המחיר שישראל תשלם על העזרה לפליטים הסוריים. טראמפ מוותר לפוטין על סוריה. מסכים להמשך הנוכחות האיראנית וחיזבאללה בסוריה

כל ההצהרות של ראשי המערכת המדינית, הביטחונית והצבאית הישראלית הקשורים לחזיתות הדרום והצפון, הן מסך עשן שנועד להסתיר מדעת הקהל הישראלית את האמת הקשה, כיצד נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ החליט למסור את סוריה לידיו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, מבלי להתחשב בצרכי הביטחון של ישראל, ירדן, המורדים הסוריים, והכורדים.
גרוע מזה.
הנשיא טראמפ נתן 'אור ירוק' לרוסים להפר את כל ההסכמי הביטחון שאליהם הגיעו עם ישראל וירדן, ולהפעיל את חיל האוויר שלהם בהפצצות של קבוצות מורדים סוריים לאורך גבולות ישראל וירדן.  הנשיא טראמפ גם הסכים, במגעיו האחרונים עם הרוסים, להעלים עין מהנוכחות של כוחות איראן וחיזבאללה בסוריה.
כל זאת כדי להבטיח את הצלחתה של וועידת הפסגה בין שני הנשיאים שנקבעה ל-16 ביולי בהלסינקי בירת פינלנד.
בגלל הצנזורה העצמית שחלק מהכתבים הצבאיים מטילים על עצמם, כדי להתאים את דיווחיהם לקו הרשמי של צה"ל, דעת הקהל הישראלית איננה מודעת לזה שביום חמישי 28.6, ביצעו חיל האוויר הרוסי והסורי 342 תקיפות אוויריות על המורדים הסוריים באזורים הקרובים לירדן וישראל. 299 תקיפות אוויריות רוסיות שהן 87 אחוז מכלל התקיפות של אותו יום בוצעו על ידי חיל האוויר הרוסי. רק 43 תקיפות, שהם 13 אחוז מכלל התקיפות בוצעו על ידי חיל האוויר הסורי.  בין המטרות שהרוסים תקפו בהפצצות כבדות הייתה העיר נוואה Nawa הנמצאת מול רמת הגולן.
התוצאה: ביום שישי 29.6, כ-60,000 אלפי פליטים סוריים, מתוך למעלה מחצי מיליון תושבים המתגוררים בעיר,  נעים לעבר גבול רמת הגולן.
פליטים אלה יצטרפו במשך היום ל-20,000 הפליטים הנמצאים שם כבר כמה ימים.
זו הסיבה מדוע ביום ו' נודע לדעת הקהל הישראלית, כי צה"ל החל להגיש עזרה הומניטארית לעשרות אלפי הפליטים המצטופפים ליד גדר המערכת. צה"ל הקים להם ערי אוהלים, מספק להם מים, מזון ותרופות, כאילו לפני כן לא התרחש דבר בדרום סוריה והאחריות מוטלת כולה על שכמי ישראל. 
איש בישראל, ובוודאי לא הדרגים המדיניים והצבאיים, מתכוננים להסביר לתושבי רמת הגולן וצפון ישראל, כיצד הם מוצאים את עצמם לפתע מול גל של עשרות אלפי פליטים על מפתן ביתם, גל שרק ילך ויגדל בימים הקרובים ולפי הערכות שונות יכול להגיע עד למעלה מ-200,000 עד 250,000 פליטים.
כלומר על חזית הדרום ועל כל מה שמתרחש שם מעבר לגדר המערכת בעוטף עזה, נוספה עכשיו חזית הצפון על המתרחש מעבר לגדר המערכת שם.
זה מאוד אנושי מצדו של צה"ל להגיש עזרה הומניטארית לפליטים הסוריים וזה טוב לתדמיתו.
אולם מי שעוקב אחר המתרחש במלחמה בסוריה יודע, כי ערי האוהלים שצה"ל מקים עבור הפליטים האלה יהפכו במשך החודשים הקרובים למחנות אליהם יחדרו סוכנים של שירותי המודיעין הסוריים, איראן וחיזבאללה, ואז זו תהייה רק שאלה של זמן עד שאנשים מיואשים שיקבלו כ-400 דולר לקיים את משפחותיהם יתפוצצו על גדר המערכת ומול מוצבי צה"ל בגולן, כשהם חגורים בחגורות נפץ.
זו תחזית קשה, אבל זו המציאות היום במחנה הפליטים רוקבאן Rukban על גבול סוריה ירדן. במחנה הפליטים הגדול הזה שולט המודיעין הצבאי הסורי ולא המודיעין הצבאי הירדני, וסוריה, איראן וחיזבאללה פועלים במחנה זה ללא יכולת ירדנית למנוע זאת.
זו תהייה גם התוצאה הסופית, הבלתי נמנעת, במחנות הפליטים הסוריים המוקמים עתה לאורך גדר המערכת ברמת הגולן.
יתרה מזאת, הידיעה שצה"ל מחלק אוהלים, מזון ורפואות לפליטים המתרכזים באזור קונטרה תביא לזרימה של עשרות אלפי פליטים נוספים מכל חלקי סוריה לאזור הגבול עם רמת הגולן. לשירותי העזרה הישראליים, בייחוד הרפואיים, יש בעיני הפליטים הסוריים, עדיפות על שירותים כאלה שיכולים להגיע, או לא מגיעים בכלל, ממקורות אחרים.
מחנות פליטים אלה, הם הערובה הבטוחה ביותר לכך שכוחות איראן וחיזבאללה יגיעו לגדר המערכת של רמת הגולן, וגבול ישראל.
המצב הזה היה יכול להימנע לולא הפסיביות של הממשלה, מערכת הביטחון וצה"ל לגבי המתרחש בסוריה לפחות בשנה האחרונה.

Print Friendly, PDF & Email

15 תגובות עבור “המחיר שישראל תשלם על העזרה לפליטים הסוריים. טראמפ מוותר לפוטין על סוריה. מסכים להמשך הנוכחות האיראנית וחיזבאללה בסוריה

 • יונ 29, 2018 @ 14:34 at 14:34
  Permalink

  צה"ל של רמטכ"ל הלהט"ב והמספריים הפך מזמן לאימא תרזה מסוג חדש – כזו שמוכנה לשרוף את הדרום ולסכן את תושביו ושפיות ילדיהם כדי לשמור על חיי מחבלי האש של חמאס, וכעת כזו שמבזבזת את הכסף הציבורי על פליטי סוריה (שבניגוד לישראלי הממוצע, לא צריכים ביטוח בריאות בשביל להתאשפז בבי"ח ישראלי בלי תור או לקבל תרופות בחינם) באופן שבונה לאירנים בסיס צמוד לגדר ועל-חשבון צה"ל…. אין ספק – הגרוע ברמטכ"לי צה"ל!!

  • יונ 30, 2018 @ 8:05 at 8:05
   Permalink

   זה לא הרמטכ"ל זה הדרג המדיני האימפוטנט – ביבי וליברמן.הניה עדיין חי והגופות לא הוחזרו למרות הבטחת ליברמן. שלטון חמאס לא ממוטט למרות הבטחות ביבי. כך יהיה עם אירן וחיזבאללה בסוריה. מילים לחוד ופעולות ליצור מציאות חדשה לחוד.

   • יול 1, 2018 @ 12:22 at 12:22
    Permalink

    נוח לימנים להאדיר את ביבי כשצה"ל חזק ולרדת על הצבא כשביבי מתנקנק. כפי שכתב רועי, האשמים והקשקשנים היחידים כאן הם ביבי וליברמן. אם שלטון השמאל היה עושה (או לא עושה) עשירית ממה שביבי מאכיל את מעריציו היתה כבר פורצת כאן מלחמת אחים.

 • יונ 29, 2018 @ 15:18 at 15:18
  Permalink

  כמה שטויות לא נכונות בכתבה אחת. בושה.

 • יונ 29, 2018 @ 16:18 at 16:18
  Permalink

  מה אתה חושב שישראל עוזרת לפליטית בשביל האוסקר ? הם ישחדו בודדים .. לנו יהיה 200 אלף מרגלים.

  • יונ 30, 2018 @ 8:25 at 8:25
   Permalink

   מה 200 אלף יכולים להגיד לך?
   הם לא יעשו שום דבר בשבילך.
   שפוטין יפרנס אותם. הוא קיבל את סוריה.

 • יונ 29, 2018 @ 16:23 at 16:23
  Permalink

  "הידיעה שצה"ל מחלק אוהלים………..
  אין כמו תיקדבקה………
  "מחנות פליטים אלה, הם הערובה הבטוחה ביותר……….
  ….היכו בסנורים………
  "לולא הפסיביות……….."
  כבר הוזהרתם לנו!!!!!!!!!!!!!!!!אז.
  זה המחיר של ירושלים:שגשגרירות USA??????????

 • יונ 29, 2018 @ 18:51 at 18:51
  Permalink

  כתבה לא רצינית. פרשנות בשקל. מתארת פחדים של הכותב ומכוונת בכיוון אחד .

 • יונ 29, 2018 @ 19:04 at 19:04
  Permalink

  אנחנו במצב חרבנה בטרסה!!! טראמפ ופוטין
  עושים עסקאות על חשבון ביטחון ישראל!! מכרו אותנו!! צה"ל תתעורר אנחנו לבד צריכים לנקות את הטרור בדרום ובצפון כי הם יתקפו ביחד

 • יונ 30, 2018 @ 5:42 at 5:42
  Permalink

  Kuwaiti newspaper Al-Jarida that Israeli F-35 fighter jets entered Iranian airspace over the past month. Iran denied this happened but replaced the General in charge of Iran’s air defense days later

 • יונ 30, 2018 @ 7:35 at 7:35
  Permalink

  כנראה שהעיתונות בארה"ב יותר מדוייקת ויכול להיות שטרמפ נסחט ע"י פוטין.
  ויכול להיות שטרמפ יהיה יותר גרוע מאובמה.

 • יונ 30, 2018 @ 10:38 at 10:38
  Permalink

  על לואי ה 11 שמעתם בדבקה? התפוצצתי מצחוק: הפרשנות כאן סנסציונית ואווילית. מדינה ששרדה ושגשגה בנסיבות הרבה פחות מבטיחות ממלחמה אצל האויב ובין אויבים כהיום תעשה שימוש מועיל בעובדות שעל בסיסן הפנטזיה המוזרה דכאן מתוארת כפי שהיא ובצבעים אפוקליפטיים כה קודרים. משעשע.

  • יול 3, 2018 @ 0:04 at 0:04
   Permalink

   מענין את מי אתה משרת? כן,אנו נמצאים ב"זסטוי"-קפואים בטימטום וחוסר מעש רפיון הזה הוא לא חדש,בעיה
   שהוא מתגבר

 • יול 1, 2018 @ 11:23 at 11:23
  Permalink

  כן נכון או לא נכון העובדות בשטח מדברות בעד עצמן. בצפון נבנית עוד סוג של עזה. אוכלוסיה עניה שרוצה להשתלט על חלק מא"י וכדי להכיל את זעמם נצטרך לוותר על שטחים כמו בגוש קטיף. שיטה מעולה לערבים לכרסם אותנו. בקרוב טילים יעופו לא רק מעזה אלא גם מסוריה ואז כשנפציץ אותם אף אחד לא יזכור את הסיוע ההומניטרי שאנחנו נותנים להם כעת. מצפון תיפתח הרעה.

 • יול 2, 2018 @ 18:23 at 18:23
  Permalink

  אחרי פגישת טראמפ'-פוטין, כל המזרח התיכון ואולי גם אוקראינה יתפוצצו. עם כל רצונו להימנע מכך, ביבי ייגרר להתערבות בסוריה.

Comments are closed.