הדיל הפוליטי: תוקם ממשלת ליכוד וכחול לבן. יעלון ולפיד פרשו מכחול לבן. גנץ נבחר כיו"ר הכנסת. יתמנה למ"מ ראש ממשלה ושר החוץ

דרמה פוליטית מתרחשת בשעות האחרונות, ביום ה' 26.3, כאשר מנהיג כחול לבן ח"כ בני גנץ, הכריע בעד הליכה להקמת ממשלת חירום לאומית שבראש יעמוד במשך השנה וחצי לקיומה, כלומר עד ספטמבר 2021 ראש הממשלה הנוכחי בנימין נתניהו.
בני גנץ עצמו יכהן בממשלה זו כממלא מקום ראש הממשלה ושר החוץ. גבי אשכנזי יהיה שר הביטחון. נפתלי בנט יהיה שר החינוך. ניר ברקת, או ישראל כץ שר האוצר. חיליק טרופר או ניסן ניקרסון, הנאמנים על גנץ יהיה שר המשפטים. תיקי הפנים והדתות יישארו בידי המפלגות הדתיות-חרדיות. לקואליציה הזו יצטרפו עמיר פרץ ואורלי לוי אבקסיס ממפלגת העבודה, והיא תמנה כ-78 חברי כנסת. בעקבות ההסכם המתגבש הודיעו משה ( בוגי ) יעלון ויאיר לפיד כי הם פורשים ממפלגת כחול לבן.
כדי לקדם את המהלך הזה ולהכשיל את המעומד בו תומכים יעלון ולפיד לתפקיד יו"ר הכנסת-ח"כ מאיר כהן, העמיד בני גנץ את עצמו כמעומד לתפקיד זה. לפי הצפוי הוא ימלא תפקיד זה מספר שעות ספורות ולאחר מכן הוא יתפטר מהתפקיד. במקומו ישוב וייבחר לתפקיד שוב ח"כ יולי אדלשטיין.
מדובר בהישג פוליטי דרמטי של ראש הממשלה ומנהיג הליכוד בנימין נתניהו, אשר לא רק שמשיג את מבוקשו להמשיך ולכהן עוד שנה ומחצה כראש ממשלה, אלא גם הצליח בסופו של דבר לפלגת את מפלגת כחול לבן אשר הוקמה כדי להדיחו מהשלטון.   

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות