החמס והג`יהאד האיסלמי קיבלו טילים קסאם שייוצרו באיראן והטווח שלהם הוא 19 ק"מ.

בלעדי ומיוחד למקורות הצבאיים של תיקדבקה: החמס וארגון הג`יהאד האיסלמי ברצועת עזה קבלו בשבועיים האחרונים משלוחי טילי קסאם שייוצרו על ידי מפעלי התעשייה הצבאית של משמרות המהפכה האיראנים ואשר טווח הפגיעה היעיל שלהם הוא 19 ק"מ. בכך פתרו האיראנים את הבעיה הטכנית העיקרית שעמדה לפני הפלסטינים שלא הצליחו לייצר בעצמם טילים שהטווח שלהם אינו עולה על 13-12 ק"מ. כתוצאה מהתפתחות זו נמצאת עתה בטווח פגיעת הקסאמים מהרצועה אוכלוסיה ישראלית המונה כ-250.000 נפש, המתגוררת באשקלון, נתיבות, אופקים, וכל יישובי חבל הבשור. המקורות הצבאיים שלנו מדווחים כי טילים אלה מסוגלים גם להגיע ולפגוע בכל הישובים ובסיסי צה"ל הנמצאים מזרחית לאשקלון, בין צומת פלוגות הנמצאת מערבית לכניסה לקריית גת, וצומת ברכיה הנמצאת מול היציאה המזרחית של אשקלון. זו הפעם הראשונה שיש בידי החמס והג`יהאד האיסלמי יכולת לפגוע בבסיסי צה"ל הגדולים הנמצאים במרכז ישראל. יכולת טילית כזו גם תאפשר לחמס ולג`יהאד לתאם עם חיזבאללה פתיחת שתי זירות ירי טילים בעת ובעונה אחת על ישראל. אחת בצפון המדינה, והשנייה בדרומה ובמרכזה. גם החמס והג`יהאד פתחו כבר בירי לשם טיווח מדויק של הטילים לעבר אשקלון.
המקורות של תיקדבקה מדווחים כי בעוד הממשלה וצה"ל עוסקים במלחמות על דו"ח מבקר המדינה לגבי המלחמה האחרונה, ממשיכים האיראנים, חיזבאללה, החמס, והג`יהאד האיסלמי, להתכונן למלחמה הבאה, מבלי ששום גורם ישראלי לא מדיני ולא צבאי מונע זאת מהם.
שום גורם ישראלי לא דיווח על התפתחות זו לתושבי דרום ומרכז הארץ, ושום גורם לא אזרחי ולא צבאי, ובוודאי שלא פיקוד העורף, הכין רבע מיליון אזרחים ישראלים להתפתחות זו. מצב מיגון האוכלוסייה האזרחית בדרום המדינה, אינו טוב יותר מהמצב הקיים עד היום בצפון. למרות הדיבורים הגבוהים של שרי הממשלה וראשי צה"ל על מיגון האוכלוסייה האזרחית, ועל תקציבים גדולים שיוקצו למטרה זו, עד היום לא הוקצבו הכספים הדרושים, ולא נערכו שום עבודות מיגון או שיפור המקלטים.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים כי למעשה תלוי עתה ביטחונם של רבע מיליון ישראליים החיים בדרום-מערב ישראל בהחלטות המבצעיות של החמס והג`יהאד האיסלמי, ובגיבוי הלוגיסטי שאיראן נותנת להם.
בשלב זה החמס והג`יהד האיסלמי `אינם יורים` את הטילים לעבר אשקלון, נתיבות, אופקים, ובסיסי צה"ל, בגלל 3 הסיבות העיקריות הבאות:
1. המושג `אינם יורים` איננו מדויק. החמס והג`יהאד יורים טילים חדשים בודדים כאלה לעבר אשקלון, במסגרת הכנותיהם לטיווח נכון ומדויק של הטילים. זאת כדי להבטיח כי כאשר הירי המסיבי יתחיל הטילים החדשים יפגעו במדויק במטרות. כדי שהטילים החדשים לא יפגעו עתה ישירות באשקלון, הם נורים מעומק הרצועה, כלומר מעמדות שיגור הנמצאות דרומית לעזה. זו הסיבה מדוע בשבועיים האחרונים התגבר קצב ירי הטילים הנורים מהרצועה והפוגעים באזור החולות שבין זיקים לאשקלון. צה"ל איננו עושה דבר כדי למנוע ירי טילים זה.
2. בהתייעצות משותפת שקיימו ראשי הדרגים הפוליטיים והצבאיים של החמס והג`יהאד במחצית השנייה של פברואר, מיד לאחר שהטילים האיראנים החדשים הגיעו לרצועה, הם החליטו שלא לירות אותם, בינתיים, על מטרות אזרחיות וצבאיות ישראליות, במטרה שלא להביא בשלב זה לפלישה צבאית ישראלית לרצועה.
גם החמס וגם הג`יהאד עדיין לא השלימו את הכנותיהם הצבאיות לקראת פעולה צבאית ישראלית כזו, והם מצפים גם לכספים נוספים מאיראן וגם למערכות נשק נוספות חדשות, כדי להשלים את ההכנות ואת הקמת קווי הביצורים שלהם. הקישו לקריאת הדיווח הבלעדי של מקורות תיקדבקה מיום א` 4.3, על השלמת העבודות של החמס להקמת מערך הבונקרים והמנהרות באזור רפיח.
3. החמס והג`יהאד מעוניינים כי המו"מ המתנהל כבר חודשים רבים על הקמת ממשלת אחדות לאומית פלסטינית כביכול יימשך זמן רב ככל האפשר. מו"מ זה נותן להם כסות נוספת להכנות הצבאיות שלהם. ירי הטילים החדשים על אשקלון או נתיבות, יכול להביא לפיצוצו של המשא ומתן. המקורות המזרח תיכוניים שלנו מוסיפים, כי כל גורם פלסטיני שהוא, אם הוא מצד הפת"ח או החמס, יודע ומודה בכך בגלוי, (מלבד התקשורת הישראלית,) כי המשא ומתן להקמת ממשלת אחדות לאומית פלסטינית, הוא לא יותר מהעמדת פנים של שני הצדדים המנסים להרוויח זמן לקראת המשך העימות המזוין ביניהם. מקור פלסטיני בכיר אומר: `גם אבו מאזן וגם איסמעיל הנייה, יודעים כי בכל דיוניהם פנים מול פנים, ושיחותיהם הטלפוניות, איש מהם אינו מתכוון למה שהוא אומר, ושניהם אינם אומרים את האמת`. `לכן המו"מ הזה יימשך עד אשר אחד הצדדים ירגיש את עצמו חזק יותר ויחליט לשבור את הכלים`.
המקורות של תיקדבקה מציינים כי שבירת כלים כזו, יכולה להיות התחלת ירי הטילים האיראנים החדשים על מטרות בעומק ישראל.

Print Friendly, PDF & Email