הותקף והושמד בסיס מלטים איראניים בחמאדאן מערבית לאבו קאמאל. כוחות צבא סעודים נחתו בשדות הנפט המזרחיים של סוריה

בתקיפה אוויריית שבוצעה, בשבת 21.12 לפנות בוקר, הותקף והושמד בסיס מלטים איראני הנמצא מערבית לאבו קאמאל Abu Kamal. המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי מדובר בבסיס התעופה הסורי חמאדאן Hamdan airport, שעד עכשיו היה בסיס נטוש. באחרונה שיפצו האיראנים את הבסיס  והביאו לשם מלטים על מפעיליהם שנועדו לתקוף מטרות בצפון ישראל.
זוהי ההתקפה האווירית מס' 4 על אזור אבו קאמאל מאז התחלת חודש דצמבר.

במקביל מוסרים המקורות הצבאיים שלנו, כי כוחות צבא סעודיים הגיעו בסוף השבוע אל שדות הנפט  הסוריים בחלק המזרחי של אזור דיר א-זור. חיילים סעודיים נראו כאשר הם מתפרשים ותופשים עמדות מסביב לשדה הנפט אל-עומר  al-Omar oil field , שהוא שדה הנפט הגדול ביותר בסוריה.
יחד עם הכוחות הסעודים הגיעו לאזור מהנדסי וטכנאי נפט של ענק הנפט הסעודי 'ארמקו' Aramco.
מטרת בואם של אנשי הנפט הסעודים הוא להפעיל מחדש את מתקני הפקת ושאיבת הנפט שנפגעו במלחמה. על הכוחות הסעודים מגנה חגורה של כוחות אמריקנים ושל כוחות 'הצבא הדמוקרטי הסורי' SDF, וכוחות אוויר אמריקנים. אם כי מספרם של אנשי הצבא הסעודים אינו גדול, מדובר בהתפתחות אסטרטגית אזורית מזרח תיכונית דרמטית  ממדרגה ראשונה.
עצם העובדה שכוחות צבא סעודים שולטים עתה בשדה הנפט העיקרי של סוריה כשהם מקבלים מטריה צבאית ואווירית אמריקנית, משנה את מאזן הכוחות במזרח סוריה לרעת רוסיה, איראן וסוריה.   

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות