הישג אסטרטגי איראני: 11 כטב"מים חמקנים איראניים חצו את כל שטח עיראק, מבלי שארה"ב או ישראל יתערבו, ותקפו מטרות במזרח סוריה

המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי בעוד שתקיפת הטילים האיראניים במזרח סוריה, ביום שני 1.10, מדאיגה בפני עצמה, העובדה שאיראן שיגרה בפעם הראשונה טייסת כטב"מים חמקנים שהפציצה, בעקבות הטילים, מטרות של ארגון המדינה האיסלמית ISIS מזרחית לנהר פרת, מהווה הישג אסטרטגי איראני ממדרגה ראשונה.
בעוד צה"ל עסוק בהסברה עקרה אם יש/או אין טילים באצטדיון הכדורגל של ביירות- כאשר הטילים נמצאים בבונקרים מתחת לאצטדיון, אליהם איש, מלבד אנשי חיזבאללה איננו יכול להגיע,  וראש הממשלה נתניהו מציג צילומים של מחסן גרעיני בלב טהרן, שולחת איראן בפעם הראשונה טייסת של כמב"מים חמקנים להפציץ ולתקוף מטרות במזרח התיכון מחוץ לגבולותיה.  
יתרה מזאת, כלי הטייס החמקנים האיראניים חצו את כל המרחב האווירי של עיראק, כאשר טהרן לא מבקשת רשות לשם כך ממשלת בגדאד, הגיעו עד לגבול עיראק סוריה, חצו אותו, נכנסו למזרח סוריה, ביצעו את התקפתם וחזרו ללא כל פגע לבסיסם באיראן.
שום מטוס לא אמריקני או ישראלי לא התרומם לאוויר כדי לנסות לעצרם.
לאן נעלמו כל הדיבורים, כי ישראל 'לא תהסס' מלפעול נגד מטרות איראניות בעיראק?
במילים אחרות, לא רק שישראל לא עצרה עד כה את ההתבססות הצבאית האיראנית בסוריה, אלא שנוכחות זו הולכת ומעמיקה כאשר בפעם הראשונה היא מפעילה זרוע אווירית-חמקנית הפועלת מבסיסים באיראן.
המקורות הצבאיים שלנו מציינים, כי הכטב"מים החמקנים האיראנים היו כולם מדגם 'צעיקה'- 'כדור הרעם', שהם העתק של הכטב"ם האמריקני מדגם RQ-170, שהאיראנים הצליחו להנחית לפני שבע שנים ב-2011, בעזרתם של מומחים סיניים, בבסיס איראני בעת שביצע טיסות ביון מעל איראן.
לפני תשעה חודשים, בחודש פברואר, הפילו מטוסי חיל האוויר כטב"ם איראני חמוש כזה שהצליח לחדור מסוריה, דרך המרחב האווירי הירדני, אל עמק הירדן.
עוד מציינים המקורות שלנו, כי בהתקפה הראשונה מסוגה אי פעם של כטב"מים חמקנים  איראניים במזרח התיכון, השתתפו 11 כלי טייס חמקנים איראניים.
מדובר בפעולה איראנית המהווה איתות/איום ישיר של טהרן, כי היא לא תירתע לתקוף בטילים ומהאוויר גם מטרות אמריקניות בסוריה, וגם מטרות בתוך ישראל, במידה וvht תעריך כי האינטרסים האסטרטגיים שלה באיראן, סוריה ובעיראק נמצאים תחת איום, או בסכנה.

 

Print Friendly, PDF & Email