החל גיוס מילואים. מגויסים אנשי יחידות טילים, כולל טילי יירוט, חיל אוויר, פיקוד העורף, מודיעין

הקבינט המדיני-ביטחוני התכנס, ביום ד' 28.8, לדון בהכנות לקראת תקיפה אמריקנית בסוריה, אישר גיוס מילואים מוגבל שהוגדרו כאנשי 'מערכים יחודיים'. המדובר ביחידות טילים, חיל אוויר, טילי יירוט, פיקוד העורף, מודיעין וחיל אוויר. ברחבי הארץ מבצע עתה צה''ל פריסת שיא של סוללות טילי 'חץ', 'פטריוט, ו'כיפת ברזל'.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי ארצות הברית וסוריה נכנסו ביום ד' 28.8, לשלב האחרון של ההכנות הצבאיות שלהם לקראת מתקפה אמריקנית על סוריה.
באם לא יהיה שינוי ברגע האחרון בתוכניות הצבאיות האמריקניות, המתקפה תחל בלילה שבין יום ו' לשבת 31.8, כאשר לפי שעון ארה''ב עדיין יום ו' 30.8.

בשלב האחרון של ההכנות לתקיפה, השלים חיל האוויר האמריקני ב-24 השעות האחרונות ריכוז של כוחות אוויר גדולים בבסיס האווירי האמריקני הגדול בקטאר אל יודייד Al Udeid Air Base. מפציצים אמריקנים מהדגם B 1B, מפציצים ומטוסי קרב חמקנים מדגם F-22 Raptor, הגיעו אל יודייד, מהבסיסים האוויריים האמריקנים הגדולים, באי מסירה Masirah שבעומן, ומהאי דייגו גרסיה Diego Garcia, שבאוקיינוס ההודי.
המקורות הצבאיים שלנו מוסרים, כי טייסות אלה לא תשתתפנה בהתקפה על סוריה, אבל הן הועמדו כבר בכוננות, למקרה שתחול הסתבכות לא צפויה במהלך ההתקפה, והאמריקנים ייאלצו להזרים כוחות נוספים לסוריה ולארצות השכנות לה.
למרות שהצמרות המדיניות והצבאיות הישראליות ממשיכות לומר ביום ד', כי להערכתן הסיכויים שאסד יתקוף את ישראל בתגובה הם נמוכים, מיועדות הטייסות האמריקנית המוזרמות לקטאר בשעות האחרונות לחוש לעזרתן של ישראל, ירדן, וטורקיה, במידה ותותקפנה בטילים סוריים בתגובה.
במקביל לריכוז הכוחות האמריקנים, החל צבא סוריה כבר ביום ג' 27.8 לפזר את כוחותיו, במטרה לצמצמם את הפגיעות האמריקניות בהם ואת מספר האבידות שיגרמו לו.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי באזור דמשק נערך עתה פיזור של כוחות דוויזיה מס' 4, ודוויזית המשמר הרפובליקני הסורי. אלה הן שתי היחידות ששיגרו את הנשק הכימי למזרח דמשק לפני שבוע ביום ד' 21. טנקים וסוללות ארטילריות של כוחות אלה מוכנסים בעת מסירת ידיעה זו למחסות תת-קרקעיים, שהוכנו מראש בשנה האחרונה כהכנה לקראת מעורבות צבאית זרה בסוריה.
כמו כן מפוזרות המפקדות הצבאיות של צבא סוריה, בחמה, חומס, לטקיה, ואזור חלב, לאחר שהערכה המודיעינית הסורית, וכנראה גם של המודיעין הרוסי, כי הן תהוונה מטרה למתקפה האמריקנית.

עוד מוסרים המקורות שלנו, כי מטוסי הקרב, המפציצים, ומסוקי התקיפה הסורים, הועברו ואוחסנו למחסות מבוצרים מפני התקפות טילים, או אוויר.

Print Friendly, PDF & Email