מקורבו של חמנאי-איברהים ראייסי, ביקר ביום ג' בגבול לבנון-ישראל בליווי קציני חיזבאללה. סקר את המערכים הצבאיים של ישראל

מי שנחשב היום המיועד לרשת את מנהיג איראן האיטוללה עלי חמנאי, וידידו הקרוב, הוג'אטואיסלם איברהים ראייסי Hojatoleslam Seyed Ebrahim Raisi ערך, ביום שלישי 30.1, סיור לאורך גבול לבנון-ישראל. לראיסי נילוו קצינים של משמרות המהפכה האיראנים וקצינים של חיזבאללה, אשר סיירו אתו במוצבי חיזבאללה, והראו לו את המערכים הצבאיים של צה"ל מול גבול הלבנון.
לפני כן, נפגש ראיסי, ביום שישי שעבר 26.1 בביירות, עם מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה ושוחח אותו על המצב באזור.
ראייסי התמודד בבחירות לנשיאות איראן שנערכו במאי 2017, ונחשב כמועמד של המנהיג האיטוללה חמנאי. הוא הגיע למקום שני בבחירות.
בסיורו מול גבול ישראל אמר ראיסי את הדברים הבאים לכוחות חיזבאללה אתם נפגש: 'אנו רואים היום את השפעת חיזבאללה בכל המדינות האיסלמיות.  הכוחות הפלסטינים מתמלאים תיקווה מול הלחימה בחזיתות האלה. תודות ל'התנגדות' הפלסטינים הצליחו עד עכשיו לעמוד מול ישראל, כאשר הם לומדים שלחימה ועמידה עיקשת-לא שולחנות המשא ומתן-זה מה שיקבע את גורלם ארצם.'  'רק יכולת הלחימה של חיזבאללה הביא לתופעת ההתנגדות במדינות האיסלמיות.' 'אינשאללה. בקרוב נחזה בשחרורה של ירושלים.'
המקורות הצבאיים של תיקדבקה: הביקור של ראיסי לאורך גבול לבנון-ישראל הוא הביקור השני של אישיות פוליטית וצבאית איראנית בכירה בשלושת החודשים האחרונים.
הביקור הראשון היה של   קאיס אל חאזאלי  Qais al-Khazali ראש המליציה השיעית העיראקית הפרו-איראנית אסאיב אל-חאק  Asaib Ahl al-Haq, ( 'ליגת האנשים המאמינים') הידועה גם בשם 'רשת חאזאלי Khazali Network, ביום שבת 2.12. קאיס אל חאזאלי נשלח לאזור גבול ישראל  על ידי הגנרל האיראני קסאם סוליימני, מפקד חזיתות איראן בסוריה ובעיראק, במטרה לסקור את האפשרויות להציב את כוחותיו מול גבול ישראל. הוא סייר לאורך גבולה הצפוני של ישראל מאדמית ועד מטולה.
בקורו של ראייסי בלבנון ולאורך גבול ישראל איננו מקרי.
האיראנים תכננו את הביקור כך שהוא יחפוף לביקורו, ביום שני 29.1, של ראש הממשלה בנימין נתניהו במוסקבה, ומטרתו הייתה לאותת לנשיא רוסיה פוטין, כי האיראנים לא רק שלא יסיגו את כוחותיהם שלהם ואת חיזבאללה מסוריה, אלא הם גם יעבירו אותם ללבנון ויציבו אותם שם מול גבול ישראל.

Print Friendly, PDF & Email

15 תגובות עבור “מקורבו של חמנאי-איברהים ראייסי, ביקר ביום ג' בגבול לבנון-ישראל בליווי קציני חיזבאללה. סקר את המערכים הצבאיים של ישראל

 • פבר 3, 2018 @ 12:26 at 12:26
  Permalink

  אין כמו איראניים בוערים על כבול ישראל

 • פבר 3, 2018 @ 12:34 at 12:34
  Permalink

  ישראל זחוחה ומתנשאת ולא מבינה שמה שהיה הוא לא מה שיהיה. העולם נמצא בשינוי מתמיד, החינוך ורמת הלכידות החברתית בישראל בשפל, העם מפולג, השלטון מנותק וכמות הכסילים בממשלה ובמערכות אסטרטגיות מרחיקה שחקים. 7% עובדי ההי טק לא עושים את ההבדל בין עולם ראשון לשלישי ואנו נעים בכוון העולם השלישי במהירות. האיראנים יודעים שעם התמדה ודבקות במשימה המטרה תושג. התחבולה והתעוזה עברו את הגבול ואנו קפאנו על שמרנו. התקינות הפוליטית ואשליית השליטה, התנשאות ומלכוד ה"עליונות מוסרית" הפילו המון אימפריות. אבל ישראל רחוקה מלהיות אמפריה. גשמון קטן או תאונה-וכל המדינה פקק. הבתים מטים ליפול, אין מקלטים, הרוב חיי מתחת למינימום, רמת השירותים יותר גרועה ממזרח אירופה והשחיתות חוגגת. אתם יודעים מה? לא לעולם חוסן. תמשיכו לחלום על הטכנולוגיה והפלזמות ובזמן הזה העם מתרושש, מנהיגיו גונבים, חייליו מופקרים והאוייב מאזין ושועט ללא לאות קדימה ללא שום מעצורים בדמות מוסר נעלה או השמאל המתרפס בפני רוצחיו.

  • פבר 4, 2018 @ 19:57 at 19:57
   Permalink

   אנחנו חיים באותה ישראל? עם כל הקשיים אנחנו מדינה מצליחה בכל קנה מידה, מדד אחר מדד מראים שאנחנו מדינה בצמיחה. מדד שביעות הרצון של אזרחי המדינה בחייהם הוא מן הגבוהים בעולם. אני בכל אופן, עם כל הקשיים, לא רואה את הכל שחור. החיים תותים.

 • פבר 3, 2018 @ 13:09 at 13:09
  Permalink

  נדמה לי מלחמה בין ישראל לחיזבאללה קרובה יותר מתמיד!!!!!!!
  1) לאחר שטורקיה הפכה לבת ברית של איראן ורוסיה נגד ארצות הברית וישראל אנחנו רואים שהטורקים פתחו במלחמה נגד הכורדים ידידי אמריקה 2) הטורקים מתכוונים לקדוח לחיפושי גז ונפט במים כלכליים של ישראל באישור ממשלת לבנון!!!
  3) כוחות צבא איראן -חיזבאללה ורוסיה מתכננים להגיע לגבול הצפון של ישראל וירדן
  4) איראנים התחילו לאיים באופן ישיר לגרש את אמריקאים מאדמת סוריה בכוח
  5) אמריקאים התחילו לאיים על אסד
  6) ישראל כחייל של אמריקה תהיה חייבת לפעול נגד חיזבאללה או גם איראן!!!
  בקיצור נראה שמלחמת עולם נגד איראן-טורקיה וחיזבאללה אולי גם מדינות ערב קרובה יותר מתמיד ואולי אני טועה????

  • פבר 5, 2018 @ 1:58 at 1:58
   Permalink

   אתה לא טועה. צריך סדר וזה יגיע!

 • פבר 3, 2018 @ 19:37 at 19:37
  Permalink

  "אלא הם גם יעבירו אותם ללבנון ויציבו אותם שם מול גבול ישראל."
  איך אומרים ב.מ.פ.ת.ע פרסי
  "כן יהי רצון"
  רק עם כל הטילים שישראל נשענת תחת "כנפי" ה U.S.A
  "בטוח לא נהיה כמו במלחמה של גנרל NELSON…………..

 • פבר 3, 2018 @ 22:22 at 22:22
  Permalink

  האזור מתחמם.

 • פבר 3, 2018 @ 22:34 at 22:34
  Permalink

  אנחנו מהווים סיבה להגמוניה שלהם : קודם במזרח התיכון ואחרי זה בהמשך ליתר היבשות…אני חושב כל עוד ראשי הנחשים לא נגזרים אז אנחנו שלב אחת אחורה מתכנונים וביצועים שלהם…. יהיה מחיר עבורו לשלם ….שבין היתב נקודה זאת אז אנחנו צעד קדימה … נכון צרכים הרבה עומץ והקרבה וגם עזרת ידידנו ארה"ב ומדינות ערב שלהם גם דאגה משוטפת ….בתחרות ובשם איסלם האכזרי השיעית שמחזיקים בני ערובה כ70 אירנים נלחמים עם איסלם הקיצוני הסונית בלי רחמים וכל זה בשביל לשלוט על עולם המןסלמי שיצא נגד עמים אחרים…. אינני חוקר אבל זה התמונה שמצתייר לפי דעתי ….

 • פבר 4, 2018 @ 5:15 at 5:15
  Permalink

  i guess they want to play with fire and bring about the destruction of Lebanon.in the next conflict we will bring them back to the stone age.

 • פבר 4, 2018 @ 9:41 at 9:41
  Permalink

  חשוב להיערך לכל תרחיש ולבדוק את ציוד החירום בבית פרטים אפשר למצוא באתר פיקוד העורף. מלחמה יכולה להתרחש בן רגע ואין לוחות זמנים.

 • פבר 4, 2018 @ 19:33 at 19:33
  Permalink

  KEYHOLE המגיב היקר מאוד.
  מכובדי.
  כיצד הינך יכול לכתוב:
  " מה שהיה הוא לא מה שיהיה"
  הרי שלמה המלך, החכם מכל אדם,
  כתב מפורשות בספרו קהלת: "מה שהיה – הוא מה שיהיה".!!!

  זאת כנראה הסיבה, שתגובתך יצאה כל כך פסימית, שלילית, ומן ההכרח גם מאוד מוטעית.
  אחרי משפט פתיחה כל כך "זחוח ומתנשא",(כדבריך)
  איך תוכל, אם בכלל, לנסות ולהעריך את המצב המתרחש.
  הינך צריך להיזהר כפל כפליים,
  שמא קוראים אחרים, ילכו בעקבותיך, אחרי טעויותיך…… שחלילה וחס, לא תהא גם חוטא(טועה), וגם מחטיא(מטעה).
  ברגשי כבוד
  אביגדור

 • פבר 4, 2018 @ 23:25 at 23:25
  Permalink

  הצבא צריך להתמקד בהכרעה מהירה של כל התקפה ואיום בצפון ובמיוחד מלבנון, וזאת במקום להתפלש ללא הפסק במלחמות מגדר חסרי משמעות…וכאן אני מאשים את הרמטכ"ל.

 • פבר 5, 2018 @ 0:01 at 0:01
  Permalink

  באמת המצב ניראה מפחיד-אני מקווה שמה שאומר רב אלוף אייזנקוט נכון -שצהל מוכן למשימות השונות
  אבל אם יגזר עלינו לצאת למלחמה אני מאוד מקווה שיש לנו תכנית לקפד את ראש הנחש איראן -הם חזקים בפוליטיקה
  לא חושב שחזקים בצבא-אם סדאם חוסיין לא היה פולש לכוויית לא הייתה להם שום תקומה היום- הפלישה לכוויית הביאה את אמריקה ושאר -ובינתיים נותרה איראן לבד בזירה וכך יכלה להתחזק-דבר נוסף -פוטין שרק אלוהים יודע מה הוא רוצה הוא עוזר לנבלות הכי גדולות באזור-וכן "ידידינו אובמה וקרי" שהוטרידו מהם סנקציות שכעת מושקעים בטרור אזורי
  בעניין גירוש האמריקאים מסוריה-הם צריכים לקום מאוד מוקדם..
  בקיצור נסאררלה הפסיכי מכר את מדינתו לאיראנים מקווה שישלם אישית
  אבל מעל לכל דבר אנחנו חייבים להיות מוכנים -ולא -אנחנו עם לא מפולג -ביום פקודה כולם ילחמו כולל הרוסים למעט החרדים והערבים -אבל אלה נצטרך למצוא להם פתרון -אבל צבאית זה לא יהיה משמעותי

 • פבר 5, 2018 @ 0:03 at 0:03
  Permalink

  כתוספת להערותי הקודמות-אף אחד לא ילחם בשבילנו -נצטרך לעשות הכל לבד לבד

 • פבר 8, 2018 @ 11:21 at 11:21
  Permalink

  הרה"ג זצוק"ל חרמנאי איברהים אבו דלאל,ביקר בגבול לבנון ישראל ומתכנן איך החי-זבאללה יכבשו את היישובים בגליל

Comments are closed.