המוסד השיב לישראל את שעון היד של לוחם וסוכן המוסד האגדי בסוריה אלי כהן ז"ל

ראש המוסד יוסי כהן מסר באחרונה לבני משפחתו של אלי כהן ז'ל, את שעון היד שהיה עונד בעת שהותו בסוריה. השעון נמסר בטקס האזכרה השנתי שהתקיים לזכרו של אלי כהן.
אלי כהן היה אחד הלוחמים הנועזים של המוסד אשר הצליח להשתקע בדמשק, בזהות בדויה של איש עסקים ערבי, והפך מקורב לחלק מהצמרת הצבאית הסורית.  לאחר שנתפס הוצא להורג בתליה בכיכר במרכז דמשק ב-18 במאי 1965.
בהודעת המוסד נמסר, כי השעון מוצג כיום במטה המוסד לאות ולזיכרון ללוחם האגדי ובראש השנה יועבר השעון לחזקת המשפחה. בהודעה נאמר  עוד, כי שעון היד הוחזק בידי מדינת אויב. עם השבתו של השעון לישראל בוצעו פעולות מחקריות ומודיעיניות שבסיומן נקבע חד-משמעית כי אכן מדובר בשעונו של אלי כהן.
ראש המוסד יוסי כהן אמר, כי 'אנחנו זוכרים את אלי כהן ולא שוכחים. מורשתו, מורשת של מסירות, נחישות, אומץ לב ואהבת המולדת היא מורשתנו. אנחנו זוכרים ושומרים על קשר קרוב לאורך כל השנים גם עם משפחתו, נדיה וילדיו.'
ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר  עם התפרסם הידיעה: 'אני מברך את לוחמי המוסד על פעולה נחושה ואמיצה, שכל מטרתה היא להשיב לישראל זיכרון מלוחם גדול שתרם רבות לביטחון המדינה'.

Print Friendly, PDF & Email

4 תגובות עבור “המוסד השיב לישראל את שעון היד של לוחם וסוכן המוסד האגדי בסוריה אלי כהן ז"ל

 • יול 6, 2018 @ 1:17 at 1:17
  Permalink

  עם כל הכבוד לאלי כהן ולמשפחתו (ויש הרבה כבוד!), אם היה צריך לסכן חיי אדם בכדי להשיג את השעון, הרי שזה הזוי בעיניי. ומי ששלח אנשים להסתכן בשביל שעון, הרי שדעתו השתבשה!.
  מבקשת סליחה מראש על כך בפני משפחתו של אלי כהן (מקווה שהם יסכימו איתי).

 • יול 6, 2018 @ 19:50 at 19:50
  Permalink

  אלי כהן הי"ד מלוחמינו הנועזים ביותר אם לא הנועז שבהם.
  מלחמת ששת הימים לפחות בגזרת סוריה הייתה נראית אחרת בלעדיו.
  מנע מהסורים לממש את הטיית מקורות הירדן,תכנית הנדסית סורית שנועדה לייבש את מדינת ישראל הצעירה.
  ייתכן ומותו היה ניתן למניעה – ימים יגידו.
  עם ישראל זוכר ומוקיר את הלוחם האמיץ והבודד אלי כהן.

 • יול 7, 2018 @ 1:54 at 1:54
  Permalink

  סיכון חיי אדם ומיליוני שקלים מכספי האזרחים בשביל שעון? כסף שיכל ללכת לפרויקטים של בריאות נכים. יוסי כהן יחצן . או דואג לבטחון ישראל. המוסד ליחצנות

 • יול 7, 2018 @ 8:48 at 8:48
  Permalink

  סוג השעון : Eterna Matic Centenaire

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות