החקירות בנושאי תיקים 1000, 2000 ו-4000 הן רעידת אדמה פוליטית. החקירה בתיק 1270 היא רעידת אדמה משפטית

אין ספק כי הסכמתו של שלמה פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת המושעה לחתום, ביום ד' 21.2 לפנות בוקר, על הסכמתו להיות עד המדינה בתיק 'בזק' המוכנה תיק 4000, היא רעידת אדמה פוליטית שמחמירה ומרעה ביותר את מעמדו הפוליטי והאישי של ראש הממשלה בנימין נתניהו.
יכול מאוד להיות שנתניהו צודק כשהוא אומר, כי כל ההחלטות שהתקבלו בנושאי 'בזק' וידידו שאול אלוביץ' הבעלים של 'בזק', בתקופה בה הוא שימש כשר התקשורת, עברו דרך כל הוועדות המקצועיות וקיבלו את האישורים הדרושים, כולל של הדרגים המשפטיים, והחומר ששלמה פילבר ימסור למשטרה יוכיח זאת, ולא ההיפך, כפי שאויביו הפוליטיים והאישיים של נתניהו מקווים.
צריך וכדאי לזכור כי זה בדיוק מה שמתרחש בפרשת עד מדינה אחר בתיקי 1000 ו-2000.  נכון לעכשיו למרות שיש למשטרה עד מדינה בשני תיקים אלה-הרי הרו- מי שהיה ראש הסגל המשרד ראש הממשלה.
עדיין אין בתיקים שהמשטרה הגישה ליועץ המשפטי אביחי מנדבליט, שום קצה של הוכחה כי נתניהו אכן לקח, קיבל, או הציע שוחד. יש בתיקים הפרת אמונים ורמייה, אבל אין שוחד.
כפי הנראה בקרוב נשמע כי התיקים האלה או שיחוזרו למשטרה, למה שמכונה 'השלמת החקירה', או שיוחלט על הגשת כתבי אישום בהפרת אמונים.  
לכן צריך לחכות בסבלנות, כדי לראות אם בעדויות ששלמה פילבר ימסור יהיה חומר של ממש אשר יכול להצביע על כך כי  אכן נתניהו קידם את עסקותיו של אלוביץ', הנאמדות במאות מיליוני שקלים, תמורת כיסוי עיתונאי אוהד באתר החדשות 'וואלה' לו ולמשפחתו.
בשלב זה, למרות הכותרות המפוצצות, קשה מאוד להאמין כי הדברים נכונים, בעיקר משום שישנה הגזמה מכוונת פרועה ביכולותיו של האתר 'וואלה' להשפיע על דעת הקהל במדינת ישראל.
אולם עצם העובדה, שנתניהו נאלץ באחרונה, כדי לעקוף את אמצעי התקשורת, להקליט כמעט כל יום, ובכמה מקרים פעמיים ביום, סרטון בו הוא מסביר את עמדותיו בנושאי החקירה, מצביעה על כך, כי עד עתה הוא נכשל לעצור את גל החקירות-ההתקפות עליו.
'כל שעתיים ממציאים פרשה חדשה' טוען נתניהו, 'ובקרוב יאשימו אותי גם ברצח ארלוזורוב' ( ביוני 1933).  זו טענה נכונה, אולם תגובה חלשה מאוד שאיננה לעניין.    
אבל בינתיים חשפו החקירות מסביב לנתניהו פרשה לא פחות חמורה, והיא פרשת תיק 1270, בו מעורבות נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות והשופטת לשעבר הילה גרסטל.
לפי החשד, מקורבים של ראש הממשלה נתניהו, ובראשם יועץ התקשורת שלו לשעבר ניר חפץ, ניסו לגשש באמצעות היועץ האסטרטגי אלי קמיר, את האפשרות לקדם את מועמדותה של הילה גרסטל לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה תמורת הבטחה, שכאשר היא תמונה לתפקיד היא תסגור את 'תיק המעונות' בו נאשמת רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו בקבלת כספי ציבור עבור אירוח במעון ראש הממשלה במרמה. גם בתיק המעונות עדיין לא נפלה החלטה סופית באם להעמיד את שרה נתניהו לדין-והתיק נמצא בשלבים של שימוע בפני היועץ המשפטי מנדבליט.
הילה גרסטל סיפרה בשעתו לחברתה אסתר חיות-אז שופטת בית המשפט העליון, כי הציעו לה הצעה כזו, ואסתר חיות מסרה על כך עדות במשטרה ביום ג' 20.2 בלילה.  ממה שמתפרסם עולה, כי חיות אמרה בעדותה, כי גרסטל סיפרה לה על שהציעו לה הצעה כזו, אבל אמרה כי היא לא יכולה למסור לה פרטים מי ומה היו מעורבים בפרשה, ולכן 'בגלל מיעוט הפרטים והסיפור המעורפל  היא לא יכלה לנקוט צעדים נוספים'.
זו כמובן העמדת פנים מתחסדת, שאולי מתאימה לפוליטיקאי שמוצא את עצמו לכוד במלכודת, אבל לא לאדם הממלא את תפקיד נשיא בית המשפט העליון.
אם בסיפור שאסתר חיות שמעה היו פרטים מועטים ומעורפלים בלבד, בשביל זה יש בישראל פרקליטות או משטרה, שתפקידם לחשוף פרטים ולפזר את הערפל. מדוע לא השופטת גרטל ולא השופטת חיות פנו אל גורמים אלה שיחקרו במה מדובר? 
גרוע מזה! אם קיימת בישראל אפשרות לפנות אל 'יועצים אסטרטגיים' כדי שאלה ידברו עם שופטים לגבי הכרעות משפטיות בתיק זה או אחר, ומתחת לפני השטח רוחשות בשנים האחרונות שמועות כאלה, מדובר ברעידת אדמה משפטית שהיא אפילו חמורה יותר מהפרשיות בהן מעורב שמו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

Print Friendly, PDF & Email

37 תגובות עבור “החקירות בנושאי תיקים 1000, 2000 ו-4000 הן רעידת אדמה פוליטית. החקירה בתיק 1270 היא רעידת אדמה משפטית

 • פבר 21, 2018 @ 8:20 at 8:20
  Permalink

  באמת??
  קשה להבין את הפרשנות שלכם… בגלל שהמערכת הפוליטית מושחתת צריך לקבל את זה כעובדה קיימת?
  הבעיה היא לא בשופטת הבעיה היא בנורמות הפסולות בפוליטיקה הישראלית.
  חבל שהפרשנות הפוליטית שלכם עיוורת לגמרי לעובדות ומולכת באף על ידי פוליטיקאים מושחתים.
  מקוה שעידן השחיתות במדינה יגיע לסיומו
  ואולי אולי נוכל להתקדם קדימה…
  אתם תופתעו חדשות דבקה כמה שרצים עוד יתגלו בזמן הקרוב

  • פבר 23, 2018 @ 0:54 at 0:54
   Permalink

   נתניהו לקח מדינה קטנה והפך אותה לאימפריה: גילוי מחצבים (בקישון), גז (בים) ונפט (ברמת הגולן); הכפלת התל"ג בקצב אדיר וגידול שיא בתמ"ג; צמיחת יתרות המט"ח ב-300% ויותר; בניית תשתיות, כבישים, מחלפים, גשרים, קווי רכבת, נמלי ים, שדות תעופה, בתי חולים וערים חדשות; בנייה של רכבת תחתית בת"א ש-40 שנה מדברים עליה; הפיכת ישראל למקור ידע הייטקי המושך התעניינות עולמית והשקעות בינלאומיות; כניסה של ישראל לגוש מדינות ה-OECD; הידוק יחסים מדיניים עם הודו, רוסיה, יוון, מצרים, סעודיה ומדינות באפריקה; הגנה על משאבי הטבע הימיים לקראת הכנסות עתק בעתיד (הצוללות גם מעניקות לישראל את יכולת "המכה השנייה" ומונעות אפשרות של מלחמת בזק גרעינית על ישראל מצד אירן). כל המהלכים הללו מכוונים למנוע ממדינות זרות להכתיב לישראל תנאי הסדרים עם הערבים אשר יסכנו את עצם קיומה. וזה בדיוק ההישג שרוצים לטרפד שונאי ישראל: הם מעוניינים ליצור מצב שבו מדינות זרות יוכלו להכתיב לנו את תנאי ההסדר ולאלץ אותנו להסכים לו למרות האיום הקיומי שהוא ימיט עלינו. כדי להרחיק את נתניהו מהגה המדינה הם מנהלים נגדו שטיפת מוח יומיומית – בעזרת רודפי בצע בישראל (כולל שופטים, שוטרים, עיתונאים וטוקבקיסטים).

