היצמדותה של הצמרת הישראלית לקונספציה 'כי החמאס רוצה הפסקת אש', הביאה לחידוש המלחמה

רק ביום ב' בלילה, זמן קצר לפני חצות, אמר מקור מודיעני בכיר לתיקדבקה, כי ראש הממשלה בנימין נתניהו, ושר הביטחון משה יעלון מרוצים מאוד מתוצאות המו''מ בקהיר, משום שלדעתם הם עומדים להוכיח לכל מתנגדיהם גם במערכת הפוליטית, וגם במערכת הצבאית-ביטחונית,  כי הם יצליחו לסיים את המלחמה בהכנעתו של החמאס.
כאשר המקור נשאל, על סמך מה נתניהו ויעלון מבססים הנחה זו, התשובה הייתה, המנטרה עלייה חוזרים המנהיגים הישראליים כבר מהיום השני למלחמה בשבוע השני של חודש יולי, כי החמאס בעזה רוצה בהפסקת אש, ואין לו שום עניין במלחמה. 
ישנם שרים ומקורות ביטחוניים בכירים, האומרים, כי מי שקבע מנטרה זו ממנה נתניהו ויעלון, אינם זזים, הוא ראש אמ''ן האלוף אביב כוכבי.  יש האומרים, כי שר הביטחון משה יעלון, הוא המחזיק בקו זה ואיננו מוכן לזוז ממנו.
זו היא הסיבה העיקרית בגללה אנו שומעים יום יום, על רשימה ארוכה של אחראיים פלסטינים, אשר בגלל עקשנותם האישית או היריבות הפוליטית שלהם עם מנהיגי אחרים, אש הטילים נמשכת. בכל תיאורים אלה קיים רק אלמנט אחד שאיננו אחראי על ירי הטילים בעזה-הנהגת החמאס ברצועת עזה, המוצגת כקבוצה של אנשים שפויים והגיוניים, שרק אם הדבר היה  תלוי בהם, האש הייתה מיד פוסקת.
זה שחמאס עזה שבר עד יום ג' 19.8, לא פחות משבע הפסקות אש, עובדה זו לא עניינה ולא מעניינת את דובריה של מנטרה-תיאוריה זו.
אפילו כאשר החמאס החל לירות ביום ג' אחה''צ טילים על באר שבע, ולאחר מכן הרחיב את שיגור הטילים לעבר נתיבות, אשקלון, שער הנגב, וחבל אשכול. המשיכו התומכים בתיאוריה שנכשלה, כאשר הם מזדהים עם העמדת הפנים של החמאס, 'כי הוא לא שמע ואיננו מכיר כי ירי הטילים חודש.
בימים האחרונים התחלנו לשמוע, כי אפילו אין לשלול את הרעיון-האפשרות של מלחמת התשה, אליה צריכים להתחיל להתרגל.
במילים אחרות, לראש הממשלה בנימין נתניהו, שאמר לילדי שדרות, כי נכון שהחופש הגדול שלהם נהרס, 'אבל הייתה להם חוויה מבוגרת ומאוד עוצמתית'-קרי המלחמה, ברור שהוא הולך בדרך הנכונה נגד החמאס, וכי זו רק שאלה של זמן עד החמאס יקבל את עמדתו.
הבעיה עם עמדה זו היא, שראש הממשלה וצמרת הצבאית והמודיעינית של ישראל מתנהלת במישור אחד, בעוד החמאס והמלחמה מתנהלות במישור שונה לחלוטין, כאשר אין קשר בין שני המישורים.
זו הסיבה, מדוע כל פעם הפסקת האש מופרת ונשברת, וזו גם הסיבה מדוע החמאס לא יאפשר את הפסקת ירי הטילים, וכל פעם יחדש אותו מחדש, כאשר הצמרת הישראלית מבקשת מהאיש ברחוב, להבין כי מטרתו של החמאס עזה היא שונה.

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות