הכוחות בתרגיל האמריקני 'התנין הנועז 2012' המדמה מלחמה במפרץ, יוצבו בסיומו מול איראן

לפחות 20,000 חיילי מרינס, צי, וטייסים, משש מדינות, נושאת מטוסים גרעינית עם כוח התקיפה שלה, ועד שלוש נושאות מטוסים- מסוקים אמפיביות של הנחתים האמריקנים, משתתפים השבוע בחוף המזרחי של ארצות הברית בתרגיל האמפיבי הגדול ביותר שנערך במערב בעשר השנים האחרונות והמתרגל הדיפת התקפה איראנית על אחת ממדינות המפרץ הפרסי, ונחיתת נגד של כוחות מרינס על החוף האיראני.
זה לא היה מקרה, שהחלק המבצעי של התרגיל החל ביום שני 6.2,  באותו זמן בו החל החלק המבצעי של תרגיל הצבאי הגדול האיראני  שנערך בדרום איראן. הדבר מראה, כיצד מאחורי  הדברים של נשיא ארה''ב באראק אובמה, החוזר ומתרכז (5.2)  בדבריו באפשרות שישראל תתקוף את איראן, 'אינני חושב שישראל קבלה עדיין החלטה לתקוף באיראן' I Don’t think Israel has decided whether to attack Iran , ובין דבריו של מנהיג איראן האייטוללה עלי חמנאי ( 3.2), כי 'המלחמה תפגע פי 10 יותר בארה''ב The war itself will be 10 times as detrimental to the U.S, שתי המדינות מתכוננות למלחמה ביניהן במפרץ הפרסי, ובישראל.
ביום ב' 6.2 חתם הנשיא אובמה על צו המקפיא את כל הנכסים של ממשלת איראן, הבנק הממלכתי האיראני ה-CBI, וכל המוסדות הפיננסים האיראניים בארה''ב. 
התרגיל המשותף לארה''ב, איטליה, צרפת, בריטניה, הולנד, אוסטרליה וניו זילנד, אשר נושא את השם התנין הנועז 2012 Bold Alligator, יסתיים ב-14 לפברואר. התרגיל האיראני יסתיים בשבת 25.2. 
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי מיד עם סיום התרגיל הצבאי האמריקני, יועברו כל הכוחות המשתתפים בו למפרץ הפרסי ויוצבו מול איראן. בכך תוצבנה מול איראן שלוש נושאות מטוסים אמריקניות עם כוחות התקיפה שלהן, נושאת מטוסים צרפתית 'שארל דה-גול'  Charles de Gaulle, וארבע עד חמש נושאות מטוסים-מסוקים אמפביות של המרינס האמריקנים.
ב-4 לפברואר דיווחנו על זרימת כוחות אמריקנים בהיקפים שלא היו מוכרים קודם במפרץ הפרסי לשני איים אסטרטגיים הנמצאים בטווח פעולה ממצרי הורמוז ומאיראן. המדובר באי התימני סוקוטרה Socotra, ובאי העומאני מסירה Masiarh.
המקורות הצבאיים של תיקדבה מדווחים, כי בראש הכוחות המשתתפים בתרגיל בארצות הברית נמצאת נושאת המטוסים האמריקנית הגרעינית וכוח התקיפה שלה 'אנטרפרייז' USS Enterprise. לצידה משתתפות בתרגיל שלוש נושאת המטוסים המסוקים ואוניות הנחיתה האמפיביות 'בוקסר' USS Boxer, 'ווספ' USS Wasf, ו'קארסארג' USS Kearsarge. שלוש אוניות אמפביות אלה נושאות על סיפוניהן כ- 6,000 אנשי מרינס, ומסיפוניהן יכולים להמריא כ-25 מטוסי קרב הפצצה, וכ-65 מסוקי תקיפה והובלה, בעיקר מהדגם 'ווספארי' MV-22B Ospery. ביחד עם המטוסים המוצבים על 'אנטרפרייז', משתתפים בתרגיל הענק למעלה מ-100 מטוסי קרב-הפצצה.
בגלל השטחים הגדולים של האוקיינוס האטלנטי והחוף האמריקני בהם נערך התמרון פועלת מפקדת התרגיל, בראשותם של תת-אדמירל  קווין סקוט Rear Adm. Kevin Scott, ובריגדיר  גנרל כריסטופר אוון Brig. Gen. Christopher Owens, מסיפונה של נושאת המסוקים האמפיבית 'ווספ'. כל הכוחות האמריקנים האלה ביחד עם כוחות מרינס ויחידות קומנדו משש מדינות המערב מבצעים את התרגיל על חופיהן של מדינות ווירג'יניה, צפון קרוליינה, ופלורידה. 
מפקדי התרגיל, והצי האמריקני מכחישים כי יש קשר בין התרגיל הזה ובין איראן, אולם כל מי שקורא את הסצנריו של התרגיל לא מתקשה לגלות במי ובמה מדובר.
דווויזיה ממוכנת של מדינה דמיונית בשם 'גרנט' Garnet, המייצגת בתרגיל את איראן, פלשה למדינה בשם 'אמבר' Amber, אשר לפי כל הסימנים היא ערב הסעודית. הכוחות הגרנטיים (האיראנים) מתקדמים לעבר מרכז אמבר (סעודיה), הפונה בבקשת עזרה צבאית לבעלות בריתה, שהן ארה''ב ושש מדינות המערב המשתתפות אתה בתרגיל.  הכוחות הגרנטיים התוקפים מצליחים בינתיים, לזרוע מוקשים ימיים בנתיבי הים של המדינה המותקפת, כלומר לחסום את מצרי הורמוז, ולמקש את הכניסות לנמלים ואת אזורי החוף של מדינת 'אמבר' (סעודיה). תפקידם של כוחות בעלות הברית הבאים לעזרתה של אמבר, היא להדוף את ההתקפה של הגרניטים (האיראנים), ולהעביר את הלחימה לשטחם, כלומר אל תוך מדינת אמבר (איראן).  

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות