הופעתו של הטיל האיראני באדר 3 Badr בשדות הקרב של ישראל. טווח: 160 ק"מ. מתפוצץ 20 מטר מעל המטרה ומשחרר 1,400 רסיסים

מקורות פלסטינים ואיראנים פרסמו, ביום שני 6.5, תמונות ראשונות של הדגם החדש של טילים שהם שיגרו בשבת וביום א' 5.4-4 לעבר ערי הדרום.
מדובר בטיל באדר 3 Badr.
מקורות צבאיים איראניים, שכנראה היו קשורים באספקת הטילים ואולי גם הטכנולוגיה וחלקי חילוף לטיל החדש לג'יהאד האיסלמי אמרו, כי  הטיל נושא חומר נפץ של 250 ק"ג בעוד שטילים אחרים של ארגוני הטרור נושאים אתם ראשי חץ ובהם רק  40 ק"ג של חומר נפץ.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי הטיל האיראני 'באדר 3' עשה את הופעת הבכורה שלו בשדות הקרב של המזרח התיכון לפני חודש בתחילת אפריל, כאשר ההוטים שקיבלו אותו מאיראן השתמשו בו לראשונה בקרבות בתימן.
הג'יהאד האיסלמי בעזה, הוא ארגון הטרור השני באזור המשתמש בטיל חדש זה.

המקורות הצבאיים שלנו מדווחים, כי לטיל יש טווח של 160 ק"מ, והיתרון הגדול שלו הוא שאיננו מתפוצץ עם פגיעתו במטרה, אלא כאשר הוא נמצא כ-20 מטר מעל המטרה שאליה שוגר.
בהתפוצצות משחרר הטיל 1,400 רסיסים, ובכך מרחיב את יכולת הפגיעה שלו במתקנים, ובתים שנמצאים בסביבת נקודת התפוצצותו. 
זו היא הסיבה, מדוע אנשים שניסו לחפש מחסה באשקלון ובאשדוד עם אזעקות צבע אדום נפגעו בטרם שהגיעו למקום מחסה. זו גם הסיבה מדוע באזורים בהם התפוצצות טילים כאלה נגרם נזק כבד לבתים רבים באזור.

גם החמאס וגם הג'יהאד האיסלמי התפארו ביום ב', כי שיגור מטחי טילים מרוכזים בהם נורו עשרות טילים בבת אחת, יצר מצב בו הם הצליחו להתגבר על מערכות 'כיפת ברזל' של צה"ל.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי בסבב הנוכחי הצליחה 'כיפת ברזל' ליירט פחות מ-70 אחוז מהטילים שנורו לעבר ישראל, בעוד שבסיבובים קודמים אחוז היירוט היה גבוה יותר-למעלה מ-80 אחוז.
אולם מספרים אלה עדיין דרושים בדיקה וניתוח מעמיקים יותר לפני שמגיעים לתוצאות ומסקנות ברורות.   

Print Friendly, PDF & Email