המודיעין הסעודי והירדני: המחבלים מאום אל-פאחם שביצעו את הפיגוע בהר הבית השתייכו לתא טרור של חיזבאללה

כמעט שבוע לאחר הפיגוע בהר הבית, בו נרצחו שני חיילי מג"ב ישראלים פרסמה, ביום ה' 20.7, משטרת ישראל סרט ווידיאו המתאר את הגעתה של חוליית הטרור  מאום אל-פאחם לירושלים.
בסרט אפשר לראות בבירור כי החוליה הייתה מורכבת מארבעה אנשים, שלושה מפגעים וסייען אחד שנשא את התרמיל ובו כלי הנשק.
כמו כן אפשר לראות בבירות כיצד הארבעה מתפצלים כדי שלא יבחינו בהם. לאחר מכן הם נכנסים למסגד אל–אקצא, שם הם מקבלים את הנשק לידיהם, מחליפים את בגדיהם, מסליקים את הנשק מתחת לבגדים החדשים שלבשו ויוצאים לבצע את הפיגוע. במקביל הסייען מסתלק מהר הבית כשהוא נע עם זרם המתפללים היוצאים מההר לאחר שסיימו את תפילתם.
טוב עשתה המשטרה שפרסמה את הסרט הזה לקראת תפילות יום השישי ב-21.7, כדי להזכיר לכולנו, כי המדובר לא במגנומטרים, כפי הוואקף, הנהגת ערביי ישראל שלא גינתה את הפיגוע, והפת"ח והחמאס, הצליחו להעמיד במרכז דעת הקהל, אלא בהתקפת טרור  שנערכה במקום השלישי הקדוש ביותר לאיסלם.
המדובר לא באנשי טרור חובבנים.
מדובר בטרוריסטים קרי רוח, שפעלו בצורה מאוד מקצועית, ולפי תנועותיהם המהירות והמדויקות, ולפי הצורה בה הם הכירו את הזירה, אפשר מיד לראות כי הם התאמנו מספר רב של פעמים בביצוע הפיגוע.
בקיצור אפשר לקבוע כי בהר הבית פעל תא טרור מיומן.
עצם העובדה שעד היום לא פרסם שום ארגון, אפילו ארגון הנושא שם בדוי, הודעה על לקיחת האחריות היא מוזרה כשלעצמה. אין גם שום הודעה מצד כוחות הביטחון וגופי המודיעין הישראלים, בדבר הערכתם מי ביצע את הפיגוע ולשם איזה מטרה.
מלבד פרסום תמונותיו של הסייען המופיע בסרט הווידיאו בפנים מטושטשות אין שום גורם ישראלי המודיע מי היה האיש והאם הוא כבר נתפס או לא?
לעומת זאת המקורות המודיעיניים וללוחמת טרור של תיקדבקה מדווחים, כי בידי שירותי המודיעין הירדניים והסעודיים קיימת ההערכה המעמידה את הפיגוע הזה באור שונה לחלוטין מהפרסומים עליו בישראל.

לפי הערכה זו את הפיגוע ביצע תא טרור של חיזבאללה, לפי הוראה של איראן.
זו היא הסיבה העיקרית, לדעת גופי מודיעין אלה, לשתיקה המוזרה האופפת את הפיגוע בעולם הערבי, ולתופעה של אי לקיחת אחריות. זה הוא מודוס אופרנדי מקובל אצל חיזבאללה וגם אצל איראן, שלא להודות או לקחת אחריות אף פעם על ביצוע פעולות טרור.  
בהקשר זה מוזכר הפיגוע באוטובוס התיירים הישראליים  ב-18 ביולי 2012, בנמל התעופה בורגס שבבולגריה, שם מחבל מתאבד התפוצץ באוטובוס ובו היו 42 תיירים ישראלים.
בפיגוע נרצחו שישה בני אדם – הנהג הבולגרי של  האוטובוס וחמישה ישראליים.  32 ישראליים נפצעו. עד היום שום ארגון לא לקח על עצמו אחריות על הפיגוע, ולמרות שלגופי המודיעין הישראליים ישנם הוכחות כי המדובר בתא טרור של חיזבאללה, עד היום ישראל לא יכולה לשים את ידה על המפגעים או על אנשי תא הטרור.
ההבדל היחיד בין שתי פעולות הטרור, בבורג'אס ובהר הבית היא אופי הפיגוע.
בעוד שבבורג'אס פעל מחבל מתאבד, כאשר מאחוריו תשתית טרור רחבה, בהר הבית הטרוריסטים לא התכוונו להתאבד.
להיפך, הם תכננו להימלט לאחר הפיגוע אל המסגד ולנסות לצאת מאזור הר הבית באמצעות המחילות התת-קרקעיות המובילות ממנו אל העיר העתיקה, או לחילופין להתבצר בו ולנהל קרב ממושך עם כוחות הביטחון.
לפי ההערכה המודיעינית הירדנית, הפיגוע קשור בהקמת אזורי הביטחון בדרום-מערב סוריה, על ידי ארצות הברית רוסיה לאורך גבולות סוריה עם ירדן ועם ישראל. מאחר והדרישה העיקרית של ירדן וישראל היא להרחיק את הכוחות האיראנים ושל חיזבאללה הנמצאים בסוריה מגבולותיהן, מאותות טהרן וביירות, כי הם אינן זקוקות לטריטוריה סוריה כיצד להוציא משם פיגועים, יש להן תשתיות טרור לא רק באזורי דרעא Deraa, וברמת הגולן הסורית אלא בתוך ישראל וירדן עצמן.
מזווית הראייה של איראן וחיזבאללה, פגיעה בהר הבית היא פגיעה אנושה בישראל ובירדן, שגם לה יש אחריות על המתרחש בהר הבית.

Print Friendly, PDF & Email

3 תגובות עבור “המודיעין הסעודי והירדני: המחבלים מאום אל-פאחם שביצעו את הפיגוע בהר הבית השתייכו לתא טרור של חיזבאללה

 • יול 20, 2017 @ 18:36 at 18:36
  Permalink

  האימ-אימא של FAKE NEWS

 • יול 20, 2017 @ 19:47 at 19:47
  Permalink

  רגע,
  תנו לי להבין,
  אין קשר בין האירועים של החודשים האחרונים,
  1. החלטות הממשלה לגבי מתווה הכותל והר הבית.
  2. אירוע החלטת אונרע על קדושת הכותל והר הבית.
  מה באמת אנחנו, לא רואים את הקשר,
  אולי זה בגלל שאנחנו בעיצומו של התרחיש,
  זה עוד לא נגמר,
  בהוליווד, עוד לא הצליחו, וגם לא יצליחו, ליצור כזה תרחיש……..
  נפלאות דרכי השם.

  השם ילחם לכם, ואתם תחרישון.

 • יול 20, 2017 @ 20:14 at 20:14
  Permalink

  יכול להיות חיזבאללה – איראן או כל מדינה אחרת מאחורי הפיגוע הזה שרוצה לשפוך הרבה דם במזרח התיכון, הוא משחק שח מט ומתברר שאנחנו בקושי יודעים לשחק שש בש!!!!
  אבלללל זה שאנחנו מדינת ישראל הפכנו להיות בני ברית של מדינות סוניות נגד איראן, ומשתפים פעולה ומתאמנים עם חיל אוויר של ירדן זה מעורר בי גועל נפש!!!!
  הייתי מעדיף אלף פעמים אויב כמו איראן במקום ידידים כמו ירדן וטורקיה!!!

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות