המודיעין המצרי מבצע מעצרים בקהיר בין אנשי מודיעין של החמאס, כחשודים בקשר לפיגוע התופת במרכז הבירה המצרית, בו נהרגו 20 איש

המודיעין הכללי המצרי, בראשותו של הגנרל עבאס קאמל General Abbas Kamel, בודק בשעות האחרונות כיוון חקירה, לפיו מנגנוני המודיעין של החמאס היו מעורבים בהכנת פיגוע הטרור במרכז קהיר שהתרחש ביום א' 4.8 בלילה, בו נהרגו 20 איש ו-47 איש נפצעו.

הפיגוע בוצע באמצעות מכונית עמוסה בחומרי נפץ שדהרה במרכז קהיר, ליד בית החולים המרכזי לטיפול בחולי סרטן, בכיוון הנגדי של התנועה, התנגשה בשלוש מכוניות אחרות ולאחר מכן התפוצצה.
כתוצאה מהפיצוץ כמה בניינים באזור, כולל בנין בית החולים, נהרסו ועלו באש.

מיד לאחר  שהתבררו ממדי הפיגוע, הנחשב לאחד הגדולים ביותר שבוצעו בשנים האחרונות בקהיר,  אמרו  חוגי ביטחון מצריים, כי מחתרת 'החאסם' Hasm של האחים המוסלמיים היא שביצעה אותו, למרות שמיד לאחר שהתבררו ממדי ההרס בקהיר פרסם 'החאסם' הודעה לפיה אין לאנשיו שום קשר לפיגוע והם לא  ארגנו או ביצעו אותו.
אולם המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מדווחים בלעדית, כי ביום רביעי 7.8 חלה תפנית בחקירה כאשר הכיוון המסתמן עתה הוא שאנשי מנגנוני המודיעין של החמאס הנמצאים ופועלים בקהיר היו מעורבים בהכנת הפיגוע, או לפחות עמדו בקשר עם מבצעיו.

ההרס במרכז קהיר מפיגוע התופת

המקורות שלנו מדווחים, כי ביום ד' החלו אנשי המודיעין המצריים במעצרים של אנשי מודיעין של החמאס הנמצאים בקהיר. המעצר הבולט ביותר היה של סאמי סאלח, הנחשב כאחד מנציגי השב"כ של החמאס בקהיר.

עכשיו צריך להמתין ולראות לאן חקירת אנשי החמאס העצורים תוביל. אם אכן יתברר, כי החמאס היה מעורב בצורה כלשהי בארגון והכנת הפיגוע, לדבר תהיינה השלכות מרחיקות לכת על יחסי מצרים והחמאס, ועל מעמדו של החמאס במדינות ערב נוספות. להתפתחות כזו תהיינה גם השלכות על יחסי ישראל והחמאס.
המקורות של תיקדבקה מציינים, כי הפיגוע בקהיר התרחש כמה ימים בלבד לאחר שמשלחת החמאס בראשותו של סגן מנהיג האירגון סאלח אל-ערורי, היושב בדרך קבע בביירות ומפעיל משם את רשתות הטרור של החמאס ברחבי האזור, כולל בישראל, ביקרה בטהרן, שם נפגשה עם מנהיגי איראן וקצינים בכירים של משמרות המהפכה האיראניים.
הפיגוע עורר תסיסה ואי שקט רבים במצרים, עד כדי כך שנשיא מצרים פאתח אל-סיסי מצא לנחוץ לפנות ביום ד' בשידור ישיר לאומה,  צעד יוצא דופן ובלתי מקובל במצרים באירועים כאלה, בטלוויזיה הממלכתית המצרית. אל סיסי אמר, כי זו חובתו של כל מצרי לגבות את הממשלה במאמציה להביס  המפגעים.   
Print Friendly, PDF & Email