המלחמה הראשונה בתקופת הנשיא טראמפ. הפלישה הסרבית לקוסובו תסמן את סוף תקופת התפשטות האיסלם לאירופה

רכבת סרבית העומדת כבר שבוע ימים-מיום שישי 14.1-על גבול סרביה עם קוסבו, ועליה מצוירות כתובות בשפות שנות  'קוסובו היא סרבית' “Kosovo is Serbian' וסמלים סרביים לאומניים ונוצרים אורתודוכסים, עומדת להיות הסיבה העיקרית לפריצת מלחמה בין שתי המדינות.
כוחות הביטחון של קוסבו הקימו מחסומים ומונעים את כניסת הרכבת לקוסובו ונסיעתה בקו חדש באורך 213 ק"מ המוליך מבלגרד  למיטרוביצ'ה בקוסובו from Belgrade to Mitrovica, שם מתגוררים סרבים רבים.
מאחורי הרכבת הזו מרכז הצבא הסרבי המונה כ-60,000 חייל, כוחות שריון וארטילריה רבים, וחיל האוויר הסרבי הועמד במצב של כוננות מלחמה. מול הכוחות האלה נערכים כוחות הביטחון של קוסבו, שיחד עם יחידות המילואים שלהם מונים כ-10 אחוז בלבד מהצבא הסרבי-כלומר 6,000 חיילים.
נשיא סרביה טומיסלאב ניקוליץ'  Tomislav Nikolic אמר השבוע, שאם סרבים ייפגעו (כאשר הרכבת תיכנס לקוסובו), אנחנו נשלח צבא לקוסובו. If Serbs are killed, we'll send army to Kosovo. כלומר בין שתי המדינות תתחדש המלחמה אשר התחוללה לפני 19 שנה בין פברואר 1998 ליוני 1999.
סרביה נאלצה אז לחתום על הסכם עם קוסובו, שהיה למעשה הסכם כניעה, לאחר שבמלחמה התערבו כוחות של נאט"ו שפלשו לקוסובו, ומפציצים אמריקנים ערכו הפצצות כבדות על בניינים אסטרטגיים בבירה הסרבית בלגרד.
בעוד המערב מכיר בקוסבו כתוצאה מהמלחמה הזאת, רוסיה, סרביה וסין אף פעם לא הכירו בה, ועדיין רואות בה חלק מסרביה.
מלחמת קוסובו הייתה המשך של המלחמה שהתחוללה בין השנים 1995-1992, בין סרביה וקוראטיה הנוצריות, לבוסניה המוסלמית. גם מלחמה זו נסתיימה לאחר שארצות הברית שבראשה עמד אז הנשיא ביל קלינטון, התערבה בה ואילצה את סרביה לחתום על הסכם לסיום המלחמה, (הסכם דייטון), שהיה למעשה וויתור על שטחים גדולים בבוסניה לטובת המוסלמים.
במילים אחרות, אפשר לראות בסכסוך ובמלחמות שנערכו בבלקן, מדיניות שיטית של הממשלים בארצות הברית, החל משנות ה-90 ועד היום- במשך 15 שנה רצופות, להעניק עצמאות למוסלמים בדרום אירופה, ולצמצמם את השפעתם והשטחים בהם שלטו-שולטים הנוצרים האורתודוכסים.
רבים במערב ובוודאי במוסקבה רואים במדיניות אמריקנית זו, בה תמכו וביצעו הנשיאים ביל קלינטון ובאראק אובמה וקמצלארית גרמניה אנג'לה מארקל,  את הרקע לפתיחת שעריה של אירופה בפני מיליוני מהגרים מוסלמיים מהמזרח התיכון ומאפריקה.
ארבע מדינות מוסלמיות בדרום אירופה, טורקיה, בוסניה, קוסובו, ואלבניה, היוו את קרש הקפיצה העיקרי של מהגרים אלה לתוך מערב אירופה.
הסרבים הציבו  בכוונה את הרכבת הלאומנית-דתית הזו  שבוע ימים לפני סיום כהונתו של הנשיא אובמה, על הגבול המשותף שלהם עם קוסבו-גבול שנכפה עליהם על ידי הנשיאים קלינטון ואובמה, ומיד לאחר השבעתו של הנשיא החדש בוושינגטון-דולנד טראמפ, ביום שישי 20.1, הם יניעו אותה והיא תיסע לתוך קוסובו.
אם כוחות הביטחון של קוסובו יתקפו אותה, הצבא הסרבי יפלוש לקוסבו.

אם כוחות הביטחון של קוסבו לא יתקפו את הרכבת, הצבא הסרבי ינוע אחריה לתוך קוסבו ללא התנגדות, ויבטל בכך את מה שנראה בעיני הנשיא לשעבר ביל קלינטון כאחד ההישגים הדיפלומטיים-אסטרטגיים החשובים ביותר של שנות כהונתו.
צריך תמיד לזכור כי בכיכבר המרכזית של עיר הבירה של קוסובו-פרשטינה Pristina  עומדת אנדרטה של הנשיא קלינטון, כאיש אשר הביא את העצמאות למוסלמים שהיו תחת שלטון הסרבים.
הרכבת הסרבית הזו, תהייה גם נקודת מבחן ראשונה לנשיא דולנד טראמפ, אשר כבר ביום הראשון לכניסתו לבית הלבן, יצטרך להפגין כיצד הוא מטפל במשבר בינלאומי הכורך בתוכו את שאלת התפשטות האיסלם.
ביום ה' 19.1, שלח שר החוץ של קוסובו אנוור אוחאג' Enver Hoxhaj, אגרת דחופה לארצות הברית, ולכל מדינות האיחוד האירופאי, המבקש מהם לעזור לקוסבו לעמוד בפני התוקפנות הסרבית.
ב-1998 שימשה פנייה כזו עילה לשליחת כוח נאט"ו, שרובו היה מורכב מיחידות צבא בריטיות לקוסבו. היום ב-2017 אין שום סיכוי כי כוח כזה יישלח עוד פעם. אף אחת ממדינות אירופה, גם לא גרמניה וצרפת התומכות עדיין במוסלמים של הבלקן, ישלחו כוחות צבא להלחם בצבא הסרבי.
האירופאים לא יתערבו במשבר החדש לא רק בגלל המדיניות החדשה של טראמפ, אלא גם בגלל העובדה שבנמל התעופה של בירת קוסובו פרשטינה מוצבים כוחות צבא רוסיים, שנחתו שם ב-12 ביוני 1999, במטרה למנוע השתלטות מערבית מוחלטת על קוסובו, ומאז הם נמצאים שם.
לכן השאלה המרכזית היא עד איזה מרחק  נשיא רוסיה ולדימיר פוטין יקבע שהרכבת הסרבית תנוע.
המרחק אליה הרכבת תגיע, תהייה נקודת המבחן הראשונה גם לעומק או היקף מערכת ההבנות החשאיות שהושגו כבר בין הנשיא דולנד טראמפ והנשיא פוטין, לגבי המלחמה בטרור המוסלמי, והתפשטות המוסלמים לתוך אירופה.

Print Friendly, PDF & Email

26 תגובות עבור “המלחמה הראשונה בתקופת הנשיא טראמפ. הפלישה הסרבית לקוסובו תסמן את סוף תקופת התפשטות האיסלם לאירופה

 • ינו 20, 2017 @ 11:44 at 11:44
  Permalink

  סחתיין

 • ינו 20, 2017 @ 13:41 at 13:41
  Permalink

  המאמר בהחלט מעניין ומאיר עיניים. ואולם נראה לי שהקביעה שהסכם דייטון שהביא את סופה של המלחמה ההיא וקרע מבוסניה את קוסובו היווה את "הרקע לפתיחת שעריה של אירופה בפני מיליוני מהגרים מוסלמיים מהמזרח התיכון ומאפריקה" – קביעה זו קצת מרחיקת לכת. המהגרים שהגיעו בשנים האחרונות לאירופה הגיעו בגלל המלחמות במזרח התיכון ובאפריקה שגרמו למוסלמים רבים לחפש עתיד ביבשת אירופה ובגלל שאירופה לא ידעה למנוע את ההגירה אליה ואף עודדה אותה.

 • ינו 20, 2017 @ 14:29 at 14:29
  Permalink

  הגיע הזמן לתקן את עוולות השמאל
  רק עיוורים לא הבינו מה המשמעות של תמיכה במדינה מוסלמית באירופה
  מוטב מאוחר מאשר אף פעם,אבל חייבים הלגיד את האמת,לא בטוח שניתן לתקן את נזקי השמאל (החל מהסכמי אוסלו,תמיכה במוסלמים במלחמת הבלקן בשנות ה90,הסכם הגרעין עם איראן ועוד)

  • ינו 24, 2017 @ 19:22 at 19:22
   Permalink

   אוהב לאכול סלט?זה מה שעשית.

 • ינו 20, 2017 @ 16:08 at 16:08
  Permalink

  הבוסנים הצילו יהודים במלחמת העולם השנייה והסרבים להפך. לא לשכוח.

  • ינו 21, 2017 @ 8:52 at 8:52
   Permalink

   בדיוק ההיפך. הבוסנים שיתפו פעולה עם הנאצים ואילו הסרבים הצילו יהודים.

   • ינו 23, 2017 @ 15:57 at 15:57
    Permalink

    גם הבוסנים וגם הסרבים רוצים להרוג אותנו , שניכם זכיתם בפרס…

  • ינו 21, 2017 @ 9:18 at 9:18
   Permalink

   הסרבים היו פרטיזנים שלחמו בנאצים, אם כבר הקרואטים היו המנוולים

   לגבי מוסלמים שעזרו ליהודים,הכל טוב ויפה (החל מגירוש ספרד ועל מלחמת העולם השנייה)

   אבל מאז העליות הראשונות , ועיקר מקום המדינה ב48 , מרכז הכובד של שנאת יהודים עברה מהנצרות לאיסלאם

   והדבר הכי מרתיח,בעשור האחרון ובמיוחד מאז ה"אביב הערבי" מי שמלבה את האנטשימיות, משלהב ומסית את האספספוף ה"פלסטיני" זה השמאל הנאור (הזרוע המבצעת יושבת כאן בארץ, בצלם,שוברים שתיקה,הקרן החדשה ועוד)

   אתה מבין את האבסורד , העולם הערבי כבר שכח מאיתנו (חוץ מהפלסטינאים שחיים טוב על חשבוננו) והשמאל "שוחר השלום" דואג לתחזק את השנאה

  • ינו 21, 2017 @ 19:53 at 19:53
   Permalink

   כנראה שהתבלבלת חבר. כמו שתיקנו אותך כבר-הבוסנים והקרואטים היוו חוד החנית בכוחות הנאציים והלאומניים. הם השמידו יהודים. הבוסנים הרחיקו לכת ושמרו על הקו "סלוניקי-אושוויץ" הבתנדבות מלאה יחד עם ערביי סוריה ולבנון (אז זה היה סוריה) בחסות חג' אמין אל חוסייני הנאצי. גם ערביי פלשטינה היו שם בחסותו ועזרו בהשמדת יהודי הבלקן יחד עם תומכיהם הנאציים כגון קרואטים. הסרבים היו בין היחידים שעמדו בדרכם. קח ספר היסטוריה בסיסי ותקרא על אוסטאש ועל הבוסנים, על הערבים ושיתוף פעולה שלהם עם הנאצים בחסות אל חוסייני ימ"ש. במצבך זה רק יועיל לך.
   בנוגע לסרביה-עלינו לשאוף לסייע להם בכל כוחינו ולבלום את התפשטותו של האיסלאם באירופה. בכך נחזק את הברית עם רוסיה וסרביה. גם כלכלית זה ישא פרי-סרבים מוכנים לרכוש נשק ישראלי בכסף טוב למרות שיש להם תעשייה בטחונים מפוארת וגדולה. בכ"ז הם מעוניינים בכמה מוצרים שלנו בזכות טכנולוגיה פורצת דרך שבהם.

 • ינו 20, 2017 @ 17:27 at 17:27
  Permalink

  יאללה שיילחמו, יקיזו דם, והפעם אנחנו נשב בסלון וניתן להם עצות כיצד יש לנהוג בכבוד, במוסריות, בזמן מלחמה.
  נשמע לכם מוכר?…שמאלנים מחמד!!

 • ינו 20, 2017 @ 21:06 at 21:06
  Permalink

  קיבלתי צמרמורת עוד מלחמות- עוד פעם השמדת עם עם קברי אחים ומיליוני פליטים??? מספיק כבר אנשים חפים מפשע רוצים לחיות!!!!!!!

 • ינו 20, 2017 @ 22:23 at 22:23
  Permalink

  כתבה מעניינת מאוד. יש לי לקוחות בקוסובו, מעניין מה יעלה בגורל המדינה ומה הצעד הבא. אם קוסובו תיכבש, האם גם אלבניה על הכוונת של פוטין/סרביה?
  אם שזה בעצם סתם משחק לבדוק דופק (טראמפ וכו)

 • ינו 21, 2017 @ 1:34 at 1:34
  Permalink

  כתבה מעניינת ביותר.
  אבל לא ברור מהכתבה מה הגורם למתיחות בין הצדדים? למה שתהיה סכנה לנוסעי הרכבת אם ייכנסו לקוסובו?
  למה הדבר הגיע עד כדי סכנת מלחמה וריכוזי כוחות בגבול?
  מה קרה שם בזמן האחרון?

 • ינו 21, 2017 @ 3:59 at 3:59
  Permalink

  הבוסנים שיתפו פעולה עם הנאצים והוקמו מליציות בראשות המופתי בן בריתו של היטלר היו כמובן מעטים שעזרו ליהודים אבל המוסלמים באירופה הם תוצאה של שלטון עותומני והעברת תושבים מוסלמים לתוך אירופה אם העולם בא אילנו בטענות שהעברת אוכלוסיה יהודית לשטחים שמעבר לקן הירוק הם פשעי מלחמה אז כול המוסלמים בבוסניה ואלבניה הם לא חוקיים

 • ינו 21, 2017 @ 4:05 at 4:05
  Permalink

  השמאל לא מבין שעירבוב אוכלוסיות יביא בסוף למלחמות עולם צריך להפריד לחלוטין בין מוסלמים ללא מוסלמים האיסלם זאת הדת היחידה בעולם שאינה רוצה להשתלב ומחפשת רק להשתלט עולם הערכים האיסלמית שונה לחלוטית מערכי המערב

 • ינו 21, 2017 @ 7:51 at 7:51
  Permalink

  יותר ממדינה קוסובו היא אירגון פשע

 • ינו 21, 2017 @ 15:12 at 15:12
  Permalink

  אל נהיה תמימים…המוסלמים שגזלו חלקים מיוגוסלביה רבתי….הגיעו לקוסובו מאלבניה וטורקיה..כמחפשי עבודה..ומזי רעב במאה הקודמת…הם השתלבו בחברה ובחיי היום יום..וזכו לקבלת פנים ויחס הוגן…בתקופת טיטו איש לא היה יכול להעיז לגזול חלקים מטריטוריה יוגוסלבית.אך כאשר תושבי קוסובו הרגישו כי הרצועה הותרה..עם מותו של המרשל טיטו.. החליטו לדרוש אדמה ומולדת לא להם..ולהקים עוד מדינה מלאכותית מוסלמית באירופה..הרעיון של הקמת עוד מדינה מוסלמית בליבה של טריטוריה נוצרית.ובליבה של אירופה….קסם לטורקיה לאלבניה..וגם לאירן..אירן העבירה באופן מסווה .כסף.נשק .תחמושת ויועצים..כך עשתה גם אלבניה העניה..וכך עשתה גם טורקיה…ולקוסובו הגיעו מתנדבים מוסלמים מכל רחבי תבל.. (( כמו הזרימה לדאע"ש ))על מנת להילחם ולכבוש טריטוריה אשר מעולם לא הייתה להם..ולא הייתה הייתה מעולם בשליטה מוסלמית..מנהיגי העולם המערבי ובהם אמריקה..נפלו למילכוד של קסובו..עם הזעקות והקריאות של המדינות שמסייעים להם ובעלי מוטיבציה להקמת עוד מדינה מוסלמית…. שהנה מבצעים בקוסובו השמדת עם..והנה גוזלים מהם מהנכאים ((המלאכותיים )) את כבשת הרש ..((אשר לא להם )) המדינות המוסלמיות אשר רצו בהקמת קוסובו מוסלמית…גרמו לעיוורון וללחץ על אירופה ואמריקה להפעיל מכבש ומכתש ..על מנת להציל את העם של קוסובו מרצח עם..ההשפעה אכן פעלה..והמערב יצא להתקפה אדירה ללא רחמים..הופגזו גשרים..רכבות ..תחנות כוח..בתי חולים..מפקדות צבאית.. מפעלי תעשיה..היה מכבש אדיר של 24 שעות יום יום בניצוחו של ביל קלינטון..עד שיוגסלביה נכנעה כניעה מבישה.ומשפילה….והוכרחה לוותר על חלקי מולדתה..אשר הוקמה עליהם המדינה המלאכותית מוסלמית קוסובו….ואם לא לא די בזה כל מניהגי המדינה ומפקדי הצבא הוכרזו כפושעי מלחמה ואכן נשפטו לא מעטים בהאג….מה שמעניין איש מפושעי המלחמה של קוסובו לא הוזמן להג ואף לא נשפט….ארץ כבושה משחררים..ולעולם העם היוגוסלבי לא יוותר..

 • ינו 21, 2017 @ 19:57 at 19:57
  Permalink

  לכל אלה שתוהים מי נגד מי-במיוחד במלה"ע ה-2.
  הבוסנים והקרואטים היוו חוד החנית בכוחות הנאציים והלאומניים. הם השמידו יהודים. הבוסנים הרחיקו לכת ושמרו על הקו "סלוניקי-אושוויץ" הבתנדבות מלאה יחד עם ערביי סוריה ולבנון (אז זה היה סוריה) בחסות חג' אמין אל חוסייני הנאצי. גם ערביי פלשטינה היו שם בחסותו ועזרו בהשמדת יהודי הבלקן יחד עם תומכיהם הנאציים כגון קרואטים. הסרבים היו בין היחידים שעמדו בדרכם. קח ספר היסטוריה בסיסי ותקרא על אוסטאש ועל הבוסנים, על הערבים ושיתוף פעולה שלהם עם הנאצים בחסות אל חוסייני ימ"ש. במצבך זה רק יועיל לך.
  בנוגע לסרביה-עלינו לשאוף לסייע להם בכל כוחינו ולבלום את התפשטותו של האיסלאם באירופה. בכך נחזק את הברית עם רוסיה וסרביה. גם כלכלית זה ישא פרי-סרבים מוכנים לרכוש נשק ישראלי בכסף טוב למרות שיש להם תעשייה בטחונים מפוארת וגדולה. בכ"ז הם מעוניינים בכמה מוצרים שלנו בזכות טכנולוגיה פורצת דרך שבהם.

 • ינו 21, 2017 @ 19:59 at 19:59
  Permalink

  הבוסנים והקרואטים היוו חוד החנית בכוחות הנאציים והלאומניים. הם השמידו יהודים. הבוסנים הרחיקו לכת ושמרו על הקו "סלוניקי-אושוויץ" הבתנדבות מלאה יחד עם ערביי סוריה ולבנון (אז זה היה סוריה) בחסות חג' אמין אל חוסייני הנאצי. גם ערביי פלשטינה היו שם בחסותו ועזרו בהשמדת יהודי הבלקן יחד עם תומכיהם הנאציים כגון קרואטים. הסרבים היו בין היחידים שעמדו בדרכם. קח ספר היסטוריה בסיסי ותקרא על אוסטאש ועל הבוסנים, על הערבים ושיתוף פעולה שלהם עם הנאצים בחסות אל חוסייני ימ"ש. במצבך זה רק יועיל לך.
  בנוגע לסרביה-עלינו לשאוף לסייע להם בכל כוחינו ולבלום את התפשטותו של האיסלאם באירופה. בכך נחזק את הברית עם רוסיה וסרביה. גם כלכלית זה ישא פרי-סרבים מוכנים לרכוש נשק ישראלי בכסף טוב למרות שיש להם תעשייה בטחונים מפוארת וגדולה. בכ"ז הם מעוניינים בכמה מוצרים שלנו בזכות טכנולוגיה פורצת דרך שבהם.

 • ינו 21, 2017 @ 20:04 at 20:04
  Permalink

  הבוסנים והקרואטים היוו חוד החנית בכוחות הנאציים והלאומניים. הם השמידו יהודים. הבוסנים הרחיקו לכת ושמרו על הקו "סלוניקי-אושוויץ" הבתנדבות מלאה יחד עם ערביי סוריה ולבנון (אז זה היה סוריה) בחסות חג' אמין אל חוסייני הנאצי. גם ערביי פלשטינה היו שם בחסותו ועזרו בהשמדת יהודי הבלקן יחד עם תומכיהם הנאציים כגון קרואטים. הסרבים היו בין היחידים שעמדו בדרכם. קח ספר היסטוריה בסיסי ותקרא על אוסטאש ועל הבוסנים, על הערבים ושיתוף פעולה שלהם עם הנאצים בחסות אל חוסייני ימ"ש. במצבך זה רק יועיל לך.
  בנוגע לסרביה-עלינו לשאוף לסייע להם בכל כוחינו ולבלום את התפשטותו של האיסלאם באירופה. בכך נחזק את הברית עם רוסיה וסרביה. גם כלכלית זה ישא פרי-סרבים מוכנים לרכוש נשק ישראלי בכסף טוב למרות שיש להם תעשייה בטחונים מפוארת וגדולה. בכ"ז הם מעוניינים בכמה מוצרים שלנו בזכות טכנולוגיה פורצת דרך שבהם.

 • ינו 22, 2017 @ 13:49 at 13:49
  Permalink

  תודה לכם דבקה.
  יופי של אתר.
  ניצן, רחובות.

 • ינו 23, 2017 @ 23:13 at 23:13
  Permalink

  קצת עובדות היסטוריות לגבי היום ולגבי מלחמת עולם 2 : קרואטים שיתפו פעולה עם נאצים והשתתפו ב"מאמץ" של הפתרון הסופי, בוסנים מוסלמים שיתפו פעולה עם נאצים עקב פגישתו של המופתי של ירושלים אל חוסייני עם היטלר והוא אפילו הצליח להקים מיליציה בוסנית לשם כך. הסרבים היו הפרטיזנים שנלחמו בנאצים, ומעל כל זה על מנת שלא תתבלבלו , אלבניה הייתה המדינה היחידה באירופה כולה שגם אף יהודי בה לא נפגע מהנאצים וגם נתנה בחסות תושביה מקלט ליהודים שברחו מסרביה וקרואטיה , להזכירכם אלבניה מדינה ש 60% מתושביה מוסלמים, הכיצד ?- יש להם מנטליות של להעניק מקלט לנזקקים וזו גנטיקה אלבנית שאין לה שום קשר לאיסלם , אלבניה כיום בקשר טוב והדוק עם ישראל , תושבי קוסובו אלבנים וזה לא שאני בעדם וזה לא שאני בעד התפשטות איסלמית באירופה וזה לא שאני נגד סרבים – פשוט המצב מורכב בדיוק כמו שהוא מורכב אצלנו וכמו שאנחנו לא רוצים שאחרים יתערבו בעניינים שלנו ובסכסוכים שלנו , טוב יהיה אם גם אנחנו לא נהיה מעורבים בסכסוכים של אחרים, ואגב לי נראה שגם אם יתרחש סכסוך בין קוסובו לסרביה שאף מעצמה ומדינה אירופית לא יתערבו בו , ככל הנראה גם אלבניה לא תתערב למרות שהייתה מאד רוצה , פשוט לא כדאי לה. אז העיקרון שהאויבים של החברים שלך הם אויבים שלך ושהחברים של האויבים שלך הם חברים שלך לא בהכרח נכון והכל בלאו הכי ענין של אינטרסים ולכן העולם עומד מנגד עוולות נוראיות ולא עושה דבר מלבד לגנות אותנו על כלום ושום דבר.

 • ינו 24, 2017 @ 12:16 at 12:16
  Permalink

  חברים יקרים, אני ישראלי שחי כבר מספר שנים בקוסובו ומכיר קצת את הפוליטיקה וההזנה הבעייתית של התקשורת באזור ובעולם. המוסלמים בקוסובו הם כדלקמן:
  1. חילוניים (כמו רובנו החילוניים בארץ ישראל)
  2. היו נוצרים קתולים לפני ההשתלטות של התורכים על האזור כ500 שנה אחורה בזמן.
  3. שוחרי שלום ואוהבי ישראל, וכן האלבנים והקוסוברים הם אלו שהצילו את כל קהילת היהודים שהייתה בה מול הנאצים במלחמת העולם השנייה.
  אחת המדינות היחידות בעולםת אולי אפילו היחידה שבה אני מספר למקומיים שאני יהודי ומקבל תשובות אהדה וגאווה.
  אל לנו לשפוט אדם לפי הדת שנכפתה עליו לפני זמן כלשהו. הקוסוברים עם מדהים שהיה שמח שישראל תכיר בעצמאותו. הפעילות התוקפנית הנוכחית, של שליחת הרכבת לתוך קוסובו, ללא רשיון וללא הסכמתה של ממשלת קוסובו, הינה צעד פוגעני שמנסה לכפות עימות בתוך המדינה השקטה והצעירה הזו, צעד שיש לגנותו ולא להתלהם ולהאשים שוב את המוסלמים בהיותם מוסלמים

 • ינו 24, 2017 @ 16:04 at 16:04
  Permalink

  קוסובו זה חלק מסרביה וסרבים רוצים אדמה שלהם חזרה.

  • ינו 25, 2017 @ 1:15 at 1:15
   Permalink

   זה בערך הטיעון של ה"פלסטינים"….
   השאלה מי הצד הנאור יותר ולא בטוח שבמקרה הנ"ל המדינה המוסלמית היא הפחות נאורה

 • ינו 25, 2017 @ 22:32 at 22:32
  Permalink

  נראה כאילו בקרוב תפרוץ עוד מלחמה בין סרביה וקרואציה ?
  לא נראה אמיתי כי הזמן עדין רענן וקצר למלחמה אולי אולי בעוד כעשר שנים
  טעות בכתבה
  טעות מאוד חמורה
  את המוסלמים לאירופה המערבית הזמינה גברת אנגלה מרקאל ביחד עם יושב ראש האיחוד הארופאי
  את הארגון ואת כספי המעבר אירגן הבנאלף ההונגרי היהודי גורג סרוס
  היום הוא מארגן הפגנות נגד מר טראמפ

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות