הופעתם של הטרוריסטים של ISIS במרכז במת הטרור השאירה את גופי המודיעין המערביים ללא תשובה!

פקיד אמריקני בכיר אמר, בליל שבת 26.6, כי אין סימנים שהתקפות הטרור בצרפת, תוניסיה וכווית היו מתואמות.
תיקדבקה קביעה זו היא נכונה אולם מטעה!
ההתקפות לא היו מתואמות, אבל הן תוצאה של קריאת אל קעידה בעיראק ובלבנט ISIS, לכל תומכיו בעולם לבצע פיגועים ביום ו' 26.6.
לכך יש שתי סיבות: יום ו' הוא יום השנה להכרזת הכליפות המוסלמית בסוריה ובעיראק בראשותו של אבו באקר אל-בגדאדי. ISIS קרא לתומכיו ברחבי העולם לציין יום זה בפיגועים. סיבה שנייה: חג הראמדאן. ISIS קרא להרוג בחודש זה 'כופרים'. כמו אלה שנהרגו בצרפת, בתוניסיה. מבחינת ISIS , גם שיעיים כמו בכווית הם כופרים, ודינם מוות.
אולם זו לא הסיבה היחידה בגלל בוצע הפיגוע במסגד השיעי בכווית והוצאת להורג ההמונית של כורדים בסוריה. בפיגועים האלה ובפיגועים אחרים אותם מבצע באחרונה ISIS בקרב השיעיים בסעודיה, הוא מבקש להדליק אש של מלחמה בין הסונים לשיעים, בארצות המפרץ. 35 אחוז מתושבי כווית הם שיעים. ISIS גם מפגין לפני המיעוטים הלא סוניים  בסוריה, כמו הכורדים והדרוזים, מה יהיה גורלם באם יפלו בידי מרצחיו.
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים, כי מלבד המספר הקשה של 211 הרוגים בשלוש התקפות טרור, שנערכו בהפרשי זמן של שעתיים בלבד בשלוש ארצות בשלוש יבשות נפרדות, מתגלה כאן לעיננו שיטת הטרור החדשה בה משתמש אל קעידה ISIS.
זו השיטה של 'המפגע הבודד' lone wolf, אבל לא כזה כפי שמרבים לתאר בישראל, כאדם שקם בבוקר אחד ומחליט לבצע פיגוע דקירה או דריסה. זו הגדרה פשטנית ופרימיטיבית של כוחות ביטחון ומודיעין שאינם יודעים כיצד פועלים נגד תופעה חדשה זו.
אצל ISIS איש לא מבצע במקריות-באימפולסיביות פיגועים. הכול מוכן ומתוכנן מראש.
רוב אנשי הטרור של ISIS מחוץ לגבולות סוריה ועיראק, ובייחוד באירופה ובצפון אמריקה, הם או מוסלמים רדיקלים שנשבעו אמונים ל-ISIS, או אנשים שחזרו אל  ארצותיהם משדות הקרב של עיראק וסוריה.
טרוריסטים אלה מתכננים בעצמם או בקבוצות של שני או שלושה אנשים לכל היותר בזהירות רבה ובמשך זמן ממושך את הפיגועים כאשר הם בוחרים את מטרות הפיגוע לפי שלושה מדדים:
1. מספר ההרוגים שהם מקווים לגרום. ככל שמספר ההרוגים העתידי הוא גבוה יותר כך המטרה מעודפת יותר.
2. עריפת ראשים. זו הדרך האכזרית והקצרה ביותר להטיל אימה על אוכלוסיות נרחבות.
נסתיימה תקופת הפיגועים הגדולים של אוסמה בין לאדן. אין עתה צורך בקבוצות של 20 טרוריסטים סעודיים שחוטפים מטוסי נוסעים ומרסקים אותם על מטרות אסטרטגיות כשהם מביאים להרג אלפי אנשים כפי שאירע בפיגועי 9/11 בניו יורק ובוושינגטון.
