נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ומנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג-און חתמו על מסמך הסכמות ביניהם בתום הדיוניים בוועידה

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ומנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג-און חתמו על מסמך הסכמות ביניהם בתום הדיוניים בוועידה סינגפור, ביום ג' 12.6 בבוקר.  לפני שחתם על המסמך  אמר הנשיא טראמפ כי הפגישות עם מנהיג צפון קוריאה היו טובות מהצפוי וכי המסמך שהוא עומד לחתום  עליו הוא מקיף.  מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג-און אמר, כי באירוע היסטורי זה החלטנו להשאיר את העבר, והעולם יעמוד בפני שינויים גדולים. 'אני רוצה להודות לנשיא טראמפ על שאפשר את המפגש הזה'.
לאחר מכן חתמו שני המנהיגים על המסמך.
מקור המקורב לממשל טראמפ אמר לעיתונאים אמריקנים בסינגפור, כי מנהיג צפון קוריאה הסכים לפירוק מוחלט של הנשק הגרעיני, וכי הנשיא טראמפ הסכים לתת לקים ג'ונג-און ערבויות  לביטחון משטרו ועזרה כלכלית לפיונגיאנג.
החתימה על המסמך מאשרת את  הניתוח של תיקדבקה שצפה כי לא רק שהפגישה הוכנה כראוי  אלא גם ההסכמות בין ארצות הברית וצפון קוריאה הושגו וסוכמו מראש.   


קודם לכן דיווחנו:
לאחר שנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, ושליט צפון קוריאה קים ג'ונג-און הגיעו בזה אחר זה בשעה 03:30 ביום ג' 12.6, לבית המלון קאפלה בסינגפור, הם נפגשו לראשונה פנים מול פנים, ולחצו ידיים בדיוק בשעה 04:00. זו פעם ראשונה בהיסטוריה שנשיא ארצות הברית ומנהיג צפון קוריאה נפגשים. בכך החלה וועידת הפסגה ההיסטורית שבין שני המנהיגים.
שני המנהיגים נראו מחייכים מידי פעם וחזרו ולחצו ידיים, אולם כאשר החיוכיים נעלמו שניהם נראו מתוחים מאוד.
רבע שעה לאחר מכן הכנסו שני המנהיגים כשהם מלווים רק במתורגמנים לעשה שלמה של שיחה ביניהם שתתקיים בשש עיניים.
עם התקדמות השיחות יצאו שני המנהיגים לסיון קצר על מדשאות המלון. הנשיא טראמפ אמר, כי השיחות התקדמו טוב יותר מהמצופה, וכי בקרוב נחתום. הוא לא פירט על מה שניהם יחתמו.  במקביל באחד מאולמות המלון נשלמו הכנות לחתימת מסמך. על במה קטנה הוכן שולחן, לידו הוצבו שני כיסאות, ועל השולחן הונחו שתי עטים.
הדיוניים יימשכו עד שעה 11 בבוקר לפי שעון ישראל. לאחר מכן ייצא מנהיג צפון קוריאה חזרה לארצו, ואילו הנשיא דונלד טראמפ יופיע בפני עיתונאים וימסור הצהרה. מיד לאחר מכן ישוב הנשיא טראמפ לארצות הברית.

Print Friendly, PDF & Email

2 תגובות עבור “נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ומנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג-און חתמו על מסמך הסכמות ביניהם בתום הדיוניים בוועידה

  • יונ 12, 2018 @ 12:25 at 12:25
    Permalink

    אז בעצם תמורת פרוז נשק גרעיני שלא בטוח יקרה והפיקוח עליו יהיה רשלני, בסופו של יום יוסרו הסנקציות מצפון קוריאה… סנקציות שניתנו לשלטון הרודני הזה מסיבות אחרות…. לא בטוח שיהיה הבדל בין הסכם זה להסכם עם אירן דה פקטו לא בהצהרות הטיפשיות.

  • יונ 12, 2018 @ 17:37 at 17:37
    Permalink

    יש שגיאות כתיב בכתבה..

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות