ההתנגשות הצבאית הגדולה הבאה בין ישראל ואיראן בסוף אפריל, או תחילת מאי, כאשר כוח צבאי עיראקי-שיעי יחצה את הגבול לתוך סוריה

אם אכן הדרג המדיני-הצבאי הישראלי יהיה נאמן להצהרות המלחמתיות נגד איראן שהוא משמיע בימים האחרונים, שלרובן אין וכנראה לא יהיה כיסוי במציאות בשטח, ( שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ: 'נלמד את האיראנים לקח שהם לא ישכחו'. אלוף פיקוד הצפון האלוף יואל סטריק: 'לא נאפשר לאיראן להקים מפקדה קדמית בסוריה,' כאשר בסוריה קיימות כבר לפחות שלוש מפקדות כאלה: אחת בדמשק, שנייה ליד אבו קמאל Abu Kamal, שלישית: ליד חאלב.) העימות הצבאי הישראלי הבא יהיה כנראה, אם לא תהיינה התפתחויות בלתי צפויות, בעוד חודשים-שלושה בחודשים אפריל ומאי השנה.
זה יהיה עימות הרבה יותר מסובך ובחזית הרבה יותר רחוקה מצפון ישראל, מאחר והוא יתחולל ברובו על גבול סוריה-עיראק.
הסיבה העיקרית לעימות הזה תהייה הניסיון של רוסיה ואיראן להעביר את הכוח הצבאי העיראקי השיעי שהן בונות בדרום עיראק לשטחה של סוריה. אפשר וצריך להניח כי אם מוסקבה וטהרן תחלטנה לנקוט בצעד הזה, טהרן תנצל אותו כדי לקדם את תכניתה להעביר חלקים מהכוח הזה לתוך לבנון ולהציבו על בדרום לבנון על הגבול הלבנוני-ישראלי.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מוסרים, כפי שארצות הברית מקימה בימים אלה  את הכוח הצבאי החדש בצפון סוריה-'כוחות משמר הגבול'  "Border Security Force" שיהיה מורכב בעיקר מלוחמים כורדיים, כך רוסיה ואיראן מקימות בשבועות האחרונים בדרום עיראק כוח מעורבות מהיר עיראקי שיהיה מורכב מלוחמים שיעיים.
כוח זה מונה בשלב ראשון כ-5,000 חייל, העוברים אימונים מיוחדים המכשירים אותם להילחם בסוריה. המקורות שלנו מוסרים, כי הכוח החדש מורכב משתי יחידות הנחשבות בעלות יכולת ביצוע מבצעית גבוהה מתוך המליציות השיעיות העיראקיות הבאות: Nujaba of Kaabil militia-Movement of the Party of God's- למעשה מדובר בארגון חיזבאללה העיראקי. בראש המיליציה עומד שייח' אכרם אל-קאבי Sheikh Akram al-Kaabi.  לרשות הארגון 4 דוויזיות- (Ammar Ibn Yasir Brigade, Liwa al-Hamad-Praise Brigade, Liwa al-Imam al-Hassan al-Mujtaba-Brigade of Imam Hassan the Chosen' and The Golan Liberation Brigade )- חלקן כבר נלחמות במלחמה בסוריה.
המיליציה השנייה היא 'אבו אל-פאדל אל עבאס' Abu al-Fadl al-Abbas Forces, which is a .
המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי כוח שיעי זה יהיה שונה מכל כוחות המליציות השיעיות העיראקיות שפועלים היום כבר בעיראק, משום שלפי התכנון תהייה לו זרוע אווירית.
באם הכוח העיראקי הזה יעבור את הגבול תוך סוריה, הוא יהפוך להיות המיליציה הפרו-איראנית הראשונה שלרשותה תעמוד זרוע אווירית.
קצינים של חיילות האוויר הרוסיים והאיראניים החלו כבר בהכנות להקמת הזרוע אשר נושא את השם 'זרוע המסוקים הקרביים
' The combat helicopters directorates .
המדובר בכוח של כמה עשרות מסוקי תקיפה ותובלה בעיקר מהדגמים הרוסיים Russian Mil Mi-17  ומסוקי תקיפה איראנים מסוג Iranian attack chopper-Shahed 285.
הכוח השיעי העיראקי הזה יהיה מוכן להתחיל לנוע בתחילת חודש אפריל מדרום עיראק למערבה וההערכה המודיעינית היא, כי בסוף אפריל תחילת מאי הוא ינסה לחצות את גבול עיראק-סוריה ולהיכנס לתוך דרום-מזרח סוריה באזורי אבו קמאל ודיר א-זור.
עד עתה, הכוחות האמריקנים הפרוסים במערב-עיראק ובדרום מזרח סוריה, בעיקר באזור אל טאנף Al-Tanf, מונעים באש חיה-אווירית וארטילרית- מעבר של כוחות עיראקים ממערב עיראק לתוך סוריה, ( דיווח מלא הובא בפרסום הבלעדי של המקורות הצבאיים של תיקדבקה  מ-8 בפברואר, תחת הכותרת: 'האמריקנים מפציצים ומפגיזים את האיראנים במזרח סוריה-גם כוחות רוסיים משתתפים בקרבות'.) והתקדמות של כוחות רוסיים, סוריים, חיזבאללה, ומליציות שיעיות פרו-איראניות מזרחית לנהר הפרת לעבר הגבול. (לתשומת לבם של כל הפוליטיקאים והפרשנים הישראלים שהופיעו בימים האחרונים בכלי התקשורת וטענו כי ארצות הברית נטשה את סוריה, וכי צריך לשכנע אותה לחזור ולהתערב שם.)
אולם צריך לקחת בחשבון, כי בסופו של דבר, ימצאו האיראנים נקודה לאורך 1,000 הק"מ של גבול עיראק וסוריה, דרכה הם יצליחו להפתיע ולהעביר כוחות אלה לתוך סוריה.
אז יעמדו לפני הדרגים המדיניים והצבאיים הישראליים, החלטות קשות יותר מאשר לפגוע בקרון שילוח של מל"ט איראני.
ההחלטות הישראליות, תהיינה תלויות אז במערך היחסים האמריקנים-רוסיים בסוריה, שכיום נמצא בשפל המדרגה.

