הג'יהאד: סיימנו את התגובה שלנו. מהבוקר שוגרו על מטרות בישראל לפחות 80 טילים. זמן קצר לאחר מכן שיגור הטילים נמשך

משעות הבוקר של יום שני 24,2, שוגרו לעבר מטרות בישראל  לפחות 80 טילים על ידי הג'יהאד האיסלמי, כאשר החמאס מגבה אותו בהתבטאויות מסיתות, אולם מבלי שיסתכן בפעולת תגובה ישראלית. בכך הפך היום השני להתלקחות ברצועה, ולהתרחבותה (ביום א') לעבר דרום דמשק שם תקפו מטוסי חיל האוויר מתקן אימונים של הג'יהאד, להתמודדות ישירה בין צה"ל והג'יהאד.
כמו ביום א' הג'יהאד מיקד את האש שלו על אזור אשקלון שהפכה להיות העיר הישראלית הגדולה ביותר הנמצא תחת הפגזת טילים, עוד לפני שדרות.
מפעל לייצור מזון בעיר ספג פגיעה ישירה וענני עשן עלו ממנו, אולם מלבד פצוע אחד לא נמסר על נפגעים.
 חיל האוויר הגביר את הפצצותיו על מתקנים ומפקדות של הג'יהאד ברצועה כאשר הוא מנסה לפגוע ולחסל בחוליות שיגור הטילים של הארגון.
בשעות הערב הודיע הג'יהאד 'כי הוא סיים בכך את התגובה שלו על חיסול שניים מאנשיו ביום א' על ידי צה"ל'.  במילים אחרות, הג'יהאד מודיע כי מצידו הסיבוב הזה של הלחימה ברצועה הסתיים.
ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר ביום ב' , כי אם האש לא תיפסק הדבר ייאלץ את צה"ל לפתוח במהלך צבאי נרחב  ברצועה אשר יכיל בתוכו הפתעות שעדיין לא ראינו במבצעים קודמים ברצועת עזה.
לעומתו אמר שר הביטחון נפתלי בנט לראשי עיריות ויישוביים בדרום, כי אין לצפות לפעולה מקיפה של צה"ל עוד לפני הבחירות שתערכנה בשבוע הבא ביום שני 2.3.
עכשיו לאחר הודעת הג'יהאד הכדור הוא בידי ישראל שעליה להחליט אם היא משאירה בידי הג'יהאד את הכוח להחליט מתי ואיך לפתוח באש על מטרות בישראל ומתי לסיים אותה.
זמן קצר לאחר שהג'יהאד הודיע, ביום ב' בלילה, כי הוא  'סיים את התגובה הצבאית', חידש הארגון את הפגזות מטרות בדרום ישראל. לטענתו של הג'יהאד 'ישראל לא עמדה בהתחייבויותיה' ולכן האש תימשך.  שקט יענה בשקט, נאמר בהודעת הג'יהאד.
קודם לכן הודיעו ארגוני הפלסטינים ברצועת עזה כי הפסקת האש תיכנס לתוקפה בשעה 22:00 בלילה.

גורם אחר שיקבע מה יתרחש בשבוע זה יהיה לחץ דעת הקהל הישראלית והאם הדבר ישנה את מאזן הכוחות במערכה הפוליטית הפנימית בה ישראל נמצאת.
עד עכשיו אין סימנים לכך כי המתרחש ברצועה משנה את נטיית הבוחר הישראלי לחזור ולהצביע לפי דפוסי ההצבעה הקודמים שלו בשנה האחרונה מלבד התגברות בכוחו של ראש הממשלה נתניהו ו'הליכוד'. 
ביום ב' הודיעו ראש הממשלה נתניהו ומנהיג 'כחול לבן' ח"כ בני גנץ, כי הם מפסיקים את מסע הבחירות שלהם, כדי לאפשר להם להתרכז במצב הביטחוני.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות