הוועדה לאנרגיה גרעינית בווינה ה-IAEA, פרסמה מסמכים המוכיחים כי איראן מכינה חומרי נפץ וראשי חץ גרעיניים.

המקורות בווינה של תיקדבקה: בפעם הראשונה פרסמה ביום ב' (26.5) בלילה, הוועדה לאנרגיה גרעינית בווינה, ה-IAEA, 18 מסמכי מודיעין, שנמסרו לה על ידי ארצות הברית, המוכיחים כי צבא איראן, קרי-משמרות המהפכה האיראנים, עוסקים בהכנת חומרי נפץ גרעיניים, העשרת אורניום למטרות צבאיות, ובניית ראשי חץ גרעיניים. טהרן: המסמכים מזויפים.
המקורות המודיעיניים שלנו מדווחים כי המסמכים, הם חלק מחומר שנמצא במחשב נישא של אחד מראשי התוכנית הגרעינית האיראנית שנגנב ממנו, בסוף 2006 בטהרן, על ידי סוכנים של גורמי אופוזיציה איראניים, והגיע לידי ה-CIA, סוכנות הביון המרכזית האמריקנית.
למרות החומר הזה המראה בבירור כי איראן נמצאת בעיצומו של מאמץ לפתח נשק גרעיני, הייתה סוכנות הביון המרכזית האמריקנית, בין 16 גופי המודיעין אשר חתמו בדצמבר 2007, על דו"ח המודיעין הלאומי האמריקני ה-NIE , אשר קבע כי איראן הפסיקה את תוכניתה הגרעינית הצבאית עוד ב-2003.
המקורות שלנו בווינה מוסרים, כי פרסום מסמכי המודיעין בווינה, מראה כי אפילו יו"ר ה-IAEA, הד"ר מוחמד אל ברדעיי, המנסה תמיד לבוא לקראת האיראנים, השתכנע סופית כי אין ממש בדו"ח המודיעין האמריקני, וכי התוכנית הגרעינית הצבאית האיראנית קיימת, ומתנהלת במלוא היקפה.
קריאה מדוקדקת בדו"ח מראה, כי גם הד"ר אל ברדעיי, איבד את סבלנותו כלפי תכסיסי ההתחמקות של טהרן ב-9 החודשים האחרונים, וסירובה להשיב תשובות ענייניות לשאלותיו, ולשאלותיהם של פקחי הסוכנות הגרעינית, ובייחוד לתת הסברים על החומר המופיע ב-18 מסמכי המודיעין.
הדו"ח של הסוכנות הגרעינית, גם קובע כי באיראן נערך עתה מאמץ גדול לפתח דורות חדשים של צנטריפוגות חזקות ויעילות יותר מסוג IR-2 ו-IR-3, אשר מסוגלות להעשיר אורניום למטרות צבאיות ממנו אפשר לייצר פצצות גרעיניות. הדו"ח אומר, כי איראן לא אפשרה לפקחי הסוכנות לראיין את המדענים העובדים בפיתוח והרכבת הצנטריפוגות, וגם לא אפשרה להם גישה למתקנים בנטאנז, שם הן מוצבות.
עוד מוסרים המקורות שלנו, כי מקריאת הדו"ח של ה-IAEA עולה, ב-6 החודשים האחרונים, מאז דצמבר 2007, הפיקו האיראנים לפחות 150 ק"ג אורניום מעושר, כמות הגדולה פי 2 מהכמות שהופקה על ידיהם ב-18 החודשים שלפני כן. חוגים בוועדה אומרים, כי אין ספק, שהמטרה של האיראנים ב-6 החודשים הבאים, כלומר עד דצמבר 2008, היא להפיק כמות כפולה מזו, 300 ק"ג אורנים מועשר.
הדו"ח יידון בשבוע הבא בכינוס מועצת הנגידים של הוועדה לאנרגיה גרעינית, בו מיוצגות 35 מדינות, שייערך בווינה.

Print Friendly, PDF & Email