ההונאה הגדולה: ההתקפה העיקרית על צה"ל הייתה בליל שישי ועליה לא הייתה תגובה. בשבת אפשר היה להציג את החמאס כמתון ומרסן

ההתקפה העיקרית על כוחות צה"ל לאורך גדר המערכת התבצעה ביום שישי בלילה 29.3. במשך ארבע שעות יידו כ-200 פלסטינים, שלא היה סתם מפגינים, אלא אנשי הכוחות המיוחדים של גדודי עיז א-דין אל קאסם מאות מטעני חבלה גדולים במיוחד ומאות רימוני יד על כוחות צה"ל שהיו פרושים לאורך גדר המערכת בעוטף עזה.

קצינים, חיילים ותושבים מהאזור אמרו, כי המטענים הוטלו עליהם בקצב של מטען חבלה אחד בכל דקה.  אם התיאור הזה נכון, הרי שבליל שבת הותקפו חיילי צה"ל לפחות ב- 240 מטעני חבלה, מספר ללא תקדים בהתנגשויות בשנה האחרונה בין צה"ל והחמאס.
התיאורים של תושבי האזור שסיפרו כי בתיהם רעדו מעוצמת ההתפוצצויות נעלמו כלא היו.
צה"ל לא הגיב על התקפה זו, מלבד ירי של כמה פגזים בודדים של טנק לעבר עמדת חמאס. מאחר ומדובר היה בליל שישי והפגנת ההמונים של החמאס תוכננה למחרת-בשבת 30.3, הדבר אפשר לדרגים המדיניים והצבאיים הישראליים, לחמאס ולמצרים, להציג את ההפגנות בשבת כמתונות ומרוסנות.
העובדה שהחמאס תקף את צה"ל ללא תגובה, דבר שאפשר למנהיגיו להופיע בהפגנות בשבת כשהם מנופפים בחרבות ובאות 'ווי' לניצחון, עברה ללא תגובה בישראל, למעט תגובה אחת של דובר צה"ל ששיבח את יכולת הריסון של החמאס.
זו הייתה ללא ספק אחת ההונאות המתוחכמות אך הנבזיות ביותר בתקופה האחרונה מצד הדרגים המדיניים וצה"ל.
אם צה"ל מסכים לספוג התקפה על חטיבותיו המיוחדות, כמו גולני והצנחנים ללא תגובה, שלא יתפלא שיש מי שמקשיב במזרח התיכון למנהיג חיזבאללה חסן נסראללה הטוען, כי לצה"ל אין כוחות המסוגלים לנהל מלחמה קרקעית, וכי מפקדיו חוששים מלשלוח אותם לשדה הקרב.    

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות