הושגו הבנות בין הדרוזים והמורדים בערבות מלך ירדן והאמריקנים. נפתח מסדרון בין ירדן להר הדרוזים

המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים בלעדית, בליל שבת 19.6, כי הושגו הבנות בין מנהיגי הדרוזים בהר הדרוזים ובדרום סוריה, ובין מנהיגי המורדים הסוריים כולל ארגון ג'בהת אל-נוסרה-אל קעידה סוריה, בהן שני הצדדים מתחייבים שלא לתקוף אחד את השני.
ארצות הברית, סעודיה וירדן, נתנו לדרוזים ערבויות  לקיום ההבנות האלה, וכבר ביום שישי הופעלה אחת ההבנות המרכזיות, ונפתח מסדרון מירדן להר הדרוזים, דרכו תועבר כל העזרה הצבאית והאזרחית שיהיו נחוצים לדרוזים.

עוד מוסרים המקורות שלנו, כי בימים האחרונים ביקרו בחשאי בעמן בירת ירדן, וואליד ג'ומבלט מנהיג הדרוזים בלבנון, ומרואן חאמד, מי שעומד עתה בראש גוף חדש הנקרא 'המועצה הצבאית של הדרוזים בסוריה', ובכך ממלא את תפקיד הרמטכ''ל של כוחות הדרוזים.
ג'ומבאל עמד על כך כי ייפגש עם המלך עבדאללה ויקבל ממנו אישית את הערבויות שהושגו.
לאחר הפגישה הזו הגיעו וואליד ג'ומבאלט ומרואן חאמד אל חדר המלחמה המשותף לארצות הברית ולירדן Centcom's Forward Command in Jordan, הממוקם צפונית לבירה הירדנית-עמן. שם השניים קבלו מקצינים אמריקנים, ירדנים, סעודים, ושל איחוד נסיכויות הנפט הערביות ה-UAE, סקירה טקטית כיצד ההבנות האלה יפעלו בשטח.
לאחר הסקירה אישר וואליד ג'ומבלט את ההבנות, והן נכנסו לתוקפן מיד. 
להלן המידע הבלעדי של 4 ההבנות העיקריות:
1. הדרוזים והמורדים הסוריים מתחייבים שלא לתקוף את העמדות ומקומות היישוב של הצד השני.
2. המורדים הסוריים מתחייבים שלא להיכנס או לתקוף את הכפרים הדרוזים שבגולן הסורי, ובראשם את הכפר אל-חדאר.
3. הדרוזים מתחייבים שלא לאפשר לכוחות צבא ומודיעין סוריים שיש להם בסיסים באזורים הסוריים לפעול מבסיסים אלה ולהפעיל את הציוד המודיעיני שבהם. לדוגמא: בכפר הדרוזי אל-חדאר ישנו בסיס של מודיעין חיל האוויר הסורי (אין קשר לחיל האוויר הסורי אלא למערך המודיעין המבצעי הסורי). הדרוזים יידאגו לכך כי בסיס זה יפסיק לפעול.
4. הדרוזים מתחייבים שלא לאפשר לכ-8 מליציות דרוזיות הנאמנות, או העומדות בקשר עם נשיא סוריה בשאר אסד ועם צבאו לפעול בשטח.
במשך כל יום ו' 19.6, מסרו מקורות ערביים כי מטוסים של חיל האוויר הישראלי טסו כל היום במרחבים האוויריים הסורים והלבנוניים.  בלילה קצת לפני חצות מסרו המקורות האלה כי חיל האוויר הישראלי תקף מטרות בסוריה. אין מידע נוסף או אישור לידיעות אלה.    

 
   
 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות