הופסק ונדחה שיגורו בהודו, של לוויין המכ"ם הצבאי הראשון של ישראל 'פולאריס' Polaris 1.

מיוחד ובלעדי למקורות הצבאיים של תיקדבקה: בעיות טכנולוגיות של הרגע האחרון מנעו ביום ה' 20.9, את שיגורו מבסיס חלל במפרץ בנגל שבהודו, של לוויין צבאי ישראל חדש, פולאריס/טקסאט' Polaris/TecSat, או 'פולאריס' Polaris 1, שהוא לוויין המכ"ם הצבאי הישראלי הראשון. באותו טיל היה צריך להישלח לוויין הריגול הצבאי ההודי 'קארטוסאט' Cartosat 2A , שנבנה בשיתוף פעולה ותוך שימוש בידע ישראלי. המקורות הצבאיים שלנו מדווחים כי הספירה לקראת השיגור שהחלה ביום ב' 17.9, הופסקה על ידי צוותי השילוח ההודיים שעות ספורות בלבד לפני השיגור, לאחר שכמה מראשי הצוותים ההודיים הביעו ספק באם הטיל ההודי יכול לשאת את שני הלוויינים ההודי והישראלי ולהכניס אותם לחלל בזוויות המתאימות. צוות המשגרים ההודים העריך, כי אחוז הסיכויים ששני הלוויינים יכנסו לחלל, הוא קטן, והסיכוי לאבד את אחד משני הלוויינים, או את שניהם, הוא גבוה.
ראש סוכנות החלל ההודית מאדאוון נהיר G Madhavan Nair אמר כי יש עוד כמה בעיות טכניות ששתי המדינות צריכות לפתור ולשוחח עליהן. הוא לא פירט באיזה בעיות מדובר.
'אנחנו נמצאים בעיצומן של שיחות עם סוכנות החלל הישראלית'. 'אנחנו נלך לשיגור משולב, רק אם ניווכח כי הדבר אפשרי'. המקורות שלנו מדווחים כי מהטון של דברי ראש סוכנות החלל ההודית אשר היה לקבל את הרושם כי הדחייה בשילוח הביאה למתיחות בין סוכנויות החלל של הודו וישראל. ראש סוכנות החלל ההודית רמז גם כי השיגור יכול להידחות עד סוף 2007.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה: אי שיגור לוויין המכ"ם 'פולאריס' Polaris 1, הוא בבחינת אכזבה קשה למערכת הביטחון ולצה"ל, אשר ציפו כי לוויין המכ"ם החדש יאפשר להם להשלים את המידע המתקבל מלוויין הריגול הצבאי 'אופק 7' אשר שולח לחלל בהצלחה רק לפני 3 חודשים בחודש יוני. הקישו כאן לקריאת הידיעה המקורית של תיקדבקה מ-18.9, ובה הפרטים המלאים על הלוויין החדש.

Print Friendly, PDF & Email