הגנרל קסאם סוליימני בראש החפ"ק של משמרות המהפכה וחיזבאללה העיראקי-כבשו את אבו קמאל. סגנו חאיראללה סאמדי נהרג בקרבות

הגנרל קאסם סוליימני, מפקד גדודי אל קודס, ומפקד חזיתות איראן בסוריה ועיראק, הוא העומד בימים האחרונים בראש הכוחות השיעיים שכבשו בימים האחרונים את העיר  אבו קמאל  Abu Kamal , מידי ISIS.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי הגנרל סוליימני ביחד עם החפ"ק שלו  היו לפחות עד יום א' לפנות בוקר 19.11 באזור אבו קמאל, שם הוא פיקד אישית ישירות על המבצע לכיבוש העיר.
עוד מדווחים המקורות שלנו, כי בקרבות עם ISIS נהרג סגנו של קאסם סוליימני, חאיראללה סאמדי Khairallah Samadi.
התואר הצבאי שלו היה יועץ צבאי לקאסם סוליימני. המדובר באיש המקורב ביותר למפקד האיראני ואשר נלחם אתו ביחד בכל הקרבות בהם קאסם סוליימני השתתף החל ממלחמת איראן-עיראק לפני 37 שנה-בשנות השמונים.  סאמדי-הנראה בתמונה ביחד עם הגנרל סוליימני בחזית אבו קמאל -נהרג מפגיעה של פגז מרגמה של ISIS.
עוד מדווחים המקורות הצבאיים שלנו. כי סוליימני לא השתמש בקרב המכריע על אבו קמאל בכוחות סוריים, או של חיזבאללה, אלא הביא לתוך סוריה ארבעה גדודים של המיליציה השיעית העיראקית חיזבאללה-נוג'בה  Harakat Hezbollah al-Nujaba שפירוש שמה הוא 'התנועה של מפלגת אצילי האלוהים' Movement of the Party of God's Nobles.
כוחות מיליציה זו הנמצאים תחת הפיקוד הישיר של משמרות המהפכה האיראניים משתתפים במלחמה בסוריה מאז 2013.  באחרונה אמרו מפקדי המיליציה כי אם קסאם סוליימני יורה להם  הם יצאו להילחם בתימן לצד ההוטים.
כדי לאפשר לגדודי המיליציה הזו לעבור מעיראק לסוריה, הציב קאסם סוליימני באזור הגבול העיראקי-סורי גדוד גשרים צפים של חיל ההנדסה האיראניים. הגדוד הזה הפעיל גשרים צפים שאפשרו את מעבר הגדודים מהגדה המזרחית למערבית של הנהר שבגזרה זו הוא רחב במיוחד קילומטר וחצי רוחבו.
הפעולה הצבאית של משמרות המהפכה האיראניים בתוך סוריה, קיבלה סיוע מחיל האוויר הרוסי, כולל ממפציצים ארוכי טווח Tupolev-22M3 שהגיעו בטיסה ישירה מרוסיה דרך איראן ועיראק.
עצם העובדה שהגנרל קאסם סוליימני, בראש החפ"ק המורחב שלו פעלו בתוך סוריה, כאשר הם מביאים כוחות מעיראק, פתח לפני איראן את הדרך מעיראק למזרח סוריה, ומשם לתדמור ולדמשק.
התנועות הצבאיות האירניות האלה בתוך סוריה עוררו עצבנות ומתיחות רבה בירדן, שם רואים בנוכחות הכוחות האיראניים באבו קמאל איום איראני ישיר על גבולותיה הצפוניים של ירדן.
המקורות של תיקדבקה מדווחים, כי כל הניסיונות הירדניים להסב את תשומת הלב של איזה שהוא גורם מדיני או צבאי בממשל הנשיא טראמפ בוושינגטון למתרחש-עלו בתוהו.
כל הפניות הירדניות נשארו ללא כל תגובה אמריקנית.
גם בישראל שום גורם מדיני או צבאי לא התייחס לעובדה שמשמרות המהפכה האיראניים הם שכבשו את אבו קמאל בסוריה.

 

Print Friendly, PDF & Email

2 תגובות עבור “הגנרל קסאם סוליימני בראש החפ"ק של משמרות המהפכה וחיזבאללה העיראקי-כבשו את אבו קמאל. סגנו חאיראללה סאמדי נהרג בקרבות

 • נוב 21, 2017 @ 7:16 at 7:16
  Permalink

  טראמפ נמר של נייר.

 • נוב 25, 2017 @ 1:20 at 1:20
  Permalink

  א.) טראמפ, אננו נמר של נייר.
  ב.) לישראל יש כרגע רק שתי אפשרויות. או שמצטרפים לטראפ' נגד פוטין, או להיפך. הכי נכון היה לשבת בשקט, אבל אין כל סיכוי לכך, משתי סיבות.
  1. אין ארוחות חינם. מי שמקבל 4 מיליארד $ לשנה, חייב לתת תמורה עבורם.
  2. כשאת הממשלה מעמידים בפני ברירה: או פינוי ההתנחלויות, או מעורבות בסוריה. ברור במי בוחרים.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות