המודיעין הצבאי הסורי, חיזבאללה, וארגון 'אנסר אללה', ביצעו את ירי הקטיושות על קריית שמונה. הפגזות נוספות בדרך.

בלעדי ומיוחד למקורות המודיעיניים והצבאיים של תיקדבקה: הפגזת הקטיושות על קריית שמונה ביום א' 17.6 אחה"צ, בוצעה לפי פקודה של המודיעין הצבאי הסורי, על ידי ארגון פלסטיני קיצוני בלתי ידוע, בשם 'אנסר אללה', שמפקדתו והבסיס העיקרי שלו נמצאים במחנה הפליטים הפלסטיני עין חילוואה שליד צידון. קביעת נקודת השיגור, בוואדי טייבה בדרום לבנון, אשר הבטיחה פגיעה ישירה בקריית שמונה, נעשתה על ידי קציני מודיעין של חיזבאללה העומדים בקשרים מבצעים, ומספקים נשק ללוחמי 'אנסר אללה'. המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מדווחים כי ירי הטילים, היה הראשון בשורה של פעולות סוריות-חיזבאללה מתוכננות נגד מטרות בישראל, אשר תלך ותחריף בשבועות הקרובים, כחלק מהמהלכים שטהרן, דמשק, וביירות, מתכננות מלבנון, בשטחי הרשות הפלסטינית, ובישראל. בין הפעולות שתתבצענה בקרוב, הפגזה בטילים בו זמנית של כמה מטרות בעת ובעונה אחת מלבנון, של ישובים ומחנות של צה"ל בתוך ישראל. התקפות אלה על מטרות בישראל הן השלב השלישי בתוכניותיהן האסטרטגיות של האיראנים, הסורים, וחיזבאללה, לסגור על ממשלת לבנון של פואד סניורה ולהביא להפלתה, ובו בזמן לפגוע צבאית בישראל, ולנגוס שוב בכוח הרתעה שלה. המהלך הראשון נגד צבא לבנון מתבצע עדיין, זה השבוע ה-5 במחנה נהר-אל-ברד בצפון לבנון. המהלך השני היה כיבוש רצועת עזה בידי החמס. המהלך השלישי הייתה ההפגזה על קריית שמונה. המקורות הצבאיים שלנו מדווחים כי בממשלת ישראל ובצה"ל מעדיפים שוב, כמו בקיץ 2006, בשבועות שלפני תחילת מלחמת לבנון השנייה, שלא לראות את המתרחש בשטח ולחבר את הנקודות בין האירועים. מדיניות זו מתקשרת היטב גם עם העמדה שנוקטים הדרגים המדיניים והצבאיים לפיהם כיבוש רצועת עזה בידי החמס, איננה קשורה לאיראן ולדמשק, והיא אירוע פנימי של הזרוע הצבאית של החמס, המשחק בסופו של דבר לטובתה של ישראל.
כמו במתרחש בעזה, מסרבים בצה"ל לראות כי ירי טילי הקטיושה בוצע על ידי ראש ארגון 'אנסר אללה' פלסטיני בשם ג'מאל סולימן. המקורות שלנו ללוחמת טרור מדווחים בלעדית, כי ג'מאל סולימן, היה קצין גבוה בשירות הפת"ח בלבנון בשנות ה-80. לאחר מכן פרש, ועבר לגור בדמשק. בתחילת חודש אפריל השנה, הופיע לפתע במחנה עין חילואה ובידו כספים רבים, בעזרתם הקים את ארגון 'אנסר אללה', והחל מגייס לוחמים לשרותיו. גורמי מודיעין מערביים העוקבים אחר המתרחש במחנות הפליטים הפלסטינים בלבנון אומרים, כי אין ספק שג'מאל סולימן הביא את הכסף מדמשק, והקמת הארגון הקיצוני הזה בעין חילוואה, מתנהלת בדיוק לפי אותם קווי פעולה, בהם הוקם ופעל 'הפת"ח אל איסלם' במחנה נהר-אל-בארד בצפון לבנון. כלומר בדיוק כפי שהמודיעין הצבאי הסורי עומד מאחורי המלחמה בצפון לבנון, כך הוא עומד מאחורי ירי הקטיושות ביום א' על ישראל.
עוד מדווחים המקורות המודיעיניים שלנו בלעדית, כי לפני שבועיים, התקיימה פגישה חשאית בין המפקד הצבאי של כוחות חיזבאללה, עימד מרונייה, ובין ג'מאל סולימן מפקד 'אנסר אללה' בכפר מג'דל יון, הנמצא בגבעות מדרום לצידון. מניחים כי בפגישה זו סוכמו הפרטים האחרונים לקראת התחלת הפגזת המטרות בישראל.
בעוד שבישראל ממשיכים להתעלם מכל העובדות אלה, במסגרת המדיניות המכוונת של הרגעה, הרי דווקא במחנה הפלסטיני, אחרי אירועי עזה, ישנם אנשים מרכזיים המוכנים לראות את המתרחש בעיניים פתוחות.
ביום א' 17.6, אמר עזאם אל אחמד, אחד האנשים המרכזיים בפת"ח: 'מי שביצע את הפשע (נגד הרשות הפלסטינית בעזה,) הוא אותו גורם ששלח את האנשים לרצוח את ראפיק חארירי'. (כלומר הסורים.) 'שני הדברים באים מאותו מקור'.
ביום א' דיווחנו: אחה"צ, 17:20, הפגזת קטיושות מלבנון על קריית שמונה. חלק מהתושבים ירדו למקלטים. ישנם נזקים לרכוש. אין נפגעים. פגיעות ישירות בחצר מפעל ומכונית, ובשתי שכונות בעיר, על ידי 3 טילי קטיושה בקוטר 107 מ"מ. חיזבאללה טוען כי צה"ל פתח באש ארטילרית ממוצבים בהר דוב. צה"ל מכחיש. מספר טילים התפוצצו גם על יד מוצבי יוניפי"ל בדרום לבנון. כוננות הוכרזה בצבא לבנון באזור גבול ישראל-לבנון. הוכרזה כוננות ספיגה גם ביישוביי הגליל העליון והמערבי. הערכה: הטילים נורו על ידי גורם פלסטיני מאזורים הנמצאים בין הכפר עיידסה, הנמצא מול משגב עם, והכפר טייבה הנמצא מערבית למטולה.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות