הולך ומחמיר מצבו של עבדאללה מלך סעודיה. סובל מקרישי דם במוח, או ברגליו

בלעדי למיוחד למומחים הסעודיים של תיקדבקה: הולך מחמיר מצב בריאותו של עבדאללה מלך ערב הסעודית. לפי המקורות המודיעיניים שלנו, המלך הסעודי בן ה-87, סובל מאירוע, או סדרה של אירועי טרומבוזיס בכלי הדם שלו.
ביום שישי 19.11, לאחר שהועבר לבית חולים בריאד, וחובר שם למכשירים, שטיבם לא נמסר, פורסמה הודעה סעודית רשמית האומרת, כי בבדיקות שנערכו נמצא 'כי בפריצת הדיסק שהובחנה אצלו ישנם מספר קרישי דם היוצרים לחץ על העצבים הקרובים לדיסק. הצוותים הרפואיים המליצו למלך על מנוחה'. ציטוט המקור: It was found that his slipped disc had some blood clots causing pressure on nerves close to the disc. The medical team advised rest to the king .
אולם המקורות של תיקדבקה מדווחים כי גורמים רפואיים בכירים במערב, אומרים כי מבחינה רפואית הצגת דברים אלה איננה אפשרית, ואיננה נכונה.
'אין אפשרות לקשור באופן פיזיולוגי אירועים הקשורים בדיסק לאירועים של קרישי דם'. אומרים הגורמים הרפואיים. 'ליד הדיסק אין כלי דם משמעותיים'. 'מה שכן אפשר להבין מההודעה הסעודית הוא,כי המודבר באירוע מוחי, או הופעת קרישי דם באזור הרגליים'. 'בכל מקרה,' אומרים הגורמים הרפואיים, 'אין ספק כי מצבו של המלך עבדאללה הולך ומחמיר'.
כבר ב- 13 נובמבר פורסם בעיתונות הסעודית כי המלך עבדאללה סובל מבעיות גב, (ציטוט ההודעה המלכותית: King Abdullah bin Abdulaziz Al Saud will rest for some time due to a disc isposition, a statement by the Royal Court said) וכי הוא הצטווה ע"י רופאיו לנוח כחלק מתכנית הטיפול בו.
גם בתרבות הפוליטית המערבית המודרנית בה נהוגה מדיניות של שקיפות לגבי מצב בריאותם של מנהיגים, ידיעה על מנוחה עקב בעיות בגב, נחשבת כחריגה.
לא כל שכן בתרבות הפוליטית הסעודית בה לא מקובל לפרסם פרטים כלשהם על מצב בריאותם של המלך או של הנסיכים. מידע מסוג זה עובר מפה לאוזן, ואם פורסם באחד מכלי התקשורת המערביים, מעולם הוא לא הוכחש, או אושר ע"י בית המלוכה.
זמן קצר לאחר פרסום ההודעה 'על כאבי הגב' של המלך עבדאללה, פורסמה בריאד ידיעה כי בנו של המלך עבדאללה, הנסיך מוטאיב Prince Mutaib bin Abdullah, ששימש כסגנו של המלך כמפקד המשמר הלאומי הסעודי Saudi National Guard, שהוא הכוח הצבאי היעיל ביותר מבין הזרועות הצבאיות הסעודיות, מונה להיות המפקד העליון של המשמר הלאומי.
ביום חמישי 18.11, נמסרו לכלי התקשורת הסעודיים תמונות של המלך עבדאללה כאשר הוא יושב ומובל בכסא גלגלים בארמונו בריאד. אלה הן תמונות לא שגרתיות, מאחר ואף פעם שום מלך סעודי לא צולם במצב בו הוא מתקשה לתפקד.

Print Friendly, PDF & Email