הידיעות על מלחמה המתקרבת עם החמאס ברצועת עזה, ועל תגבור כוחות צה"ל-מופרזות

הידיעות המתפרסמות על מלחמה עם החמאס המתקרבת ברצועת עזה, ועל תגבור כוחות צה"ל מוגזמות. יש תגבור מסוים של כוחות, שאנו כמובן לא נפרט כאן, אולם אין תגבור של כוחות המאפשרים יציאה למלחמה ברצועה.
בסך הכול, בשלב זה, יש כוננות לקראת אירועי סוף השבוע, אירועים שעלו מדרגה ביום שישי האחרון 28.9.
זה שצה"ל הפעיל ביום חמישי 4.10, את מערכת ההסברה שלו כאילו מדובר במלחמה המתקרבת ברצועת עזה, אין פירושה שתהייה מלחמה כזאת.
ישנה הסלמה מסוימת שעליה המקורות הצבאיים של תיקדבקה אינם יכולים לדווח, ויתכן כי צה"ל יצטרך להגיב/לטפל בה בימים הקרובים. אולם מדובר בפעולה נקודתית, שיכולה לגרור תגובה של החמאס ושל ארגוני טרור אחרים, שתכלול גם ירי טילים על מטרות בישראל.
לכן המסרים של צה"ל לחמאס הם: תגיבו בצורה מתונה על כל התפתחות, בעוד שהמסרים של הדרגים המדיניים ושל צה"ל לציבור הישראלי הם תיפוף מתגבר בתופי המלחמה.
בינתיים אין שינוי בעמדותיהם של ראש הממשלה בנימין נתניהו, וגם לא של הרמטכ"ל רב אלוף גדי איזנקוט, שלא לפתוח במלחמה ברצועת עזה, ולנסות ולשמר את המצב כפי שהוא. כלומר, מלבד לנסות לעצור את הפגנות החמאס על גדר המערכת בעוטף עזה, לא להכניס כוחות לתוך הרצועה, וגם לא לבצע סיכולים ממוקדים.  אפילו ההוראות לחיל האוויר שלא לירות ישירות על קבוצות משגרי בלוני הנפץ והתבערה אלא לבצע רק ירי הפחדה על ידם, לא שונו.
ישנו עוד אלמנט אחד במדיניות זו והוא סיכול של כל ניסיון של החמאס לבצע תקיפה רחבה בתוך שטח ישראל על יישוב או מוצב של צה"ל. וכשאר יש סיכול כזה אי אפשר לדעת, בייחוד לא אצל החמאס, לאן הדברים יכולים להתגלגל הלאה.
מדיניות ההכלה הזאת, מאפשרת  לחמאס כל פעם לבצע הסלמה נוספת.
בשבוע שעבר הייתה זו הכמות האדירה של יותר מ-120 מטעני חומר נפץ ורימוני יד שהושלכו לעבר כוחות צה"ל. השבוע הייתה זו התראה לפיה לבלוני הנפץ והתבערה, יצטרפו מעתה בלונים נושאי חומרים כימיים.
שום צבא אחר בעולם, לא היה מסכים ולא היה מאפשר כי כוחותיו יספגו התקפות כאלה, מבלי שיעשה אפילו ניסיון להקל במשהו על הקצינים והחיילים העומדים לבדם מול התופת הזאת.
המוראל בקרב הקצינים והחיילים בעוטף עזה נמצא בשפל המדרגה. עיקר זעמם מופנה מול מדינות הפרסומים של צה"ל המסתירה לדעתם את המציאות האמתית המתרחשת בשטח.        

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות