ההבדל בין 100 ק"מ רוסיים, ו-100 מטר ישראלים בסוריה. 8 המליציות השיעיות האיראניות וחיזבאללה הפועלים בין 8 ל-3 ק"מ מישראל

ראש הממשלה בנימין נתניהו דחה, ביום ב' 23.7, ביחד עם שר הביטחון אביגדור ליברמן הרמטכ"ל רב אלוף גדי אייזנקוט, את ההצעות שהביאו אתם שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב והרמטכ"ל הרוסי הגנרל וואלרי  גארסימוב  Gen. Valery Gerasimov.
מקורות רוסיים אמרו לכלי תקשורת מערביים, כי רוסיה הציעה לישראל להסכים לכך, כי הכוחות האיראנים בסוריה ייסוגו למרחק של עד 100 ק"מ מגבול ישראל. 
מקור מדיני ישראלי אמר, כי ישראל לא תסכים  לכך כי כוחות איראן יישארו בכל שטח סוריה. כמו כן ישראל דרשה את הוצאת כל הטילים הבליסטיים המדויקים האיראנים ושל חיזבאללה, את סגירת מעברי הגבול בין סוריה ועיראק דרכם האיראנים מעבירים כוחות ונשק מעיראק לסוריה, ואת סגירת מעברי הגבול בין סוריה ללבנון, דרכם עובר נשק לחיזבאללה בלבנון. במילים אחרות, ישראל דורשת מרוסיה לחסום את הגשר היבשתי שאיראן הקימה בשבוע האחרון מעיראק לסוריה.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה דיווחו כבר בשבוע שעבר, כי יומיים בלבד לאחר סיום מפגש הפסגה בין הנשיאים דונלד טראמפ  וולדימיר פוטין בהלסינקי, החלו משמרות המהפכה האיראניים, ביום ד' 18.7, מעבירים שיירות צבאיות ממערב עיראק למזרח סוריה. השיירות נעות מעיראק לכיוון אבו קמאל Abu Kamal. השיירות מתדלקות במפקדה של המליציות השיעיות הפרו-איראניות הנמצאת ליד אבו קמאל. במפקדה זו שוהה הגנרל האיראני קסאם סוליימני כשהוא מבקר בסוריה.
ההנחה המודיעינית היא, כי השיירות האלה מעבירות לוחמים ונשק מעיראק לסוריה.
לאחר כמה שעות של שהייה בירושלים, יצאו שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב והרמטכ"ל הרוסי  הגנרל וואלרי  גארסימוב את ירושלים בידיים ריקות מבלי שהגיעו להסכמה כלשהי עם הצמרות המדיניות והצבאיות של ישראל.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי עוד לפני בואם של הרוסים לירושלים, היה ברור לשני הצדדים כי הפערים ביניהם הם כל כך גדולים עד שאי אפשר יהיה לגשר ביניהם.
הסיבה העיקרית לכך, הייתה היחידות של איראן וחיזבאללה הפועלות בשעות אלה לאורך גבול סוריה-ישראל באזור רמת הגולן, למרות כל ההכחשות הרוסיות.
המקורות שלנו מביאים כאן רשימה חלקית של שמונה יחידות אלה:

 • חטיבה מס' 313. חטיבה זו מורכבת כולה מאנשי מליציות שיעיות בפיקוד קצינים של משמרות המהפכה האיראניים. חטיבה זו השתתפה בקרבות בדרעא, והועברה השבוע לאזור קונטרה.
 • 'ניצי קונטרה' Quneitra Hawks- כוח של כמה מאות אנשי קומנדו של חיזבאללה המסופח לדוויזיה מס' 7 של הצבא הסורי 7th Division of the Syrian Army.
 • שלוש כוחות של מליציות שיעיות פרו איראניות בפיקוד קצינים של משמרות המהפכה האיראניים, פועלים עתה באזורי דרום סוריה הקרובים לגבול ישראל.
 • כמה מאות מחיילי חיזבאללה מוצבים עתה בחאן ארנבה Khan Arnebeh שבאזור קונטרה כעתודה מבצעית. כוחות חיזבאללה אלה מסופחים לדוויזיה מס' 5 הסורית 5th Division.
 • כוח אל גית Al Ghith Forces. מדובר בכוח שריון סורי המשתייך לדוויזיה מס' 4 הסורית. כוח הזה ממשיך לשהות בתוך אזור החיץ מול צפון רמת הגולן באזור מג'דל-שמס.

אם הרוסים לא יכולים, או לא רוצים להוציא כוחות אלה מאזורי הגבול עם ישראל, איך הם מצפים שישראל תקבל את הבטחתם לדאוג לנסיגת הכוחות האיראנים למרחק של 100 ק"מ מגבולות ישראל?

Print Friendly, PDF & Email

6 תגובות עבור “ההבדל בין 100 ק"מ רוסיים, ו-100 מטר ישראלים בסוריה. 8 המליציות השיעיות האיראניות וחיזבאללה הפועלים בין 8 ל-3 ק"מ מישראל

 • יול 24, 2018 @ 9:57 at 9:57
  Permalink

  אז ישראל תזיז אותם 50 מטר
  כלפי מעלה…

 • יול 24, 2018 @ 10:06 at 10:06
  Permalink

  עיניים להם ולא יראו!!!!!!!!!!!!!
  "חטיבה מס' 313"
  "ניצי קונטרה'"
  "שלוש כוחות"
  "כמה מאות"
  "כוח אל גית"
  וכל זה……….הם לא רואים,ולא יודעים!!!!!!!!!!!!!!11
  עם כל זה ……………יש פיתרון………………..

 • יול 24, 2018 @ 10:58 at 10:58
  Permalink

  הסכם זה נותן לנו לגיטימציה לתקוף כל מטרה אירנית בטווח 100 ק"מ

 • יול 24, 2018 @ 11:44 at 11:44
  Permalink

  הדרישה הישראלית נמצאת ב180 מעלות לצורך הרוסי כי השיעים הם הכח הקרקעי והרוסי באויר.
  הדיונים מתרחשים בתחום / השאלה : איך למנוע מאמצעי הלחימה השיעי מלהיות מופנים נגד ישראל. כ"א מיומן הוא גם אמצעי מלחמה.

 • יול 24, 2018 @ 21:00 at 21:00
  Permalink

  ביבי פחדן, והרוסים מזהים את הססנותו לצערי.

 • יול 25, 2018 @ 15:07 at 15:07
  Permalink

  מי שרוצה לשלוט בשטח
  היה חייב לעלות על תל-חרה ולהחזיק אותו.
  אין מנוס אז בכוח הזרוע.
  אבל אצלנו שקמיסיט מנהל את המלחמה.
  עם ראש ממשלה הזוי ורמטכל שמנמן.
  כאשר אין קריאת שטח מפה הגיונית.
  הכל ביזיון מנהלי.
  רק אלוהים יציל אותנו מידם של ליצנים אלו.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות