הכוחות האמריקנים שעל גבול סוריה-עיראק עוזבים. כוחות עיראקיים שיעיים חוצים את הגבול לסוריה. הגשר היבשתי האיראני-עובדה!

בזמן שחיל האוויר הישראלי תקף, ביום ה' 7.9 בשעה 2:42 לפנות בוקר את המרכז  המדעי למחקר של צבא סוריה בעיר מסאייף Masyaf   נמצאת 38 ק"מ מערבית לחמה Hama, התרחשו האירועים הבאים במזרח-דרום סוריה:

 • וושינגטון השלימה את המגעים האחרונים שלה עם מוסקבה בדבר קביעת התנאים בהם הכוחות המיוחדים האמריקנים המחזיקים במערב הגבול הירדני-עיראק-סורי אל טאנף al-Tanf יפנו אותו, ומתי ואיך ייכנסו לתוכו ויתפשו את השליטה בו הכוחות הסוריים.
 • אין מקום לספק! ארצות הברית משלימה את נסיכתה מדרום-מזרח סוריה ומוסרת אותו לידי הכוחות הסוריים הכוללים גם את כוחות חיזבאללה.
 • יחידות המורדים הסוריים שחנו באזור העיר דרעא Derra סיימו משא ומתן עם המפקדים הרוסיים ושל חיזבאללה באזור על התנאים בהם הם מוסרים את נשקם ועוברים לשרת ביחידות הצבא הסורי או מתפזרים. חיזבאללה מפרסם הודעה רשמית האומרת כי רוסיה, סוריה וחיזבאללה, הגיעו להסכם עם המורדים הסוריים. בפעם הראשונה במלחמה בסוריה חיזבאללה הוא שמפרסם הודעה רשמית בשם רוסיה.
 • יחידות של הצבא השיעי העיראקי-'צבא הגיוס העממי' The Popular Mobilization Units-PMU, אשר באופן רשמי מהוות חלק מצבא עיראק, אבל למעשה הן נמצאות תחת פיקודו הישיר של הגנרל קסאם סוליימני-מפקד חזיתות איראן בסוריה, עיראק, ופלסטין, מתחילות לחצות את הגבול העיראקי-סורי ולהיכנס לדרום-מזרח סוריה.
 • דמשק מזהירה, ביום שישי 8.9 לפנות בוקר, את הכוחות האמריקנים, הכורדים ושל המורדים הסוריים המשתתפים בקרב על העיר ראקא Raqqa, שלא יעזו לפנות דרומית-מזרחית לעבר העיר אבו קמאל Abu Kamal.
  הודעת הפיקוד העליון הסורי אומרת שהוא 'רואה את שחרור העיר אבו קמאל כמבצע שאיננו יכול להיות מוכתב על ידי הקואליציה של ארצות הברית ובעלי בריתה'. The Syrian Army’s High Command views the liberation of the Deir Ezzor border-city of Albukamal as an imperative military endeavor that cannot be dictated by the U.S. Coalition and their allies.
 • אין צורך להרבות במילים ולהסביר את פשר ההודעה הסורית. אם כוחות סוריה וחיזבאללה נכנסים ומשתלטים על מעבר הגבול באל טנף, ולאחר מכן כובשים את אבו קמאל, הם משתלטים על למעלה מ-500 ק"מ של גבול סוריה עיראק. במילים אחרות, הגשר היבשתי האיראני מאיראן ועד הים התיכון כבר הוקם ופועל.

לאור כל ההתפתחויות האלה צריך להעמיד את דבריו של שר הביטחון אביגדור ליברמן אשר אמר ביום ה' מיד לאחר שהתפרסמו הידיעות על התקיפה הישראלית מסאייף, 'כי לא נאפשר להקים פרוזדור שיעי מאיראן ועד לבנון'. צריך גם לציין את דבריו של ראש אמ"ן האלוף הרצי לוי אשר אמר, 'כי אנו ( צה"ל ) מטפלים בנחישות באיומים שנגדה'.
הבעיה עם דברים אלה, שהם אינם תואמים את ההתפתחויות בשטח.
תקיפה של אתר נשק במערב סוריה, איננה יכולה לכסות על העובדות המתרחשות בדרום-מזרח סוריה, שם נקבעים הנושאים האסטרטגיים  האמתיים הקובעים לגבי עתיד ביטחונה של ישראל.  

Print Friendly, PDF & Email

1 תגובות עבור “הכוחות האמריקנים שעל גבול סוריה-עיראק עוזבים. כוחות עיראקיים שיעיים חוצים את הגבול לסוריה. הגשר היבשתי האיראני-עובדה!

 • ספט 11, 2017 @ 1:29 at 1:29
  Permalink

  מר גיורה שמיס האם גם היןם אתה מחזיק בדעה שנוצר גשר יבשתי בין אירן ללבנון ?
  כי מה שאתם לא מספרים זה שנקורדים פתחו במתקפה כדי לחצות רצף זה
  ותודה לאל שיש להם הצלחה גדולה

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות