות הצבאיים שלנו מדווחים כי צריך לשים לנוסח ההודעה של הג'יהאד המדגישה את 'העצמאות' הטכנולוגית שהג'יאהד השיג בפיתוח ובבניית טילים, ומהעובדה שהוא אינו תלוי יותר באספקת טילים ארוכי טווח בחמס.
כמו כן מדגישה ההודעה, כי הג'יהאד השיג את כל החומרים הדרושים לבניית הטיל החדש למה שמוגדר בהודעה 'שווקים אזרחיים'. המקורות שלנו מציינים כי הכוונה לאספקה מסודרת של חלקי טילים שהג'יהאד מקבל באחרונה דרך סיני מאיראן. את החומרים מעבירות רשתות ההברחה האיראניות הפועלות במפרץ סואץ, המקבלות את החומרים לייצור והרכבת הטילים מאוניות המפליגות מנמל פודגורצ'יה Podgorcia במונטנגרו, שבים האדריאטי. חלקי טילים וחומרים הדרושים לבנייתם והרכבתם של ראשי הנפץ נמכרים לסוכנים איראנים הפועלים במזרח אירופה, על ידי רשתות מבריחים וסוחרי נשק הפועלות בסרביה ובבוסניה. כל מערך ייצור הטילים של הג'יאהד ממומן על ידי האיראנים, ומומחי טילים איראנים וסורים, אשר נמצאים ברצועת עזה, ואשר מפקחים ומדריכים את אנשי הג'יאהד בבניית והרכבת טילים. לאור מידע זה אין להתייחס ברצינות לדבריו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בפגישתו ביום א' 15.4, עם ראש הממשלה אהוד אולמרט, בהם אמר כי הוא פועל להפסקת ירי הטילים מרצועת עזה, וכי בקרוב יתפרשו כוחות פלסטינים על גבול רצועת עזה-מצרים שיבלמו את הברחות הנשק מסיני לרצועה.

Print Friendly, PDF & Email