ב-2015 נכנסו לתקופה בה טרוריסט אחד המוכן להתאבד מבצע פעולות טרור המוניות, כמו ביום ו' 26.6 בחופי הרחצה ובבתי המלון בעיר הנופש סוסה Sousse בתוניס.
זה לא היה רק טרוריסט-אחד או שניים-שפתח באש ללא הבחנה על תיירים אירופאים ורצח לפחות 39 מהם.
זה היה טרוריסט מאומן ומחושב היטב שפעל כמו רובוט. 
האיש התחפש לתייר מערבי המגיע לחוף הים לנפוש. הוא החזיק בידיו שמשיה סגורה בה הוא נשא את הקלצ'ניקוב בו הוא ביצע את הפיגוע.  כאשר הגיע לנקודה מרכזית בין הנופשים פתח את השמשייה הוציא את הקלצ'ניקוב והחל יורה בקור רוח בנופשים שעל החוף.
הרוצח לא התמהמה אפילו רגע אחד מיותר, תוך כדי הירי הוא החל צועד לעבר בית המלון Imperial Marhaba הסמוך, כשהוא יורה והורג כל מי שנתקל בדרכו. הוא נכנס ללובי של המלון, שם ניסו כמה תיירים לחפש מחסה והרג אותם. לבסוף חוסל על ידי שוטרים תוניסאים שהגיעו למקום. בבדיקה של הטרוריסט ההרוג  התברר כי לגופו הייתה מוצמדת חגורת נפץ. במילים אחרות, שלב הירי בקלצ'ניקוב, היה רק השלב הראשון בפיגוע.
זה לא 'זאב בודד'-זו מכונת טרור משוכללת הנעה על שתי רגלים.           
3. הסוג השלישי של אנשי טרור אלה הם 'עורפי הראשים'. אלה מורכבים בעיקר מאנשים שנבחרים מתוך קבוצה של מוסלמים קיצוניים שיש להם עבר במגע עם קבוצות טרור, והמוכרים לשירותי הביטחון והמודיעין המערביים, או כאלה שעובדים עבורם כמודיעים informants. גם בבריטניה, צרפת, תוניסיה, בולטת התופעה כי תחת החסות של קשריהם עם גופי המודיעין שמטרתם למנוע מעשי טרור, הם מתכננים את הפיגועים שלהם.
במילים אחרות, גופי המודיעין והמלחמה בטרור המערביים נפרצו על ידי משתפי הפעולה כביכול, והאוכלוסייה במדינות אלה הופכת להיות בת-ערובה בידי עורפי הראשים.
נקודה פסיכולוגית חשובה מאוד אצל אנשי טרור אלה היא האכזריות של מעשיהם. מה שנראה בעולם כמעשי זוועה, אצלם ואצל ISIS  נראות ונתפסות הפעולות האלה כטוהר הנשק של האומה המוסלמית. ככל שמעשה האכזריות גדול ועמוק יותר, כך טוהר הנשק המוסלמי עולה מדרגה נוספת.
למערב, ובייחוד לנשיא ארה"ב באראק אובמה שאף פעם במשך כל 7 שנות כהונתו בבית הלבן, לא התייחס לשום פעולת טרור ככזו שבוצעה על ידי מוסלמים, אין תשובה לאידיאולוגיית הטרור החדשה של מנהיג ISIS אבו באקר אל-בגדאדי.
גם אובמה, נשיא צרפת פרנסואה הולנד, וגם דיוויד קמרון ראש ממשלת בריטניה, קבעו ביום ו', כי מי שביצע את הפיגועים האלה אינם מוסלמים  אמיתיים משום שהדת המוסלמית היא 'דת של שלום', ולא של רצח ועריפת ראשים. 
הבעיה עם דברים אלה, שכך הדברים נראים מזווית הראייה שלהם, אבל לא מזווית הראייה של אל קעידה ISIS, וכל מוסלמי שמוכן לשתף אתם פעולה.     

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות