החמס לאבו מאזן: נעביר את ההכרעה בינינו לרחוב הפלסטיני.

בלעדי ומיוחד למקורות הפלסטינים של תיקדבקה: הולך ומתקרב רגע העימות, כולל עימות מזוין, בין החמס והפת"ח, ובין יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ובין ממשלת החמס. בלילה הודיע אבו מאזן כי כוח 17, המשמר הנשיאותי, הוא שיהיה אחראי על מעבר רפיח החל מהבוקר. הודעה זו נמסרה למרות שביום א` איימו ראשי החמס על אבו מאזן כי אם הוא ימשיך במדיניותו `להפשיט` את ממשלת איסמעיל הנייה מאחריותה ומשטחי הפעולה שלה, בכוונה להביא לשיתוקה והתמוטטותה החמס `יעביר את ההכרעה לרחוב הפלסטיני גם ברצועה וגם בגדה.`
המקורות שלנו מוסרים כי ראשי החמס אמרו לאבו מאזן: `כאשר אנחנו נפגשים אתך אנחנו דומים לשני אנשים שלוחצים ידיים ולאחר מכן כל אחד מהם סופר אם כל עשר האצבעות שלו נשארו במקומן.`
עוד אמרו ראשי החמס ליו"ר הרשות, `כי המשחק הזה, בו אתה נפגש אתנו מדי פעם כאילו לדון בפעולות הממשלה, אולם באותו זמן אתה מטיל עלינו חותמת של חוסר לגיטימיות, איננו יכול להמשך.` `הממשל הדו-ראשי שאתה כביכול בונה, זה לא דבר שהעם הפלסטיני יוכל לסבול.` מאחר ואתה ואנחנו איננו יכולים להשיג הכרעה בינינו בפרלמנט, אנחנו נוציא את ההכרעה לרחוב.` זה הוא האיום המפורש ביותר מצד החמס שנשמע עד כה להפעלת כוח נגד אבו מאזן.
המקורות שלנו מעריכים כי החמס ויתר הארגונים החמושים, כמו הג`יאהד האיסלמי וועדות ההתנגדות העממית לא יאפשרו לכוח 17 ( בתמונה) להשתלט על מעבר רפיח, כפי שאבו מאזן הודיע, אלא אם כן תהייה לאנשיהם החמושים נכוחות במעבר, או שהצבתו של כוח 17 תהייה סמלית, והוא לא יתערב במתרחש במעבר.
כן מציינים המקורות של תיקדבקה כי הפעולה נגד אבו מאזן יכולה להתחיל באחת מערי הגדה ולא דווקא ברצועה. החמס יכול לארגן בתחילה הפגנות ושביתות המוניות נגד יו"ר הרשות ולהביא לשיתוק החיים בערים כמו שכם, טול כרם וג`נין.

Print Friendly, PDF & Email