הוחל בהטלת הסגר על חלקים באוכלוסייה . 1.5 מיליון תלמידים לא ילכו לבתי הספר שייסגרו. נתניהו קורא להקמת ממשלת חירום לאומית

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע, ביום ה' בערב 12.3, על סגירת בתי הספר והפסקת לימודיהם של 1.5 מיליון תלמידים בעקבות התפשטות מחלת הקורונה. גני הילדים יוסיפו לפעול. הפסקת הלימודים היא בינתיים עד לאחר חג הפסח, אולם אין ספק כי בימים הקרובים כאשר המחלה תמשיך להתפשט תוטלנה הגבלות נוספות על האוכלוסייה בישראל.
שר הבריאות יעקב ליצמן אמר,  כי מערכת הבריאות קיבלה תוספת תקנים של 200 רופאים ו-600 אחיות. לדבריו, מערכת הבריאות נערכת להגיע ל-2,000 בדיקות שייערכו ביום לשלילת הימצאות הנגיף בגופם של אזרחים. השר הוסיף ואמר, כי הוא לא יהסס משלוח את משטרת ישראל כדי לאכוף על האזרחים את ההגבלות החדשות.
בסיום הופעתו של ראש הממשלה נתניהו הוא פנה בקריאה להקמת ממשלת חירום לאומית.
נתניהו אמר:  'הנגיף אינו מתחשב בגבולות ולא מבחין בין יהודים ולא יהודים, דתיים ולא דתיים, אנשי ימין ושמאל. כולנו בסירה אחת. למעשה כל האנושות בסירה אחת. אני מבקש להודות לאנשים מהצד השני של המתרס הפוליטי שמביעים הערכה למאמץ שאני וחבריי מובילים למען בריאות הציבור וחיי הציבור. הם מבינים שאנחנו נמצאים בשעת חירום היסטורית. שעת חירום לאומית ובינלאומית. חייבים לשים בצד את הפוליטיקה, אחר כך יהיה זמן לחזור לאותה הנקודה, אבל כרגע נדרשת אחריות לאומית ואישית שהיא גוברת על כל שיקול אחר. נטפל במשבר בכוחות משותפים מתוך אמון בינינו שרק דבר אחד צריך לעמוד לנגד עינינו, טובת מדינת ישראל , בריאותם וחייהם של אזרחי ישראל'.

Print Friendly, PDF & Email