הטקטיקה של הג'יהאד: 'הפסקת אש' מול צה"ל ופתיחת מלחמת התשה באמצעות חוליות שיגור כביכול 'סוררות'

לאחר שהפסקת האש הופרה בפעם השלישית תוך 18 שעות, ביום חמישי 14.11 בלילה, על ידי ירי טילים בו זמנית גם לעבר שדרות וגם לעבר אזור שער הנגב, ומערכת 'כיפת ברזל' הופעלה בפעם השלישית במטרה ליירט טילים, צריך לומר בצורה ברורה וחדה מאוד. אין הפסקת אש, כפי שמנהיג הג'יהאד זיאד נחאלה כבר אמר בעצמו אחה"צ בביירות.
ישנו משחק הטעייה/רמייה מצד הג'יהאד לפיו הוא מעמיד פנים כלפי צה"ל, האו"ם ומצרים, כי הוא שומר על הפסקת האש, אולם ישנם 'גורמים סוררים בתוכו שאינם משלימים אתה והם מבצעים את הירי. 
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי מדובר בטענות שווא.
מה שהג'יהאד באמת עושה הוא לספק את הטילים 'לחוליות הסוררים', כאשר הוא מורה להן לשגר אותן כל כמה שעות. כך מצליח הג'יהאד להעמיד פנים מול ישראל שהוא שומר על הפסקת האש, אולם מול אנשיו הוא מעמיד פנים הפוכות לפיהם הוא ממשיך בירי.
במילים אחרות, הג'יהאד מנסה לכפות על ישראל ועל צה"ל מלחמת התשה.

צה"ל והדרגים המדיניים בישראל היו עסוקים מאוד ביום חמישי לצייר תמונת ניצחון בסיבוב הנוכחי עם הג'יהאד. הם היו כל עסוקים בכך עד שהם לא שמו לב כי המלחמה נמשכת.
יותר מציאותיים היו ראשי העיריות והמועצות המקומיות באשקלון ובעוטף עזה אשר החליטו שלא להישמע להוראות הסותרות של פיקוד העורף והחליטו שאין חזרה לשגרה וללימודים.

Print Friendly, PDF & Email