המלכודת המדינית הולכת ונסגרת.

בלעדי ומיוחד למקורות תיקדבקה בוושינגטון: בשעות האחרונות החל המלכודת המדינית להסגר על ישראל, כאשר ממשל ג`ורג בוש משתף פעולה עם הערבים, עם הצרפתים, ובאמצעותם בעקיפין עם חיזבאללה, ומחזיק את ירושלים באפלה לגבי ההתרחשויות האמיתיות. עתה מתברר כי כל המהלכים המדיניים שהתרחשו ביום ב` בביירות, פריס, ניו-יורק, קראופורד, וושינגטון, כולל הבכי הפומבי בו פרץ ראש ממשלת לבנון פואד סניורה בפני מצלמות הטלוויזיה ושרי החוץ הערביים, ועזיבתו הפתאומית וההפגנתית של שר החוץ הסורי ואליד מועלם את פגישת שרי החוץ, היו מבוימים ומתואמים מראש. גם מסיבת העיתונאים הפתאומית של הנשיא ג`ורג בוש ושרת החוץ האמריקנית קונדוליסה רייס, הייתה חלק ממהלכים אלה, אשר מטרתם הייתה להביא לסיום מהיר ככל האפשר של המלחמה ולהוצאתם המהירה של כוחות צה"ל מדרום לבנון, מבלי שישראל תשיג את מטרות המלחמה שלה. המהלכים תואמו עם חיזבאללה באמצעות מערכת הקשרים הסודיים של צרפת עם חיזבאללה ועם איראן.
המקורות של תיקדבקה בוושינגטון מוסרים, כי ממשל בוש הציג לפני ישראל תמונה מוטעה של ההתרחשויות. בעוד הנשיא בוש הופיע כתומך בעמדת ישראל והטיל את כל האשמה על ההתרחשויות על חיזבאללה, והמשיך ליצור בימים האחרונים את הרושם כי לישראל נותר עוד זמן רב לפעולה, (מקורות בכירים בירושלים המשיכו ביום ב` לומר `כי לפני ישראל עוד שבועות רבים ללחימה`.) פעלה שרת החוץ קונדוליסה רייס מאחורי הקלעים, בעיקר באמצעות הסעודים, כדי לסיים את המלחמה במהירות, לפי תנאיהם.
המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מדווחים בלעדית, כי הסעודים הציבו בפריס את סעד חארירי, שהוא האיש הנותן הוראות לראש ממשלת לבנון פואד סניורה כיצד לפעול. בוושינגטון הם הציבו את הנסיך באנדר בין סולטן, מי שהיה במשך שנים רבות שגריר סעודיה בארצות הברית, והיום ממלא את התפקיד של מתאם השירותים החשאיים הסעודיים. באנדר, היה האיש באמצעותו קונדוליסה רייס עמדה בקשר ישיר עם הסורים.
להלן הדיווח הבלעדי על 8 הפרטים העיקריים של התוכנית לסיום המהיר של המלחמה והוצאת צה"ל מלבנון.
1. לבנון שהכריזה על גיוס המילואים של צבאה, למרות שאין לה צבא מילואים, תעמיד במצב הכן לקראת יציאה לדרום לבנון, את גדוד כוחות הקומנדו המוטסים המיוחדים שלה הנקרא `הברדלסים`. בכוח זה יש בסך הכול כ-1000 איש.
2. צרפת תעמיד במצב הכן כוח בגודל דומה של צנחנים צרפתיים.
3. תוך מספר שעות מקבלת ההחלטה במועצת הביטחון על הפסקה מיידית של הלחימה יוטסו הכוחות האלה ויונחתו בדרום לבנון ויחצצו בין כוחות צה"ל וחיזבאללה.
4. הצרפתים קבלו הבטחות מחיזבאללה כי לוחמיו לא ייפתחו באש על הכוחות הלבנוניים-צרפתיים שיתפרשו בשטח.
5. כוח סמלי של יוניפי"ל שלא יעלה בשלב הראשון על כמה עשרות חיילים, יוצב במעברי הגבול בין סוריה ללבנון, כדי לפקח כביכול על העברת הנשק מסוריה ואיראן לחיזבאללה.
5. ישראל תידרש על ידי מועצת הביטחון או מפקדי הכוח הרב לאומי, להפסיק את התקפותיה על חיזבאללה, כאשר חסן נסראללה כבר הסכים להפסיק את הפגזות הטילים על ישראל.
6. ישראל תידרש להסיג מיד את כוחותיה ל`קו הכחול` שהוא קו הגבול בין ישראל ללבנון.
7. חיזבאללה יידרש במקביל להוציא את כוחותיו מדרום לבנון, אבל כבר הוסכם במגעים החשאיים כי כוחות אלה ייסוגו מהדרום, רק לאחר שישראל תמסור לידי הכוח הרב לאומי את השליטה בחוות שבעא. בינתיים, יישארו אנשי חיזבאללה בדרום `כתושבים אזרחיים`.
8. ייפתח משא ומתן עקיף באמצעות מתווכים בין ישראל וחיזבאללה על חילופי שבויים, כולל החזרת חיילי צה"ל החטופים.
אם אכן התסריט האמריקני-צרפתי-סעודי-לבנוני זה יתגשם, ממשלת אהוד אולמרט לא תשיג אף אחת ממטרות המלחמה. החיזבאללה לא נשבר ולא הוכה. כוח ההרתעה של צה"ל לא הוחזר. להפך, החיזבאללה נראה ונתפש בדעת הקהל הערבית והעולמית כי מי שיצא וידו על העליונה במלחמה. חיילי צה"ל החטופים יוחזרו רק לאחר שיתקיימו חילופי שבויים. ספק גדול אם מישהו יכריח אי פעם את חיזבאללה לפנות את אנשיו מדרום לבנון ולפרקם מנשקם. מכל חלקי העולם תזרום עזרה לשיוקם ובנייה מחדש של לבנון ודרום לבנון, בעוד שישראל תצטרך בכוחות עצמה לשקם את ההריסות בצפונה של מדינת ישראל.
לכן אין מה להתפלא, כי ביום שלישי 8.8 בבוקר בעת ביקור אצל נשיא המדינה אמר ראש הממשלה אהוד אולמרט `כי ככל שנוכל להוציא מהר את כוחות צה"ל מלבנון, נשמח לעשות זאת`.

Print Friendly, PDF & Email