הח"כים אפרים סנה, ואפי איתם: תקציב הביטחון ל-2008, איננו מספק תשובות לאיום הגרעיני האיראני.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה: שני חברי הכנסת היחידים שהיה להם אומץ הלב האישי והציבורי לומר, ביום ב' 24.12, את האמת, כי ממשלת ישראל וויתרה, כמו ארצות הברית, על ההתמודדות עם הנושא הגרעיני האיראני, וכי ישראל השלימה בכך למעשה עם העובדה כי לטהרן יהיה במוקדם או במאוחר נשק גרעיני, היו מי שהיה סגן שר הביטחון אפרים סנה, ממפלגת 'העבודה', וח"כ אפי איתם, מ'האיחוד הלאומי', שהצביעו נגד אישור תקציב הביטחון לשנת 2008. סנה ואיתם אמרו כי התקציב איננו עונה לאיומים הגרעיניים האיראנים. ח"כ סנה אמר כי יש להוסיף לתקציב לפחות עוד מיליארד ש"ח, מאחר ובלעדיהם לא יהיו לצה"ל את המשאבים הדרושים לטפל באיום זה. ביום ג' 25.12, הוסיף סנה ואמר, כי תקציב הביטחון החדש יאנו נותן תשובות למיגון העורף בפני האיומים האיראנים. ח"כ איתם אמר, כי בתקציב ביטחון כזה, ישראל נשארת חשופה לאיומים האיראנים. במילים אחרות, ישראל מאמצת את מדיניותה של וושינגטון, כי לאיראן אין עכשיו תוכנית צבאית גרעינית, ולכן אין צורך להקציב סכומים מתאימים כדי להתגונן מפני התוכנית האיראנית, ובוודאי אין צורך לתקוף אותה.
המקורות של תיקדבקה מציינים, כי בכך ישראל נחשפת לא רק לאיום האיראני, אלא חולשתה המופגנת בנושא וחוסר יכולתה להתמודד אתו, יביאו גם להגברת האיומים הצבאיים והאסטרטגיים נגדה מצד בעלות בריתה של איראן במזרח התיכון, סוריה, חיזבאללה, החמס, והג'יהאד האיסלמי.
מקורות צבאיים בכירים אמרו בלילה, לאחר אישור התקציב, כי העובדה שהממשלה, ממשיכה להתעלם מהמתרחש בנושא האיראני, ואיננה מספרת לציבור כי כבר גם אין סיכוי להחרפת הסנקציות על איראן, לא תוכל להעלים לאורך זמן את המשך קיום האיום, וכי הוא יחזור יופיע על פני השטח, בעוצמה גדולה יותר.
איראן, אומרים מקורות צבאיים אלה, לא הפסיקה לרגע אחד את הניסיונות לבנות נשק גרעיני, את פיתוח הטילים המסוגלים לשאת נשק זה, ואת העשרת האורניום.
דוגמא טובה למתרחש במסדרונות הפוליטיים הייתה הופעתה ביום ב' של שרת החוץ ציפי ליבני, בפני ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, שם אמרה , כי ישראל היא זו שהצליחה להעמיד את נושא הגרעין האיראני במרכז ההתעניינות העולמית.
מי שהעמיד את הנושא במרכז הבמה העולמית, הם הנשיאים האמריקני ג'ורג בוש, ולדמיר פוטין נשיא רוסיה, ונשיא צרפת ניקולא סרקוזי-ולא ישראל. מתוכם, שני נשיאים, בוש ופוטין, מנהלים עתה בנושא הגרעיני האיראני, מדיניות נוגדת לגמרי לאינטרסים של ישראל. השאלה היא לא מי העמיד את הנושא במרכז הבימה העולמית? השאלה היא מי מטפל בעצירת והפסקת התוכנית הגרעינית האיראנית. התשובה היא: אף אחד!
גם בנושא הברחות הנשק מסיני לרצועת עזה, היו דבריה של ליבני מטעים. בעודה אומרת כי ישראל שמה לה כיעד אסטרטגי להפסיק את ההברחות, היא לא הייתה יכולה להביא אפילו דוגמא אחת מה ממשלת ישראל עושה להביא להפסיקן, מלבד להתלונן על הנושא לפני וושינגטון.
המקורות של תיקדבקה מציינים כי למעשה אין היום שום שינוי ממדיניות ההתעלמות של הממשלה מהאיומים האסטרטגיים-הצבאיים על ישראל, מאז ערב מלחמת לבנון בקיץ 2006.
הממשלה אינה מגיבה ואינה פועלת, לא נגד האיום של חיזבאללה בצפון, החמס והגיהאד האיסלמי בדרום, ועתה עם אישור תקציב הביטחון 2008, גם איננה פועלת נגד האיום האיראני.

Print Friendly, PDF & Email