ההעזה והפרובוקציה האיראנית כלפי ארה"ב לשיא חדש. חמנאי לאבה: טראמפ איננו אדם ראוי לתשובות

ההעזה והפרובוקציה האיראנית כלפי ארצות הברית, ובמיוחד נגד נשיאה דונלד טראמפ הגיעה, ביום ה' 13.6 לשיא חדש, כאשר מנהיג איראן האייטוללה עלי חמנאי אמר לראש ממשלת יפן שינזו אבה בעת פגישתם בטהרן, כי 'אני אישית איננו מעריך את טראמפ כמי שראוי להחליף אתו כל אגרות/מסרים, וכי אין לנו (לאיראנים) שום תשובה עבורו'. I personally do not consider Trump worthy of exchanging any messages with, and do not have and will not have any response for him.
בכך דחה חמנאי את הניסיון של אבה להעביר לו אגרת של הנשיא טראמפ המיועדת אליו.
נוסף לכך הגדיר חמנאי באוזני אבה, את טענתו של טראמפ כי ממשלו איינו מחפש 'שינוי של המשטר' בטהרן כ'שקר' a lie.

במקביל, במטרה להעצים ולהדגיש את עוצמת התגובה האיראנית ומשמעותה, צייץ שר החוץ האיראני מוחמד ג'אווד זריף ברשת הטוויטר, בעת פגישתם של המנהיגים האיראניים והיפניים, כי עצם העובדה שאחת המכליות שהותקפה במפרץ קשורה ליפן, 'היא חשודה' suspicious. בכך רמז שמדובר בפרובוקציה אמריקנית מכוונת.

המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מציינים, כי מלבד ההשפלה הפומבית המכוונת של הנשיא דונלד טראמפ, וגלי הדף בדעת הקהל העולמית מול עמדות איראניות אלה, מצוי בידי ארצות הברית מידע מודיעיני המראה שמשמרות המהפכה האיראנים הם שעמדו מאחורי המתקפה על המכליות גם לפני חודש ב-12 ו-14 במאי, וגם כעבור חודש ב-13.6.
המידע המודיעיני האמריקני מוסר פרטים מדויקים על תוכנית איראנית בת שלושה שלבים של התקפה על מטרות נפט במפרץ ועל מטרות אמריקניות, סעודיות, ישראליות  במזרח התיכון, במטרה  שוושינגטון תקל על הסנקציות האמריקניות המוטלות על ייצוא הנפט האיראני.

המקורות שלנו מדווחים, כי ההתקפה על שתי מכליות הנפט ביום ה', היא פתיחתו של השלב השני בתוכנית הפעולה האיראנית, שהוכנה ומבוצעת על ידי מפקד גדודי 'אל קודס' הגנרל קאסם סוליימני.

הגיליון הבא של השבועון דבקה-נט-וויקלי DNW  מס' 850 שייצא לאור ביום שישי 14.6, יביא פרטים בלעדיים על תוכניות ההתקפה האיראניות ועל ההכנות שנערכות באיראן לבצען.
הקישו כאן לחתימה על השבועון ( היוצא בשפה האנגלית).

עוד מציינים המקורות שלנו, כי עתה כאשר האייטוללה חמנאי החליט להפעיל את שרשרת המתקפות האלה על מטרות נפט ועל מטרות הקשורות עם ארצות הברית במפרץ ובמזרח התיכון, על הנשיא טראמפ להחליט מה תהייה התגובה האמריקנית. האם זו תהייה תגובה מדינית, או תגובה צבאית?
בעוד טראמפ נזהר מאוד עד עכשיו  מהתנגשות צבאית בין כוחות אמריקנים ואיראנים במפרץ  ובזירות המזרח התיכון, כולל בסוריה, עכשיו המדיניות הזו של חמנאי המוכנה להתמודד עם העוצמה הכלכלית והצבאית של ארצות הברית במטרה להוכיח כי התיאוריה שלו לגביהן היא 'שארצות הברית היא נמר של נייר', וכי היא לא תגיב על ההתגרויות נגדה-היא הדרך הנכונה שעל איראן לנקוט- מעמידה אותו בפני מצב אישי ואסטרטגי קשה ביותר.
אם טראמפ יחליט עכשיו, כפי שהחליט בגל הראשון של ההתקפות באמצע חודש מאי להבליג, לא רק המדיניות שלו מול איראן תספוג מכה קשה, אלא עקרונות מדיניותו של חמנאי כלפי טראמפ  וארצות הברית יהפכו למכשיר עיקרי, גם בידיהם של מנהיג סין צ'י ג'ינפינג, נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, ומנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און.     

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות