הוחל בספירה לאחור לשיגור לוויין המכ"ם הצבאי הישראלי הראשון 'פולאריס' Polaris 1, מבסיס הודי במפרץ בנגאל.

תיקדבקה מקורות צבאיים אמריקניים והודיים מדווחים כי ישראל והודו החלו ביום ב' 17.9, בהכנות האחרונות לקראת שיגור ביחד על ידי אותו טיל של לוויין צבאי ישראל חדש פולאריס/טקסאט' Polaris/TecSat, או 'פולאריס' Polaris 1, שיהיה לוויין המכ"ם הצבאי הישראלי הראשון, ולוויין הריגול הצבאי הסודי ההודי 'קארטוסאט' Cartosat 2A . השיגור עצמו ייערך ביומיים הקרובים עד יום ה' 20.9. הלוויינים הישראלי וההודי ישוגרו מבסיס שילוח הטילים ההודי הנמצא על אי במפרץ בנגאל Bay of Bengal. מקורות אמריקנים מדווחים כי אם השיגור יצליח, תצטרף ישראל למועדון המצומצם ביותר של מדינות שברשותן לוויני מכ"ם, המסוגלים להבחין בין כלי רכב הצבוע בצבעי הסוואה לבין סלע המונח בין צמחיה עבותה. במילים אחרות, לישראל תהייה תשובה לשיטות ההסוואה המתוחכמות של איראן, בהן השתמש חיזבאללה, במלחמה בלבנון בקיץ 2006. הלוויין מסוגל 'לראות' בלילה ודרך שכבות עננים. המומחים האמריקנים מוסיפים ואומרים כי לוויין כזה ברשות ישראל יאפשר לה להתרכז על מטרות באיראן, במטרה לאסוף מידע חיוני להתקפה ישראלית על מטרות גרעיניות איראניות. הלוויין הישראלי החדש יהיה מצויד במכ"ם המסוגל להבחין ולנתח מטרות בגודל של 1 מטר, ולספק צילומים וניתוחים של הזוויות השונות של המטרות שעל הקרקע.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה: שיגור לוויין המכ"ם החדש יאפשר לישראל להשלים את המידע המתקבל מלוויין הריגול הצבאי 'אופק 7' אשר שולח לחלל בהצלחה רק לפני 3 חודשים בחודש יוני.
מקורות צבאיים מערביים מדווחים, כי ישראל ביצעה בתחילת השנה בחודשים פברואר ומרס 2007 לפחות 3 שיגורים מוצלחים נוספים, אולם ישראל הצליחה על רמה כזו של סודיות עד כי לא ברור בדיוק איזה מערכות צבאיות ישראליות שוגרו לחלל, ומה התפקיד המודיעיני שיועד להן.
ראש מחלקת פיתוח עסקים בענק תעשיית הלוויינים והמטוסים האמריקנית 'נורתופ גרומן' Northrop Grumman, ג'ף גראנט Jeff Grant, אומר כי הלוויין הישראלי החדש ייתן בידיה יכולות מודיעין, כפי שיש לארצות הברית ממטוסי U-2's, מטוסי הריגול והתצפית, הנושאים אתם כיום מערכות מכ"ם וחיישנים מתקדמות מדגם Radar 2A sensor.
עוד מציינים המומחים האמריקנים כי לוויין הריגול ההודי 'קארטוסאט' Cartosat 2A , נבנה בשיתוף פעולה ותוך שימוש בידע ישראלי, וכי ההודים מנהלים כבר משא ומתן עם ישראל לרכוש ממנה את לוויין המכ"ם החדש שישוגר בימים הקרובים.

Print Friendly, PDF & Email