   • פבר 23, 2018 @ 8:36 at 8:36
    Permalink

    מדוייק!

   • פבר 23, 2018 @ 17:07 at 17:07
    Permalink

    Tony well done

   • פבר 25, 2018 @ 20:06 at 20:06
    Permalink

    זה לא משנה את התמונה העגומה שבה רוה"מ הפך את המדינה לחצר-הפרטית שלו.
    השחיתות נגועה בכל.החל משרדי ממשלה/שרים/ ח"כ/ ראשי-ערים/עו"ד/מנהלי תאגידים ובעלי-הון.
    מי נותן גושפנקא לעניין ?! מה קורה פה ?!!! …
    נתניהו נגוע בשחיתות כי זה אצלו באופי הננתנות,הגרידיות,וההתנהגות החוזרת אצלו באופן עיקבי.להראות שהוא שולט בכל יש לה מחיר.שכולנו לצערי כולל אותך משלמים.

   • פבר 26, 2018 @ 16:36 at 16:36
    Permalink

    אז איפה הכסף!?

    למה עדיין יש עוני?
    ולמה עדיין יש משפחות שלא גומרות את החודש?

  • פבר 25, 2018 @ 17:15 at 17:15
   Permalink

   למה הדבר דומה כאשר שופט נפגש עם יועץ תקשורת או יועץ פוליטי ?
   למי שהלך לקצב אבל טוען שהוא בכלל טבעוני…
   או למי שמזמין נערת ליווי לקפה ועוגת קצפת וטוען שהוא מברר את הזוגיות שלו עם אשתו…

   שופטי בית המשפט הישראלי שמוכנים לשבת עם יועצים אלו, בבית הקפה, ממילא הביעו את הסכמתם לשמוע רעיונות… וההתייעצות של השופטות זו עם זו מראה שזו הנורמה אצל שופטי בית המשפט

 • פבר 21, 2018 @ 8:24 at 8:24
  Permalink

  מה עם רות דוד ורונאל פישר מדוע החקירות שם לא הניבו או שכן הניבו פרטים לגבי גורמים אחרים מושחתים בשירות הפרקליטות הראשית במחוז מרכז ומסתירים דברים מעיני הציבור שקשורים אולי לחקירות העכשוויות המפכ״ל הנוכחי לא יכול או לא רוצה להשתלט על האנדרלמוסיה הזאת יכול או לא רוצה?????

 • פבר 21, 2018 @ 8:26 at 8:26
  Permalink

  לכם ידידיי יש מה שנקרא "הבנה סלקטיבית" בכל הנוגע למציאות…

  איך אתם מציגים עצמכם כאוהבי ישראל מצד אחד ומבינים ומפרקים כל סיטואציה לגורמים על איך זה ישפיע על בטחון ישראל בכל פוק שאסד נותן, ומתעלמים לחלוטין מהשפעת זריעת ההרס והפילוג שביבי יצר פה בשמך שנות כהונתו.

  לא פלא שלא סופרים אתכם.

  איך אומרים…
  "מחריבייך ומהרסייך ממך יצאו".

  שני בתים נהרסו כתוצאה מפילוג העם.
  לא נלמד את הלקח??????

  • פבר 21, 2018 @ 14:28 at 14:28
   Permalink

   קודם כל בית ראשון נחרב בגלל גילוי אריות ועיוות הדין(של שופטים) ולא בגלל פילוג ובית שני נחרב בגלל שינאת חינם (זה מה שיש היום) .
   זריעת ההרס והפילוג זה מה שהשמאל רואים את זה בירור בהפגנות שלהם במימון של גורמים זרים וחיצונים מהאירופה.

   "מחריבייך ומהרסייך ממך יצאו" הפסוק הזה יובש מצוין על השמאל.

   • פבר 23, 2018 @ 2:51 at 2:51
    Permalink

    אם כבר, בית ראשון נחרב בגלל גילוי עריות. (והוא לא)

   • פבר 27, 2018 @ 19:48 at 19:48
    Permalink

    גילוי אריות. חחחח…

 • פבר 21, 2018 @ 8:36 at 8:36
  Permalink

  בן ימין נתן יהוה

 • פבר 21, 2018 @ 8:49 at 8:49
  Permalink

  כל האשמות בלי הוכחות, סתם בלה-בלה. וזו היא מערכת משפטית תקינה, על סמך שמועות וכוונות זדוניות לשפוט אדם? המדינה מתחילה להסריח.

 • פבר 21, 2018 @ 9:27 at 9:27
  Permalink

  אם חיות או גרסטל היו פונות ופותחות חקירת משטרה בנושא, דבקה ושאר החורים אחרי ביבי היו תוקפים וטוענים שזה תפירת תיק שוא, ללא ביסוס וראיות, ורדיפה של ביבי.
  אכן מילכוד 22 שעובדים בשיטת משפט דרייפוס פיקטיבי, בכיה ותלונות רודפים אותי.
  מה לעשות, ביבי ככל הנראה לא נקי, כמו קודמיו.

 • פבר 21, 2018 @ 9:49 at 9:49
  Permalink

  למערכת תיקדבקה פתגם אינדיאני "אם אתה מגלה [פתאום] שהסוס עליו אתה רוכב מת, אז רד ממנו"

 • פבר 21, 2018 @ 9:57 at 9:57
  Permalink

  "אין שוחד" קיבל במליון סיגרים ושמפניות.
  תיק דבקה אתם בעד הגנב ביבי שימשיך בתפקיד.
  למה¿
  מה ביבי שוווה כלום.
  אם אכן נגנבו כספים מתיקי הצוללות והילדים שלנו נפצעו כי לא היתה להם הגנה "מעיל רוח"
  אז יימך שמו של ביבי וזכרו של הגנב.

 • פבר 21, 2018 @ 10:17 at 10:17
  Permalink

  צודק לחלוטין!! בדיוק מה שחשבתי אתמול! הכל מתגמד לעומת ההתנהלות הבעייתית של נשיאת העליון בעניין זה. ציפיתי (בתמימותי), שהשופטת חיות תניח את המפתחות על השולחן ותצא לאחר כבוד ממשרדה תוך שהיא מפנה את מקומה לבא בתור!

  • פבר 21, 2018 @ 19:44 at 19:44
   Permalink

   למשובט הבא?

  • פבר 22, 2018 @ 0:51 at 0:51
   Permalink

   נכון מאוד!
   כל המתחסדים הללו שמעמידים פני "צדיקים"
   פתאום היא הולכת לדווח. אחרי שנים שמחזיקה את זה בבטן.

   חופשרים לעצמם קבר…במו ידיהם…

 • פבר 21, 2018 @ 10:59 at 10:59
  Permalink

  בכל אבן שהופכים נתניהו מככב, האיש הזה הוא באמת קוסם רב פעלולים!!! המדינה צריכה מנהיג חדש עם חזון וכמה חבל שאין אחד כזה!!!

  • פבר 21, 2018 @ 18:23 at 18:23
   Permalink

   בתי הקברות מלאים אנשים שלא היה להם תחליף.

   אני גבאי הוא כזה. הבעיה שלך שאת המסתכל רק ימינה…

 • פבר 21, 2018 @ 13:02 at 13:02
  Permalink

  מה חדש תחת השמש הישראלית?
  גברת השופטת בדימוס והעבריינית רות דוד והעו"ד העבריין רונל פישר
  לא סגרו תיקים תחת כל עץ רענן תמורת מזומן , והפלילו חפים מפשע שאולי עדין אחרי סורגים ללא עול בכפם.
  המדינה הזו היא כסדום ועמורה, וסופה צריך להיות שכזה.
  למצוא כמה צדיקים ואת כל השאר להשמיד עד עפר.