Print Friendly, PDF & Email

10 תגובות עבור “ההתנגשות הצבאית הגדולה הבאה בין ישראל ואיראן בסוף אפריל, או תחילת מאי, כאשר כוח צבאי עיראקי-שיעי יחצה את הגבול לתוך סוריה

 • פבר 12, 2018 @ 12:57 at 12:57
  Permalink

  Israel needs to go back to having a patriotic media and an army that everyone in the country serves in and has many more combat units instead of support units

  Israel also needs to build a Huge surface to surface missile force of Heavy Lift ICBM's cruise missiles that can deliver 5-Ton or heavier conventional warheads so Israel is not depended on airplane delivered munitions

  Hopefully then Israel can hit numerous multiple target inside Syria & Lebanon simultaneously in a massive surprise attack followed by a massive land force invasion, otherwise if Israel relies on a defensive posture only it will lose

  • פבר 12, 2018 @ 16:25 at 16:25
   Permalink

   100 % right on the spot. Thank you

  • פבר 12, 2018 @ 16:43 at 16:43
   Permalink

   What you call Israel's dependence on "defensive posture only" is just pose. Israel's small size and high population density makes likely the possibility it will have to use or threaten to use nuclear weapon in order to decide a full-scale confrontation with Iran. This is why you hear Israel's formal voice speaking softly about "defending ourself".
   In reality once Iran/Hezbollah issue the Casus Belli the defensive posture will vanish. Israel's doctrine has always been to decide the outcome of war within its first days using overwhelming effort from the getgo and the element of surprise.

  • פבר 12, 2018 @ 21:19 at 21:19
   Permalink

   הבעיה שלנו הכי גדולה זה לא איראן ,סוריה ,חיזבאללה ,אתם נוכל להתמודד ,על אף המצב הגרוע שנכנסנו איליו ,הבעיה שלנו זה רוסייה שנותנת להם חסות וגיבוי , זה לא רק יועצים סורים כמו בששת הימים או כיפור ,זה כוח צבאי גדול של רוסייה שזוחל לאזורינו , אם לא נפתור את הבעיה עם רוסייה ומהר , דרך האמריקאים , אזי אפשר לומר שהפסוק מצפון תפתח הרעה מתחיל להתקיים .ואנחנו רדומים עם שמפניות וסיגרים ,אנחנו במצב הכי גרוע משהיינו אי פעם ביחסי הכוחות מול אויבינו .

  • פבר 12, 2018 @ 22:42 at 22:42
   Permalink

   But we have this missiles.
   Jericho named.

   Dont worry about it.

 • פבר 12, 2018 @ 18:59 at 18:59
  Permalink

  אני מקווה שתהיו מספיק ישרים לכתוב שטעיתם בהמידה ומה שאתם חוזים פה לא יקרה.
  ךהערכתי תסריט כזה לא הולך לקרות
  לרוסים אים אנטרס כזה

 • פבר 13, 2018 @ 3:20 at 3:20
  Permalink

  "ME"
  מי זה ME?
  יש עוד אחד ME
  אולי MEDEBKA.
  1.מבצע קדש
  2.מלחמת ששת הימים.
  3.יום כיפור.(APOCALYPES) של ישראל.
  4.מלחמה ,אירן חיזבלה,סוריה.רוסיה.זה שכתוב לא אחסר.
  או השכם(ביטוי לא נעים לשמוע לצמרת SANTA צהל.
  סליחה אתם אמרתם הראשונים…………
  מעניין בכל הקוראים המכובדים יש רק אחד "ME"??????????
  מוזר………..

 • פבר 13, 2018 @ 14:33 at 14:33
  Permalink

  אני רואה יותר סכנה מצד רוסיה שמקבלת "carte blanche" מצד טראמפ שממשיך את מדיניות אובמה -אי התערבות
  במזרח התיכון-ברגע שהם מצאו מספיק נפט בשטח ארהב -אין להם עניין בכלום אלא בשיקום המדינה שלהם
  וכל העניין עם ישראל הוא רגשי בלבד-שלא נתמך לא על ידי מאטיס ולא על ידי טילרסון -שהוא די פםרו רוסי ודי פרו ערבי
  לכן ישראל -צריכה לקחת כנתון -שבמערכה הבאה היא לבד -כמובן יהיו מילים יפות של תמיכה -רק זה בלבד-מה שעשה נתניהו בעניין הסיפוח זה להוריד את בנט ואת הקיצוניים מהגב שלו על ידי פרסום שיחות שהיו או לא היו עם ארהב
  הוא לא רוצה סיפוח
  צריך לתת לאיש הזה לעבוד אנחנו במצב חירום-אני מקווה שהמשטרה וכל הגורמים יתעלו מעל עצמם ויתנו לו לעבוד בשקט
  הוא לא מושחת-אולי אוהב לחיות טוב אז מה-מכל העיסקות שהוא עשה למען המדינה אילו רצה שוחד -היה יכול לקנות יקב שמפניה ובית חרושת לסיגארים וקילוגראמים של זהב
  זה הקנה מידה שצריך לה יות למשטרה כל דבר אחר -זה שיעקולים זרים ובפירוש בגידה במולדת-=כי להרוס אותו בעת הזאת זה להרוס את מדינת ישראל
  מקווה שהם מבינים זאת ואם לאו מישהוא צריך להסביר להם -מרבלין לא תבוא ישועה הוא רוצה במפלת נתניהו -אולי אם ליועץ יהיה אומץ מספיק להתעמת ולדבר איתם
  איראן היא מכה ופוטין הוא האבא של המכות שאני מקווה יעלם מהזירה-0מבחינתנו הוא הכי מסוכן-כי אין לו אלוהים

  • פבר 17, 2018 @ 14:39 at 14:39
   Permalink

   ישראל לא לבד, אבל זה לא יעזור לה. מתקרבת התנגשות בין רוסיה לארה"ב באמצעות שליח. אנו שלוחי ארה"ב ואירן של רוסיה. מבחינת האינטרס של שתי המעצמות, אין כל טעם במלחמה קרקעית. אם חיל האוויר יתקוף את אירן, רוסיה תגן עליה. איך – זאת השאלה הגדולה שעומדת לבירור.
   אם יתברר שאין לרוסיה יכולת טכנולוגית כזאת, זה סופה. לכן ההתנגשות תהיה לפני 18.3, יום בחירת הנשיא ברוסיה. ואפילו פוטין יבחר מחדש, זה כבר לא יהיה פוטין שהכרנו.
   אם יתברר שיש לרוסיה יכולת כזאת, יעמוד אצלה תור ארוך של מדינות, המבקשות חסות והגנה.
   אנחנו נידפק בכל מקרה.

 • מרץ 6, 2018 @ 0:42 at 0:42
  Permalink

  הגיע הזמן להפסיק לחשוב רק על פי ההיגיון שלנו. למדנו מספיק כדי לדעת שהערבים חושבים אחרת ברוך השם. אבל בימים אלה אני חושב שההיגיון המרכזי שעל פיו יש לפעול הוא הכסף. שום דבר לא חשוב יותר מכסף. פרט לעם היהודי. הם מגנים רק על הכסף.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות