החמרה בסגר על האוכלוסייה. הממשלה הציגה תוכנית כלכלית בסך של 80 מיליון ₪ שהם 6 אחוז מהתל"ג

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע, ביום ב' 30.3, על שורה של החמרות בהסגר במחלת הקורנה.  החמרות כוללות צמצום מספר העובדים במקומות העבודה ל15 אחוז. במפעלים בהם עובדים במשמרות ייעשה מאמץ לשמור על מסגרת קבועה של המשמרות. עריכת ליל הסדר, אותו כינה ראש הממשלה ליל הסגר, ייערך רק במסגרת המשפחה המצומצמת. איסור התקהלות או יציאה החוצה של יותר משני אנשים. איסור תפילות בשטח פתוח. חתונות תערכנה ללא מוזמנים. הלוויות תתקיימנה בהשתפותם של יותר מ-20 איש. בריתות תערכנה בנוכחות לא יותר מאשר 10 אנשים.
נתניהו הוסיף ואמר, כי אישרנו תכנית סיוע חסרת תקדים בהיקף 80 מיליארד שקל לטווח של חודשיים שלושה. זה 6 אחוז מהתל"ג שלנו, וזה המון' ציין.
זמן קצר לאחר הודעתו נמסר, כי הבדיקות שראש הממשלה עבר ביום ב', לאחר שהתעורר חשד כי נדבק במחלה הן תקינות.
לאחר דברי ראש הממשלה פירט שר האוצר הפורש משה כחלון את פרטי התוכנית הכללית שהממשלה החליטה לאשר כדי לעזור לעצמאיים ול-1 מיליון המובטלים שנוספו כתוצאה מהמגפה למשק.  
לדבריו  מדובר בתוכנית הגדולה והרחבה שידעה הכלכלה הישראלית אי פעם. התוכנית מקציבה עוד 70 מיליארד שקל בנוסף ל-10 מיליארד שכבר ניתנו בעבר. בסך הכל 80 מיליארד שקל.  
כחלון  אמר, כי 'התוכנית כוללת ארבעה רבדים מרכזיים. הרובד הראשון הבריאות, 10 מיליארד שקל למערכת הבריאות כדי להילחם בנגיף הקורונה, הסעיף השני יהיה רשת ביטחון סוציאלית לשכירים, עצמאים ולאוכלוסיית הגיל השלישי, בסדרי גודל של כ-20 מיליארד שקל, הסעיף השלישי זה סיוע לעסקים הקטנים, הבינוניים והגדולים לצורך המשך תפקודם, ולשם כך הקצינו 32 מיליארד שקל, והסעיף הרביעי זו תוכנית האצה למשק ושמירה על מנועי הצמיחה ליום שאחרי של ביצעה לכך הוקצו 8 מיליארד שקל.
בסיום דבריו הודיע כחלון כי לאחר חמש שנים בה מילא את תפקיד שר האוצר, הוא החליט לפרוש מהחיים הפוליטיים.Print Friendly, PDF & Email