דובר צבאי של ההוטים בתימן: נתקוף בטילים את הבסיסים הצבאיים הישראליים באריתריה. ואם יהיה צורך נתקוף בטילים גם מטרות בישראל

הדובר הצבאי של הכוחות ההוטים Houthi fighters בתימן, הקולונל עזיז ראשיד Colonel Aziz Rashid איים, ביום א' 1.10, לתקוף בטילים את מה שהוא 'כינה הבסיסים הישראליים באריתריה'. לאחר מכן הוסיף הדובר, כי  אם המצב ידרוש זאת ההוטים יתקפו בטילי קרקע-קרקע גם מטרות בתוך ישראל עצמה. 'הבסיסים הישראלים באפריקה נמצאים בטווח הטילים שלנו', אמר הדובר הצבאי Israeli military bases in Africa are within range of Houthi missiles.
הדובר הוסיף ואמר, כי אם יהיה צורך בכך ההוטים יקבלו טילים המסוגלים לתקוף מטרות גם בתוך ישראל עצמה. Our forces would soon have missiles capable of reaching bases in Israel itself.
הדובר לא ציין מהיכן טילים אלה יגיעו אולם מאחר וידוע כי המקור היחיד לטילי קרקע-קרקע לטווח בינוני הנמצאים בידי ההוטים היא איראן, ברור היה הדובר מדבר על טילים בליסטיים לטווח ארוך המסוגלים להגיע לטווח של 1,720 ק"מ שהוא המרחק בין צפון תימן ואילת.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי עד עתה אין בידי ההוטים טילים בעלי טווח כזה.
האיראנים מספקים להוטים שני סוגי טילי קרקע-קרקע מדגם בורקאן-1 ובורקאן-2  Borkan-1 and Borkan-2-Iranian  tactical ballistic missiles.
הטווח המרבי של בוראקן-1 הוא 800 ק"מ, ואילו הטווח המרבי של בוראקן-2 הוא 1,400 ק"מ ואין לו יכולת להגיע עד לישראל.
ההוטים ניסו בשנה האחרונה לשגר כמה טילים כאלה לעבר מטרות בערב הסעודית, כולל על הבירה ריאד, הערים הקדושות למוסלמים מכה ומדינה, ולעבר שורה של בסיסים צבאיים סעודיים.  מלבד שני טילים שפגעו במטרות צבאיות בדרום סעודיה הקרובות לגבול עם תימן וטיל אחד שפגע במטרה צבאית ליד ריאד, רוב הטילים ההוטים ששוגרו, או שיורטו על ידי ההגנה האנטי-אווירית הסעודית, או שהתפוצצו בשטחים ריקים הרחק מעבר למטרות שנקבעו להם.
עוד מציינים המקורות שלנו, כי הבעיה בפניה ישראל הוא לא החשש מפני ירי טילים איראנים מתימן לישראל, אלא יותר מפני ירי טילים איראניים על ידי ההוטים על מטרות צי ישראליות בים האדום.  בידי ההוטים ישנם טילי יבשה-ים איראניים מדגם  P-20 missile-Chinese name silkworm, שהם למעשה טילי שיוט נגד אוניות anti ship cruise missile, המסוגלים לפגוע באניות מלחמה או סוחר ישראליות הנעות בים האדום אל מפרץ עקבה או ממנו.

בדיוק לפני שנה ב-1.10, שיגרו ההוטים טיל כזה מול אניית מלחמה של אחוד נסיכויות הנפט הערביות ה-UAE והעלו אותה באש.  כמה ימים לאחר ב-10.10, ניסו ההוטים לתקוף בטילים כאלה את המשחתת האמריקנית 'מאסון' USS Mason. ארצות הברית הגיבה בהתקפה על סוללות הטילים ההוטים.
אולם בחודש שעבר, ב-14 לספטמבר, אמר מנהיג כוחות ההוטים התימנים עבדולמאלק אל-הוטי  Abdulmalek Badruddin Al-Houthi ,  כי  איחוד נסיכויות הנפט הערביות ה-UAE נמצאת בטווח הטילים שלנו.  עבדולמאלק אל-הוטי אמר, כי הוא מדבר על סמך ניסיון שיגור מוצלח של טילים לעבר נסיכות הנפט.
המנהיג ההוטי לא ציין מתי נערך שיגור כזה ואיזה סוג של טילים שוגרו וכמה.  כמו כן התפאר עבדולמאלק אל-הוטי, כי בידי כוחותיו מזל"טים המסוגלים להגיע ולסייר במרחב האווירי הסעודי.
המרחק מהאזורים בהם ההוטים שולטים בתימן ל-UAE, הוא כ-1,500 ק"מ.
האיום שהושמע ביום א' על ידי ההוטים לשגר טילים לעבר מטרות ישראליות הוא למעשה האיום ההוטי השני תוך פחות מחודש לתקוף מטרות של מדינות שתומכות בסעודיה בטילים הוטיים חדשים.
ההוטים טוענים, כי ישראל מעורבת במלחמה בתימן לאחר שהיא מגישה לסעודים עזרה ימית ומודיעינית מבסיסי הצי והמודיעין שהיא מחזיקה באסאב Assab שבאריתריה.
המרחק מתימן לאסאב הוא בסה"כ 97 ק"מ.
ישראל אף פעם לא הודתה בקיומם של בסיסים כאלה, אולם מקורות חוץ טוענים החל משנת 2012, כי אניות מלחמה וצוללות ישראליות נמצאות דרך קבע בנמל אסאב, וכי המודיעין הישראלי הקים תחנת התראה מוקדמת early warning station באזור.

Print Friendly, PDF & Email

2 תגובות עבור “דובר צבאי של ההוטים בתימן: נתקוף בטילים את הבסיסים הצבאיים הישראליים באריתריה. ואם יהיה צורך נתקוף בטילים גם מטרות בישראל

 • אוק 2, 2017 @ 21:00 at 21:00
  Permalink

  "נתקוף בטילים "…..
  יש להתאמן שמה באזור הזה עם ההוטים.
  זה יראה לעולם ההגנה של ישראל.
  כמו שעשו חיזבלה בסוריה (גם לתרגם הכלים ולשפר מה שצריכים)
  ובדרך אגב לחסלבמכה אחת מוחצת האיומים.(אין עשן ללא אש.
  אחת הסיבות שלא תפסיד קרדית למדינות אפריקה,ולמדינה הגדולה,
  ולרהאות פעילות כח מתריע ומוחץ (אל לשכוח יש לנו אוניות מכל הסוגים.
  השאלה אם הצוות החכם והנאור והנאור שיושב למעלה ומרחף בעננים בהחלט 0תלמידים נאמנים של הגיבורים של אז)יקח בחשבון…………..
  יתחילו להתעורר.היה תקדים לפני כמה חודשים שלחה המדינה הסונית גדולה השתמשה בהצלחה "כאילו זה נשק ישראל.

 • אוק 2, 2017 @ 23:28 at 23:28
  Permalink

  חחחח היה פה פעם כתבה שההוטים שיגרו טילים שפגעו בבסיס של ערב הסעודית שבו נפגע הרמטכל או מפקד בכיר מחיל האוויר היה או בדמיון של העורך לא ידוע נטען שקיבלו את הנ.צ מהאירנים ושחלק מהשיגורים עי כוחות אירנים בתימן היה נראה מופרך אבל כעת נאמר שהיו שיגורים שיורטו וחלק שפגעו במטרות לא משמעותיות

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות