המלחמה בין מהנדסי טילים איראניים וחיזבאללה, ומהנדסי טילים ישראליים, וקציני וחיילי 'כיפת ברזל', יכריעו את הסיבוב ברצועה

מיטב המוחות של מהנדסי הטילים של איראן וחיזבאללה עוסקים בשעות האחרונות בטהרן ובביירות, כדי למצוא דרכים להתגבר על תוכנות העיקוב והיירוט של מערכת 'כיפת ברזל', כך מוסרים המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה.
פתרונות אלה מועברים לניסוי לידי קצינים איראנים ושל חיזבאללה המוצבים בעזה, חלקם ליד המטה הצבאי של החמס, וחלקם ליד המטה של הג'יאהד האיסלמי. המטרה: לאפשר לחוליות טילי ה'גראד' הניידים ברצועה לחדור את מערכת 'כיפת ברזל' ולפגוע באחד, או כמה ממרכזי הערים הישראליות ולגרום שם להרוגים ישראליים רבים ולנזק רב.

מקורות צבאיים מערביים העוקבים אחר הדו-קרב הא-סימטרי  המתחולל בין טילי 'הגראד' מהרצועה, וטילי היירוט של 'כיפת ברזל' הישראליים, אומרים, כי גם איראן וגם חיזבאללה מרגישים צורך אסטרטגי לנסות להתגבר על מערכת 'כיפת ברזל', משום שאם הם ייכשלו בזה, פירוש הדבר שהם איבדו את מערכות הנשק העיקריות-קרי הטילים, שהם עמדו להפעיל נגד מטרות בישראל, במקרה שתוכנית הגרעין האיראנית תותקף, או על ידי ארה''ב וישראל, או במקרה וטהרן תחליט להנחית מכת מנע מקדימה על ישראל.
נכון, אומרים מקורות אלה, כי טילי הקרקע-קרקע הנמצאים בידי החמס, ביניהם 'גראד' ו'פאג'ר 5' הם בעלי מערכות כינון מתקדמות יותר מאשר אלה הקיימות בטילי הג'יהאד האיסלמי, וגם השיגור שלהם מבוצע על ידי מערכות שיגור תת-קרקעיות מתקדמות, כאשר הטילים מכוונים כבר אוטומטית למטרות, דבר המבטיח דיוק רב. אולם בהתחשב בהצהרות האחרונות של ראשי החמס כי הם לא יצטרפו אוטומטית למלחמה ישראלית-איראנית, הרעיון של הפעלת  שתי חזיתות-חזית דרומית פרו איראנית מעזה, וחזית צפונית פרו איראנית מלבנון, שתפעלנה ביחד הולך ונמוג.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי זו הסיבה מדוע במשך בשבת וביום א' 11.3-10, התעצם הקרב מוחות בין מהנדסי הטילים הישראליים, האיראניים, ואלה של חיזבאללה.
האיראנים וחיזבאללה מנסים למצוא את 'הפרצה האלקטרוניות' במערכות העיקוב והשיגור של 'כיפת ברזל', שדרכה טילי 'הגראד' יכולים לחדור ולפגוע במטרה, בעוד מהנדסי הטילים הישראליים מנסים לחסום פרצות אלה, או ליתר דיוק להפתיע כל פעם את מהנדסי הטילים האיראנים ושל חיזבאללה מחדש.
מומחי הטילים אומרים, כי שינויים בתוכנות העיקוב וההפעלה של מערכת 'כיפת ברזל', דומה למה שהיה מקובל פעם בארטילריה, הזזה מהירה של סוללות ממקום למקום, כדי שלא לאפשר לאויב לרכז את האש הנגדית שלו בגזרה קבועה מסוימת.
ביום א' 11.3, נראה היה לאיראנים ולחיזבאללה, כי הם הצליחו למצוא את הפרצה האלקטרונית הזו, כאשר שלושה טילי 'גראד' פגעו בבאר שבע ( שניים התפוצצו, אחד לא).  צה''ל הגדיר מצב זה 'ככשל טכני'.
השאלה באם אכן האיראנים וחיזבאללה הצליחו כן או לא, תתברר בהמשך ירי הטילים ביום א' בלילה, וביום ב' 12.3. 
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי הצלחה שלהם, תמשיך את ההתנגשות הצבאית ותדחה את הפסקת האש. כישלון איראני-חיזבאללה, והצלחה ישראלית למצוא תשובה לחדירת הטילים לבאר-שבע, תקדם את הסיכויים של הפסקת אש.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות