הג'יהאד האיסלמי שיגר את 4 טילי 'הגראד' לעבר נהריה ועכו. 'כיפת ברזל' יירטה רק טיל אחד בעוד 2 טילים התפוצצו בתוך ישובים

צה''ל שוב הסתבך בפרסום שורה של פרטים לא נכונים וסותרים על ירי 4 טילי 'הגראד' לעבר שתי ערים ישראליות מרכזיות בגליל המערבי- נהריה ועכו. את הטילים שיגרו אנשי הג'יהאד האיסלמי, מתוך מחנה הפליטים בורג' אל-שמלי, ליד צור בדרום לבנון. הג'יהאד האיסלמי נמצא תחת פיקוד איראן וחיזבאללה, ואין לו שום קשר ל'ג'יאהד העולמי', מושג שאיננו קיים במציאות, כפי שצה''ל מוסר.
זו אולי הסיבה שצה''ל מסר, כי נורו קטיושות, נשק מקובל אצל ארגוני אל קעידה בלבנון. אולם על ישראל נורו טילי 'גראד' 120 מ''מ.
צה''ל מסר במשך שעות ביום ה', כי 'כיפת ברזל' יירטה טיל אחד, ויתר הטילים התפוצצו בים, או בשטח לבנון.
כל זאת בשעה שכבר היה ברור, כי יש פגיעות קשות של טילי 'גראד' שהתפוצצו ליד במספר בניינים, ומכוניות חונות בשני ישובים ישראליים-אחד מהם קיבוץ גשר הזיו, השני יישוב ליד העיר עכו. היו גם כמה נפגעי חרדה.
במילים אחרות, 'מערכת כיפת ברזל' יירטה רק טיל אחד מתוך שלושת הטילים שעמדו להתפוצץ בשטחים מיושבים.
נוסף לכך כל תושבי נהריה, עכו, שלומי, והישובים שנפגעו, מדווחים, כי האזעקות נשמעו רק אחרי הפיצוצים ולא לפניהם.
מכל ההתרחשויות האלה, עולה תמונה קשה של הפתעה מוחלטת של צה''ל מירי טילי 'הגראד' על ישראל, ונקודה זו אולי צריכה להדאיג יותר מכל דבר אחר. לאחר כל הדיבורים על הסכנה הנשקפת לישראל מגבולות סוריה ולבנון, ולאחר תמרונים ותרגילים אינסופים, כיצד מצליחים איראן, חיזבאללה, והג'יהאד האיסלמי, להפתיע בצורה מוחלטת את צה''ל ואת ישראל.
ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר ביום ה' 22.8, 'כי סוריה היא מגרש הניסויים של איראן'. הוא 'שכח' להוסיף את ירי הטילים מלבנון, וזה לא היה מקרה.
הירי לא היה קשור 'להתפרסות הג'יהאד העולמי לאורך גבולות ישראל', כפי שצה''ל אומר. מלבד השאלה מדוע צה''ל אפשר היווצרות מצב כזה, ומדוע צה''ל אפשר לאיראן להפוך את סוריה לשדה הניסויים שלה, ירי הטילים היה קשור להתכנסותה של מועצת הביטחון ביום ה' בלילה בניו יורק כדי לדון בהארכת המנדט של כוח יוניפי''ל.
איראן וחיזבאללה, אינם מעוניינים יותר בנוכחותו של יוניפי''ל בדרום לבנון, ואינם רוצים יותר שהוא ימשמש חיץ ביניהם לצה''ל.

את זה אפשר היה להבין כבר ב-7 לאוגוסט במארב המטענים שחיזבאללה הניח לכוח צה''ל שננכס לדרום לבנון ליד הכפר לבונה Labbouneh, במרחק של 80 מטר בלבד מעמדת יוניפי''ל.
ירי טילי 'הגראד' ביום ה' הוא המשך המדיניות החדשה של איראן וחיזבאללה, לאורך גבול לבנון-ישראל.
קודם לכן דיווחנו ביום ה' 22.8, מיד עם ירי הטילים:
פיצוצים ואזעקות נשמעו ביום ה' 22.8 בכל אזור הגליל המערבי החל מראש הנקרה עד עכו. לפחות 4 טילים שנורו מלבנון התפוצצו בשטחים ליד נהריה, צומת כברי, והכפר ג'דיידה ליד עכו. טיל אחד התפוצץ בשטח בנוי וגרם לנזקים. שני טילים יורטו על ידי מערכת 'כיפת ברזל'. אזעקות היו גם בגליל העליון כולל העיר קריית שמונה. לפי עדויות של תושבים מקומיים נורו שני מטחים טילים על האזור. האזעקות נשמעו רק לאחר ההתפוצצויות. צה''ל מורה לתושבים להישאר ליד מרחבים מוגנים. הטילים נורו מאזור צור. מקורות בלבנון מוסרים כי צה''ל מפגיז את מקורות האש. צה''ל סגר, ביום ה' 22.8 אחה''צ, את כל המרחב האוויר מעל הגליל לתנועת מטוסים לאחר ירי הטילים על הגליל המערבי. גם המרחב האווירי מעל הגליל העליון וחיפה נסגר. שדה התעופה של חיפה נסגר לתנועות מטוסים.
 

Print Friendly, PDF & Email