החרפה במלחמה באוקראינה. בתגובה על ההתקפות הרוסיות על תשתיות אסטרטגיות הפנטגון אישר לצבא אוקראינה לתקוף מטרות צבאיות בתוך רוסיה

הפנטגון אישר, ביום שני 12.12, לצבא אוקראינה לתקוף מטרות צבאיות בתוך שטח רוסיה בתגובה להתקפות הבלתי פוסקות בטילים ובמל"טים מתאבדים של צבא רוסיה  על תשתיות אסטרטגיות ברחבי אוקראינה, בייחוד תחות כוח ומפעלי אספקת מים.
האישור האמריקני ניתן מבלי לתת לו פרסום והוא העובר לאוקראינה באמצעותה של שיחה טלפונית שנערכה בשבת 10.12 בין נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן ונשיא אוקראינה וולדומיר זלנסקי.  בשיחה הודיע הנשיא ביידן לנשיא זלנסקי כי ארה"ב תעביר לאוקראינה מערכות הגנה אנטי-אוויריות מתקדמות ומל"טים מסוגים שונים.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים כי מתן אישור אמריקני זה יכול הביא בעקבותיו תגובה צבאית רוסית חריפה שתכלול התקפות רוסיות  על מדינות נאט"ו  במזרח אירופה המספקות נשק לאוקראינה.
עוד מדווחים המקורות שלנו כי אחת התוצאות של החרפת ההתקפות  הרוסיות באוקראינה הפכה איראן להיות ספקית הנשק העיקרית של צבא רוסיה. מלבד מל"טים מתאבדים מסוג שאהד 136 ושאהד 131 שאיראן שולחת לצבא רוסיה באוקראינה החלו האיראניים לספק לרוסים מאות טילי קרקע-קרקע לטווח בינוני. הצבא הרוסי זקוק לטילים אלה לאחר שמלאי טילי האיסקנדר SS-26 Iskander הרוסיים כמעט אזל.
בתמורה למשלוחי הנשק האיראני לצבא הרוסי  מוסקבה מציעה לאיראן, לפי מקור אמריקני, מערכות צבאיות מתקדמות שיחזקו את יכולותיהן של מערכות הנשק שלה, We’re concerned that Russia intends to provide Iran with more advanced military components, which will allow Iran to strengthen their weapons capability .
פקידים בכירים אמריקניים אמרו באחרונה כי ארה"ב מחפשת דרכים למנוע את העברת הנשק האיראני לצבא הרוסי אולם כי הסיכויים לכך הם קלושים.Print Friendly, PDF & Email