 • פבר 21, 2018 @ 14:29 at 14:29
  Permalink

  קודם כל בית ראשון נחרב בגלל גילוי אריות ועיוות הדין(של שופטים) ולא בגלל פילוג ובית שני נחרב בגלל שינאת חינם (זה מה שיש היום) .
  זריעת ההרס והפילוג זה מה שהשמאל רואים את זה בירור בהפגנות שלהם במימון של גורמים זרים וחיצונים מהאירופה.

  "מחריבייך ומהרסייך ממך יצאו" הפסוק הזה יובש מצוין על השמאל.

  • פבר 23, 2018 @ 1:02 at 1:02
   Permalink

   גילוי "אריות" ,אפילו בעברית פוגעים פה. הגן חיות כאן ? אולי כן,אכן.

 • פבר 21, 2018 @ 14:38 at 14:38
  Permalink

  מזל טוב לדבקה , הצלחתם ללחוץ לקרן להשמדת ישראל על הכפתורים הנכונים וכתוצאה מכך כבר התחילו למלא לכם את האתר בתגובות מטעמם , תמשיכו ככה עד שפוקים אלו יתפוגגו ונוכל להריח שוב את רוח חופש העיתונות

 • פבר 21, 2018 @ 16:29 at 16:29
  Permalink

  פרשנות מאד מוזרה לנושא נתניהו חפץ גרסטל.
  הנורא כאן ללא ספק היא האפשרות בכלל שישנה גישה של איש פוליטי לשופט מחוזי להטיית צדק.
  זו מאפיה סיציליאנית, לא פחות.
  גסרסטל דיווחה או לא, חיות שמעה או לא, זה יותר ממשני וטפל ביחס לעיקר.

 • פבר 21, 2018 @ 17:05 at 17:05
  Permalink

  Wait a minute………………..So the president of the Bagatz & her friend a fellow judge receive a bribe offer & neither one reports it to the police or does something on their own about it for years? And now suddenly they remember it & grow a concsiounce & decide to report it? Doesn't that make them complicit in the crime

  This makes only 2 options possible

  Either these judges are both corrupt as hell & are both criminally liable because they broke the law
  or
  They are joining the Aleihum so to speak and creating false allegations

  Both of which are crimes, so pick your poison

  Aside from that FYI during and after the Oslo accords at least until the death of Yasser Arafat there were many Israeli government officials or "former" government officials that worked with Arafat in return for BIG amounts of money & refused to cancel the Oslo accords or call Arafat a terrorist etc due to the large sums of money they were profiting while Israeli civilians were being butchered on a daily basis

  That is the most corrupt, criminal & immoral thing imaginable yet not a single one was ever prosecuted or even investigated ever & then there's Ehud Barack & his bribe taking in the tens of millions of Dollars for which he was never prosecuted or even investigated or looked into

  Can anyone please explain this to me? How is it that one P.M. is investigated so vigorously for cigars & wine, while doing his job faithfully while others take bribes from terrorists in the tens x millions of Dollars while people are being slaughtered and nothing what so ever, absolutely nothing

  I just don't get it

 • פבר 21, 2018 @ 17:26 at 17:26
  Permalink

  תיק דבקה,
  לא ידעתי שאתם משוחדים לכיוון ניתניהו ! כמה מאכזב לראות את הפרשנות המגמתית שלכם..
  נראה לכם שבאמת אין כאן כלום ושום דבר?
  התנהגות ראש הממשלה ומשפחתו מבזות את העם.
  מי שלא מבין את זה פשוט לא מבין..

 • פבר 21, 2018 @ 17:40 at 17:40
  Permalink

  "שישנה הגזמה מכוונת פרועה ביכולותיו של האתר 'וואלה' להשפיע על דעת הקהל במדינת ישראל."

  חה חה חה ….

 • פבר 21, 2018 @ 18:52 at 18:52
  Permalink

  זה לא מצחיק יש קשר בין רצח ארלוזורוב למשפחת נתניהו תסתכלו בוויקיפדיה..

 • פבר 21, 2018 @ 19:48 at 19:48
  Permalink

  לא ידעתי שיאיר נתניהו כותב בדבקה.

 • פבר 21, 2018 @ 20:50 at 20:50
  Permalink

  המדהים בכל הסיפור הוא שאסתר חיות שאמורה להיות הדמות השופטת הבכירה ביותר מתייחסת לנושא כ"נורמה".
  זה נורמלי לעשות טובות עבור פוליטיקה ובאותו הזמן היא לא ראתה בזה משהוא פסול.
  ביבי טוען אותו הדבר. הוא לא מכחיש שקיבל סיגרים, שמפניות ותכשיטים. הוא טוען שמותר לו והוא אפילו מראה ש"הנה יש לי 35 מנדטים שמראים שהציבור מאשר וזה נורמלי"
  אבל
  נפל דבר והמשטרה החליטה שהיא לא מוותרת אפילו על ניסיון!
  יכול להיות שלפני 5 שנים באמת לא הייתה מתבצעת אפילו חקירה, אבל היום הסיפור הוא אחרת.
  זה רק מראה לאיזה מצב רקוב הגענו.
  מעצמת היי טק??? הפכו את ישראל לרוסיה.
  הסכם גז: ישראל לא תיגבה מיסים 20 שנה, נשקיע מיליארדים בספינות ומערכות טילים, חברת חשמל תיקנה במחיר מופקע של מיליארדי דולרים ובנוסף מחויבת לקנות בעודפים שאין לה מה לעשות איתם
  מפעלי זיקוק מסריחים את כל חיפה עד הקריות, לא ניתן לשחות בחופים חצי מימות השנה. תוצאות הבדיקה נדחו כבר מעל ל20 שנה ואין שום תאריך יעד לפרסום. כל האזור סובל מאחוזי אסמה וסרטן גבוהים. בשביל עוד גובות לעוד מיליארדר.
  כל חברות הבנייה בארץ מקורבות לשלטון, כל הבנים של דרעי קבלני בניין ואף אחד לא עשה צבא, החזיק מסטרינה או עיפרון בכל ימי חייו. כל ענף הבנייה זה היתרים, בירוקרטיות וקומבינות. זוג קונה דירה מסרוחה באשקלון, נופלים לו טילים על הראש והוא לא מבין איך הוא תקוע עם משכנתא ל30 שנה
  בכל העולם מכבי אש זו גאווה לאומית. קונים לוחות שנה של כבאים ומוחאים להם כפיים שהם עוברים ברחוב. בארץ הפכו את זה לגוב של מקורבי עירייה. בארץ הם נוהרים לקלפי בפריימריז של הליכוד
  אני מאוד מקווה שהמשטרה תילחם בכל העיריות, מועצות, רשויות והיא פשוט החליטה להתחיל מהראש.
  כדי שלא יתקעו להם מקלות בגלגלים

 • פבר 21, 2018 @ 22:29 at 22:29
  Permalink

  בשביל זה יש בחירות. הקלפי הוא המקום הנכון לבחירת ממשלות. אין כאן כרגע מקום לאינטריגות ותככים שעסוקים בלעקוף בחירות. המזימות לא יעלו בידיכם.

 • פבר 22, 2018 @ 0:47 at 0:47
  Permalink

  כל יום נוסף בו אסתר חיות מכהנת כנשיאת בית המשפט העליון מעצים את התודעה הציבורית לגבי קריסת מערכת המשפט וכשל שיטת המשטר בישראל. סקר אחר סקר מראה שכבר עתה, הרוב המוחלט של הציבור בישראל איבד את אימונו במערכת המשפט – ובצדק!

 • פבר 23, 2018 @ 6:36 at 6:36
  Permalink

  "לפזר את הערפל", אמרתם ?
  ומה היא תרומתכם לדבר ?
  אתם מציעים להחליף תיק נתניהו נגד תיק השופטות!
  במילים אחרות, לעשות מפסיק זעיר פרשה ענקית בתקווה שתכסה עלילותיה של משפחת נתניהו.
  חוכמה ! נו, מאמת…

 • פבר 27, 2018 @ 17:16 at 17:16
  Permalink

  фу, сколько сразу левачья набежало. סימן שאתם צודקים😁

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות