החמאס ביקש מטהרן שאיראן תספק טילים לעזה כפי שהיא מספקת טילים להוטים בתימן. ביקשו אספקה דחופה של משגרי רקטות BM-21

משלחת החמאס בראשותו של סגן מנהיג הארגון סאלח א-ערורי Salih al-Arouri שביקרה השבוע בטהרן, ביקשה בשיחות שניהלה עם אנשי הצמרת האיראניים, ביניהם המנהיג העליון האייטוללה עלי חמנאי, כי טהרן תיקח על עצמה לספק טילים בליסטיים לעזה, על אותו בסיס והיקף בו היא מספקת טילים להוטים בתימן, כך מדווחים בלעדית המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה.

חברי משלחת החמאס אמרו לאיראנים, כי הם מתכננים במסגרת הפעולות הצבאיות שלהם להתחיל לשגר טילים לעבר תל-אביב ומטרות אסטרטגיות נוספות בישראל, כפי שההוטים מבצעים כלפי ערים ומתקנים אסטרטגיים מרכזיים סעודיים.
כשלב ראשון באספקה האיראנית לעזה, כך אמר ראש משלחת החמאס אל ערורי למפקדי משמרות המהפכה אתם נפגש בחשאי, החמאס מבקש אספקה דחופה של משגרי רקטות מדגם BM-21 Grad  אשר יש להם טווח של 450 ק"מ.
כאשר אנשי החמאס נשאלו על ידי האיראנים בשביל מה הם זקוקים למערכת נשק זו התשובה שלהם הייתה קצרה מאוד: 'כדי לכסות את אזור תל-אביב במטר של רקטות'.

המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה  מציינים כי הסיבה האמיתית לבקשה הזו היא המשבר בו מצוי היום כוח  הטילים של החמאס.
שיאו של המשבר הזה התרחש ב-9 ביולי כאשר החמאס קיים את התרגיל הצבאי הגדול ביותר בתולדותיו שבמסגרתו שוגרו 13 טילים מסוגים שונים לעבר הים התיכון, כאשר הם מדמים שיגור על מטרות ישראל.
התרגיל הזה הסתיים בכישלון מוחלט לאחר שהתבררו העובדות הבאות:  למעלה מ-50 אחוז מהטילים ששוגרו נפלו והתפוצצו באזורים מרוחקים מאזורי המטרה שנקבעו להם.  ביותרמ-30 אחוז מהטילים, התגלו טרם השיגור תקלות שנבעו מהרכבה לא נכונה של חלקי הטילים, או מסדקים שהופיעו במתכות מהם הטיל נבנה. מאחר והחמאס מחזיק את מלאי הטילים שלו במקומות מסתור בעומק החולות של עזה בתנאי אחקה ירודים, מצבם הטכני הכללי של הטילים המגיעים לשיגור הוא ירוד מאוד.
 ראשי הזרוע הצבאית של החמאס-גדודי עיז א-דין אל קסאם, מאמינים כי מערכת  ה-BM-21 Grad, שאחריה יגיעו הטילים הבליסטים האיראנים, יהוו תשובה לבעיות אלה.
המקורות שלנו מציינים, כי האיראניים ענו שהם זקוקים לזמן ודיוניים נוספים כדי לדון בבקשה כזו.  
Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות