המאמץ האיראני לסיים את פרויקט שדרוג טילי חיזבאללה לטילים מדויקים קרוב להשלמתו. המטרה: שדרוג כמה אלפי טילים

הידיעות בתקשורת האמריקנית, ביום  ד' 25.4, כי המודיעין האמריקני החל לעקוב אחר טיסות של מטוסי מטען איראנים לסוריה, ומטוסי מטען סוריים לאיראן, לאחר שהתעורר חשד, שמטוסים אלה מעבירים מאיראן לסוריה מערכות נשק חדשות שתופעלנה נגד ישראל, מצביעות על הדאגה הגוברת  גם בארצות הברית וגם בישראל, כי איראן עושה עתה מאמצים גדולים לסיים במהירות את פרויקט שדרוג טילי הקרקע-קרקע, והיבשה-ים של חיזבאללה ולהפכם לטילים מדויקים.    
לפי הידיעות, תשומת הלב של גורמי המודיעין בשתי המדינות התעוררה לאחר שתכיפות טיסות אלה התגברה לאחר ה-13 באפריל, כלומר לאחר התקיפה האמריקנית-בריטית-צרפתית בסוריה.  המקורות מציינים, כי בהעברות הנשק האלה משתתפים גם שני מטוסי מטען סוריים מדגם איליושין IL-76.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה  מציינים כי, נראה שמדובר במשלוחי מערכות הכוונה  המורכבות על טילים ההופכות אותן להיות טילים מדויקים. כמו כן מביאים אתם המטוסים טכנאים איראניים העוסקים בשדרוג הטילים.   
לפי מקורות אלה הזרימה איראן החל מחודש פברואר השנה בקצב הולך וגדל תחילה כמה עשרות, ולאחר מכן כמה מאות מהנדסים וטכנאי טילים לסוריה וללבנון, כאשר היא מטילה עליהם רק תפקיד אחד, להפוך לפחות 10,000 טילי קרקע-קרקע הנמצאים בידי חיזבאללה-החל מהטילים לטווח קצר ועד לטילים לטווח בינוני  מטילים רגילים לטילים מדויקים.
עד עתה הגיע חלק מהציוד המיועד למבצע בשדרוג של הטילים ללבנון באמצעות משלוחי אוויר שנעשים על ידי חברות קש איראניות הפועלות בעיקר  באירופה ובמזרח הרחוק, שם הן קונות את הציוד והחלקים הדרושים למבצע הזה.
גם המבצע הזה מאורגן על ידי הגנרל קסאם סוליימני והוא נקרא 'מבצע דיוק'  Precision Project.
ההערכה המודיעינית היא, כי עד עתה הצליחו המהנדסים והטכנאים האיראניים האלה, להשלים   את שדרוגם של כמה אלפי טילים, כאשר המטרה שלהם היא להשלים את שדרוגם של עוד כ-2,000 טילים עד הקיץ השנה.
מקורות מודיעין אמריקנים משוכנעים, כי אחת הסיבות העיקריות להתגברות בשבועות האחרונים של קצב ירי הטילים הבליסטיים, וטילי היבשה ים של ההוטים בתימן על מטרות בתוך ערב הסעודית ובים האדום, היא לא רק אספקה מוגברת של טילים איראנים להוטים דרך עומן, אלא גם דרך של מהנדסי טילים איראניים ושל חיזבאללה לערוך ניסויים במערכות שהם מתקינים בטילים של חיזבאללה בלבנון ובסוריה.
ההערכה היא שירי הטילים על מכליות נפט סעודיות במנצרי באב אל מאנדב והים האדום, היא יריית הפתיחה של ירי טילים מהסוג הזה על מכליות ואניות שעושות את דרכן בים התיכון לנמלים ישראליים, וירי של טילים על אסדות הגז הישראליות הנמצאות במזרח הים התיכון קרוב ללבנון.

Print Friendly, PDF & Email

17 תגובות עבור “המאמץ האיראני לסיים את פרויקט שדרוג טילי חיזבאללה לטילים מדויקים קרוב להשלמתו. המטרה: שדרוג כמה אלפי טילים

 • אפר 25, 2018 @ 22:07 at 22:07
  Permalink

  וואו כמה שטויות. אי אפשר לקחת רקטה סתם ככה ולהפוך אותה לטיל מדויק, זה לא עובד ככה. לחיזבאללה יש כמה עשרות אלפי *רקטות* שרובן המוחלט לטווחים קצרים (עד 70 קמ). אי אפשר לכוון אותן. מעבר לזה, יש להם כבר הרבה מאוד טילים מדויקים, בעיקר פאתח 110 או אמ 600, כמה מאות עד 1000-2000, תלוי בהערכות. אותם לא צריך לשדרג. מעבר לזה יש הערכות שיש להם עוד כמות יפה (כמה מאות עד כמה אלפים) של רקטות מיושנות שיכולות להגיע לטווח רחוק (נגיד, תל אביב) אך הן אינן מונחות ואין דרך להפוך אותן לכאלה מבלי להפוך אותן עד כדי כך שזה לא יהיה שונה מייצור מחדש. אבל הכי חשוב – זה לחלוטין לא משנה כמה רקטות כאלה יש להם, אין הבדל מהותי בין 500 ל5000 כי ברגע שהם נכנסים למלחמה עם ישראל המטרה לא תהיה להשמיד את הטילים אלא את המשגרים, וכאלה יש כמה עשרות לכל היותר.

  • אפר 26, 2018 @ 9:11 at 9:11
   Permalink

   אין לך מושג.. קיטים להפיכת נשק סטטיסטי למדוייק קיימים כבר הרבה שנים למגוון שימושים. גם חיל האויר שידרג פצצות "ברזל" לפצצות מונחות.
   לגבי משגרים- שוב טעות. לא מדובר כאן על טילי סקאד. הרקטות מוכמנות ב סיילו באדמה. נכון, הרבה מיקומים ידועים, אבל כמות ה סיילו ואופן ההטמנה מקשה על השמדה מהירה.
   מטח של 200 "רקטות" על הר מירון ועוד 200 על רמת דויד ועוד 200 על חדרה.. והנה לך תסריט.
   מדובר על בעיה קשה ביותר שנבנתה כאן ב 10 שנים האחרונות תוך אוזלת יד פושעת מצד הממשלה.. היה המון מה לעשות

 • אפר 26, 2018 @ 1:06 at 1:06
  Permalink

  Israel needs to attack Hezbollah before they're ready & take the initiative

  Also Israel needs to increase the artillery corps massively with Israel's own missile & rocket force that has Big warheads& can be launched in big numbers so they're operated with the air force & not instead of it, but can be in case Israel's air fields are knocked out

  Israel needs to also convert at least 10-20 container freighters & other big freight ships into mega missile & rocket launching platforms so it can bombard Lebanon & Syria from several different directions at once

  Israel needs to act before it's too late

 • אפר 26, 2018 @ 3:42 at 3:42
  Permalink

  "ההערכה היא שירי הטילים על מכליות נפט סעודיות במנצרי באב אל מאנדב והים האדום, היא יריית הפתיחה של ירי טילים מהסוג הזה על מכליות ואניות שעושות את דרכן בים התיכון לנמלים ישראליים, וירי של טילים על אסדות הגז הישראליות הנמצאות במזרח הים התיכון קרוב ללבנון"
  הרבה(טילים) מילים………..
  מה הלאה???.
  מפורט מאד(יחסית)
  שוב ,מי ינקה ……..השטח …………ראשון?……….

 • אפר 26, 2018 @ 6:40 at 6:40
  Permalink

  תגובה למשיב הקודם:
  1. משגר הוא בסה"כ מסילה באורך מטרים ספורים על גביה מאיצה הרקטה – ראה בתמונה בכתבה דלעיל.
  2. במערב (לפחות ארה"ב וישראל) קיימות ערכות (קיטים) לשדרוג פצצות טפשות לחכמות.
  כיוון שהרקטות האמורות משוגרות ממסילה פתוחה (בניגוד למתוך צינור במארז),
  ניתן להוסיף עליהן טבעות עם אמצעי הנחיה וניהוג.
  3. יש מן הסתם מאות ואלפי משגרים.

 • אפר 26, 2018 @ 7:18 at 7:18
  Permalink

  מה שהרוסים הסורים והאירנים לא לקחו בחשבון הוא שהטילים האלו – לא יפעלו [ולא אפרט למה..]
  פשוט הם לא יוכלו לעוף…
  אז שיעבירו

  • אפר 26, 2018 @ 17:11 at 17:11
   Permalink

   למה??

 • אפר 26, 2018 @ 11:53 at 11:53
  Permalink

  למגיב הראשון ("מישהו") אתה טועה, קרא למשל על מערכת JDAM, הנה ציטוט לגביה מאחד האתרים:

  "ה’קיט' עצמו כולל שלושה חלקים בלבד: משטחי היגוי, זנב ובו מקלט לוויני יחד עם מחשב וערוץ תקשורת עם המטוס. אחרי פעם אחת שבה הורכב ה’קיט', הפצצה הכי טיפשה הופכת לפצצה הכי מתוחכמת".

 • אפר 26, 2018 @ 14:46 at 14:46
  Permalink

  צריך להכין את העם לכיבוש איראני. בתכל'ס חיזבאללה ואיראן זה לא כל כך נורא, ואם מתעלמים מהתעמולה האשכנזו – פרוטסטנטית אפשר לראות שאולי אפילו עדיף שאיראן תשלוט בישראל. לא יהיו מסתננים, ובטח שלא יהיו מצעדי גאווה, וגם בפלשטיזים הסונים שנואי נפשם הם יידעו לטפל טוב יותר מממשלת ישראל הנוכחית, אז אל תמהרו להשמיץ את איראן. המילה "דת" היא מילה בפרסית עתיקה שפירושה חוק, ואומצה על ידי היהודים כאות הוקרה לפרסים שבנו את בית המקדש השני, אז אולי הם גם יבנו את השלישי, אחרי שיחריבו את הסמטוכה הסמולנית בג"צניקית שהתרקבה לנו כאן.

 • אפר 26, 2018 @ 15:48 at 15:48
  Permalink

  מה שהם מתכננים לנו יכול לגרום לנזק עצום והרוגים רבים. אבל לאחר ההתקפה , לא ישאר כלום מלבנון, ועל הדרך גם כל פרויקט הגרעין האיראני ומתקני הנפט שלהם. צה"ל הולך להכות בהם ולהחזיר אותם מאה שנים לאחור. עם ישראל חי. וכל הכבוד לצה"ל.

  • אפר 27, 2018 @ 21:23 at 21:23
   Permalink

   ואם נמות איך זה יעזור לנו?

 • אפר 26, 2018 @ 17:02 at 17:02
  Permalink

  נסה להסביר מדוע לא יפעלו

  • אפר 28, 2018 @ 10:08 at 10:08
   Permalink

   הוא מתכוון ל – ל"א אבל הוא מגזים ביכולת.

 • אפר 26, 2018 @ 18:13 at 18:13
  Permalink

  אתה טמבל שאתה מפרסם…אם זה נכון… וחסר אחריות אם זה לא נכון

 • אפר 28, 2018 @ 3:34 at 3:34
  Permalink

  לפי כל ההערכות לחיזבאללה יש 100,000 טילים, כמות ניכרת מתוכם מדוייקים. אז אין לי מושג על מה אתם מדברים כאן. וההערכה היא שבמצב של התרחיש הגרוע ביותר, איראן וחיזבאללה יכולות ללהפוך את כל הערים הגדולות הארץ לאבק תוך שמונה דקות(כמובן שטהרן עפה באוויר עם אטום בשלב הזה, אבל למה שנרצה להגיע לשם?!)

 • אפר 29, 2018 @ 15:00 at 15:00
  Permalink

  לא משנה מה יש להם וכמה. ברגע שיעוף טיל אחד לישראל איראן תחזור עשרות שנים לאחור. הם לא מפחידים. הם בסך הכל מפחדים ולכן האיומים .אם תפרוץ מלחמה מצפון הגבולות גם ישתנו לנצח. ישראל תתפשט צפונה וכל התושבים יגורשו. אין יותר "כיבוש" ואני מקווה שישראל תבהיר את זה בהקדם.

 • אפר 29, 2018 @ 20:14 at 20:14
  Permalink

  יד דרכים להתגבר על נשק מונחה gps .

  הפשוטה שבהן היא לשבש את אות ה gps באיזור המטרה – ואז הרקטה פחות מדויקת.

  את השבש אפשר לקנות בחנות אלקטרוניקה או באיביי .

Comments are closed.