החמאס שינה את כללי המשחק בעזה. עוד לא הסתיימה תקיפת חיל האוויר על מטרותיו הוא שיגר טיל-תגובה נוסף לעבר שדרות. לילה של טילים מהרצועה ותקיפות חיל האוויר

אם מישהו בצמרת המדינית והביטחונית הישראלית חושב כי התקפות חיל האוויר יפסיקו את הטפטוף של הטילים הבודדים המשוגרים זה לילה שלישי ברציפות מרצועת עזה לעבר העיר שדרות וחבל אשכול, מה שהתרחש החל מיום א' בערב 12.9, ועד יום שני 13.9 לפנות בוקר, הראה לו כי הוא טועה.
בדרך כלל הפלסטינים הסתפקו בשיגור טיל, כאשר הם יודעים כי לאחר מכן תבוא תקיפה של חיל אוויר, ואז השקט יחזור לעזה ולעוטף עזה במשך יום-עד לילה הבא.
ביום ב' לפנות בוקר המצב השתנה.
לאחר ירי של טיל אחד לעבר שדרות שיורט על ידי מערכת כיפת ברזל, באה תקיפת תגובה של חיל האוויר על מתקנים של החמאס. התקיפה עוד לא הסתיימה ושוב שוגר טיל מס' 2 מהרצועה לעבר שדרות.
הפעם הוחלט בישראל לבצע עוד תקיפה אווירית נוספת ברצועה שהפעם הוגדרה על ידי צה"ל 'כנרחבת'.  בהודעה שצה"ל פרסם על התקיפה נאמר כי הותקפו חמש מטרות של החמאס שכללו 'אף מנהרת טרור', כאילו זו צריכה להיות פעולה יוצאת דופן לתקוף מנהרת טרור של החמאס.
במילים אחרות, החמאס שינה את כללי המשחק. עכשיו הוא מוכן להגיב מיד על כל תקיפה של חיל האוויר.
השינוי הזה לא היה צריך להפתיע אף אחד בצמרת המדינית והצבאית הישראלית מאחר והוא העתק מדויק  של המדיניות הסורית אשר היינו עדים לה בתחילת החודש ( 3.9),כאשר בתגובה להתקפת חיל האוויר על אזור דמשק, שיגרו הסורים שני טילי SA-5 לעבר מרכז ישראל.
אבל מאחר הצמרת המדינית והביטחונית הישראלית מנסה לטשטש את משמעות שיגור הטילים הסורים, כך היא נוהגת גם כלפי החמאס.
לכך כמובן יש להוסיף את 'החידוש' שהנהיג החמאס בשבועיים האחרונים, והוא ירי של מקלעים כבדים על שדרות ויישובי עוטף עזה. זו כמובן רק שאלה של זמן עד שמישהו ייפגע מהירי הזה.
הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי נשמע, ביום ב' נחוש, כאשר אמר, כי 'צה"ל מגן בגבול רצועת עזה ולא נקבל הפרת ריבונות מכל סוג שהוא. אנו תוקפים בעוצמה על כל הפרה וכך נמשיך. אם המצב יסלים, חמאס ורצועת עזה ישלמו מחיר כבד'. אבל ירי התגובה של החמאס על תקיפת חיל האוויר, נשמע לא פחות תקיף.
צריך כמובן לציין, כי על רקע רעשי הטילים וההפצצות, שר החוץ יאיר לפיד מצא את הזמן הנכון להציג, ביום א', תוכנית חדשה לפתרון בעיית עזה.  התוכנית לפיתוח כלכלי של רצועת עזה מבוססת על הסכמת החמאס להפסיק את ירי הטילים ולהתחייב לשקט.
כולנו, ובייחוד תושבי  שדרות ויישובי עוטף עזה, כבר למדו שנים רבות על בשרם למה בדיוק שוות התחייבויות החמאס!Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות