הכוחות הכתומים מול הכוחות הכחולים בתרגילים הצבאיים האיראניים. מדמים ניסיון פלישה קרקעית של כוחות ישראליים לאיראן. טהרן: אם נותקף נתחיל להעשיר אורניום לדרגה צבאית של 90 אחוז

בצה"ל עוקבים  בתשומת לב מרובה אחר שורת התרגילים הצבאיים האיראניים בהם כל זרועות הלחימה של משמרות המהפכה, יבשה, ים אוויר וטילי שיוט, מתרגלים מתקפה ישראלית על איראן ועל התוכנית הגרעינית שלה. ( הקישו כאן לקרוא פרטים על התרגילים האיראניים שפרסמנו ב-20 לדצמבר תחת הכותרת: 'משמרות המהפכה האיראנים פתחו ב-3 תרגילים צבאיים להדוף תקיפה ישראלית: בדרום המדינה, במצרי הורמוז, ותרגיל ההגנה אווירית באזור הכור הגרעיני בבושייר.' )
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי זו פעם ראשונה שמשמרות המהפכה האיראניים מתרגלים הדיפת התקפה ישראלית  על איראן, כולל ניסיון פלישה קרקעית לאיראן  של כוחות ישראליים.
המקורות הצבאיים שלנו מדווחים, כי לכך ישנם לפחות 6 סימנים בולטים לכך במהלך ההתרחשויות בתרגילים הצבאיים:
1. כל התרגיל האיראני בנוי על ההנחה, שכוחות משמרות המהפכה יצטרכו להדוף התקפה ישראלית כזו כשהם נלחמים נגד כוחות צה"ל שנחתו באיראן.
זו הסיבה מדוע במהלך התמרון הכוחות האיראניים הוכנסו לערי בונקרים תת-קרקעיות, ומשם הם יצאו להילחם מול כוחות האויב, הנמצאים במרחק של 4 ק"מ מהם בלבד. כלומר, הכוחות הפולשים מצויים כבר על אדמת איראן.
2. התרגיל האיראני התרכז בהגנה על שורה של איים במפרץ שיעמדו לפי הסצנריו האיראני מול כוחות ישראליים שינסו לנחות על חופיהם. המדובר באבו מוסה  Abu Musa  המרוחק כ-70 ק"מ מחוף מרכז-דרום איראן. קאשם Kashan הנמצא ליד איספהאן. טאנב הגדול וטאנב הקטן Greater Tunb and Lesser Tunb, הנמצאים במזרח המפרץ, בפתח של מיצרי הורמוז, ולאראק  Larak Island, הקרוב מאוד לחוף האיראני ובו נמצאים מסופי הנפט מהם איראן מייצאת את תפוקת הנפט שלה.
הפיקוד האיראני מעריך, כי צה"ל ינסה בשלבים הראשונים של המלחמה  לכבוש את האיים האלה, כדי שישמשו לאחר מכן לקרש קפיצה עבור הכוחות הישראליים לתוך שטח איראן.
3. התרגיל הצבאי האיראני חילק את הכוחות המשתתפים בתמרונים לשתי קבוצות ( בדומה לתרגילים צבאיים של הצבא המצרי. ): הכוחות הכתומים- שהם כוחות צה"ל מול הכוחות הכחולים, שהם הכוחות האיראניים.
4. לפי הסצנריו של התרגיל לכוחות הכתומים ישנה עליונות טכנולוגית על פני הכוחות הכחולים וחיל האוויר של הכתומים-קרי חיל האוויר הישראלי יבצע הפצצות כבדות בעומק שטח איראן, והפצצות שטיח אשר תסבנה לאיראנים אבדות כבדות.
5. בתרגיל האיראני נעשה שימוש נרחב בירי טילי נ"מ מדגם חורדאד 3, 3rd Khordad , שהם טילים ניידים בעלי טווח של 500 ק"מ. הפיקוד האיראני מעריך שטילים אלה יכולים להתמודד עם מטוסי ה-F-35 הישראליים.
6. בתרגילים האיראניים גם שוגרו טילי שיוט מסוגים שונים, וטילים נגד טילי שיוט.
העיתון האיראני 'קיאהן' Kayhan, המקורב למשמרות המהפכה ולמנהיג העליון האיראני  האייטוללה חמנאי, פרסם השבוע איום, לפיו אם איראן תותקף היא תתחיל מיד להעשיר אורניום לדרגה של 90 אחוז שהיא דרגה צבאית.   Print Friendly, PDF & Email