החמאס מקים ביחד עם חיזבאללה זרוע צבאית בלבנון-'מיליציית השיבה' שתתקוף את ישראל מצפון

בלעדי למקורות הצבאיים וללוחמת הטרור של תיקדבקה:  אחת הסיבות העיקריות 'למתינות' שאחזה לפתע את החמאס, ובייחוד את ראשי הזרוע הצבאית שלו-גדודי עיז א-קאסם, לאחר שנה של התפרעויות והתקפות על חיילי צה"ל לאורך גדר המערכת ברצועת עזה, וגלים של ירי טילים על מטרות בישראל, הם לא הוויתורים המפליגים שישראל ומצרים מוכנות להעניק לרצועת עזה, וגם לא עשרות מיליוני הדולרים הזורמים מידי חודש מקטאר ומקרנות של האו"ם שם התאספו כ-300 מיליון דולר של המדינות התורמות.

הסיבה האמתית היא שונה לגמרי:
ראשי החמאס השתכנעו, כי לאחר שהתפרעויות וההתקפות לאורך גדר המערכת מיצו את עצמן, הם יכולים להמשיך ולהעמיד פנים כי הם מוכנים לשתף פעולה עם ישראל, מצרים, וקטאר, בתנאי שהכסף וההטבות ימשיכו לזרום לרצועה, ובמקביל באותו זמן גם להיערך לקראת פתיחת חזית חדשה מול ישראל-הפעם מלבנון.

המקורות שלנו מוסרים, כי זה לא רעיון מקורי של החמאס, אלא רעיון של מפקד חזיתות איראן במזרח התיכון הגנרל קאסם סוליימני ששכנע את מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה, להביאו בפני ראשי החמאס הנמצאים בביירות, סאלח אל-עארורי Saleh al-Arouri ראש רשתות הטרור של החמאס, ואוסמה חמאדאן  Osama Hamdan ראש החמאס בלבנון.

לפי התוכנית שקאסם סוליימני הכין והוצגה על ידי נסראללה לפני שני ראשי החמאס בתחילת השנה, קצינים של חיזבאללה יגייסו במחנות הפליטים הפלסטינים בלבנון כ-3,000 לוחמים-למיליציה פלסטינית חדשה שתוקם ואשר תישא את השם 'חמאס השיבה', על שם הפגנות השיבה מול גדר המערכת בעוטף עזה.
הלוחמים האלה יקבלו אימונים ונשק, כולל נשק ארטילרי כבד וטילי קרקע-קרקע קצרי טווח. בתום האימונים שיימשכו כשלושה חודשים יוצבו לוחמי המיליה החדשה זו בדרום לבנון מול הגבול עם ישראל.  המטרה היא להציב את ראשוני הלוחמים של המילציה החדשה הזאת  כבר בשבוע הראשון של חודש מאי, עוד לפני חג העצמות של ישראל החל השנה ב-9 במאי.

בדיוניים שנערכו בביירות על הקמת 'מילצית השיבה' הועלו 5 הנימוקים הבאים:
1. החמאס יכול  לפתוח בחזית שניה-צפונית מול ישראל. חזית חדשה זו תוכל לפעול בתיאום עם החזית בעזה.
2. פעולות צבאיות ישראליות מול המיליציה החדשה תפגענה באזורי הריכוז שלהם בדרום לבנון ולא במטרות בעזה, שם תמשך השקעת הכספים של ישראל, מצרים, קטאר והאו"ם
3. בדרום לבנון יהיה ל'מיליציית השיבה' גיבוי צבאי של חיזבאללה, שישראל נזהרה עד עכשיו מלהיכנס לעימות צבאי ישיר אתו.
4. הקמת המליציה החדשה במחנות הפליטים בלבנון, תחזק את מעמדו של החמאס בתוכם, ותחליש עוד יותר את עמדותיו של ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן.
5. לאחר שהקמת המיליציה תסתיים, יוצבו כמה ממפקדיה החדשים ברצועת עזה, במטרה להבטיח תיאום מלא בין מפקדות גדודי עיז א-דין אל קאסם  בעזה למפקדות 'מיליצית השיבה' בלבנון.
המקורות הצבאיים וללוחמת טרור של תיקדבקה מדווחים, כי עד עתה גויסו כבר 2,500 צעירים פלסטינים למיליציה החדשה, והם הועברו למחנות אימונים של חיזבאללה באזורי מרכז לבנון והבקעה.
רוב המגויסים הם מעין חילוואה שליד צידון, ממחנה הפליטים הפלסטינים בצור, ממחנות הפליטים הפלסטינים בביירות, וממחנה הפליטים הפלסטיני בבעל בק שבמרכז לבנון.
אוסמה חמאדאן, הנציג הראשי של החמאס בלבנון, מומנה על ידי הנהגת החמאס להיות האחראי העליון על מיליציה זו.
השבוע הזהירו ראשי המודיעין הלבנוני את אוסמה חמאדאן ואת סאלח עארורי, כי המודיעין וכוחות מיוחדים ישראליים עומדים לבצע בתוך שטח לבנון התקפות על ראשי 'מליציית השיבה' ועל מחנות האימונים שלה   במטרה לחסל את האיום החדש הזה.    

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות