הכישלון של מוסד הביון הטורקי ה-MIT לרצוח את ראשי ה-PKK בהרי קאנדיל בצפון עיראק

חקירתם של שני  ראשי מחלקות heads of divisions  בארגון הביון המרכזי הטורקי ה-MIT, ועוד כמה 'מודיעים' local informers  שנעצרו על ידי כוחות מיוחדים של ה-PKK ב-3 באוגוסט באזור דוקאן ליד סולמנייה  Dukhan area of Sulaimaniyah, מעלה כי השניים עמדו בראש רשת ריגול שהוטל עליה לרצוח את ראשי ה-PKK באזור הרי קאנדיל The Qandil Mountains בצפון עיראק.
לפי תוצאות החקירה המטרה הראשית של רשת טורקית זו הייתה לרצוח את ראש הזרוע הצבאית של ה-PKK קאמיל באייק PKK's military leader Cemil Bayik. עוד העלתה החקירה כי הפיקוד הישיר על רשת ריגול זו הייתה בידיו של ראש ה-MIT הטורקי חאקן פידאן Hakan Fidan.
לממצאים אלו ארבע תוצאות:
1. לכידת רשת החיסול הטורקית הזו היא מכה קשה לארגון הביון הטורקי המרכזי וליוקרתו. שום ארגון מודיעין איננו יכול להרשות לעצמו שרשתות החיסול שלו ייחשפו וייתפשו.
2. אם ראש ה- MIT Hakan Fidan חאקן פידאן  הוא שעמד בראש הרשת, אין ספק כי גם נשיא טורקיה עצמו ראסיפ טאייפ ארדואן, היה בסוד הפעולה והוא שנתן אור ירוק לביצועה.
3. חשיפת חוליית ריגול זו והתפקידים הוטלו עליה תחריף את את המאבק בין טורקיה לא רק עם ה-PKK, אלא גם עם ראשי האוטונומיה הכורדית ה-KGR בעיראק, ובוודאי שעם ראשי הכורדים בסוריה והמיליציה הצבאית שלהם ה-YPG.
4. גברו הסיכויים לעריכתו של משאל עם הכורדי לעצמאות והיפרדות מעיראק שנקבע ל-25 בספטמבר.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות