המנהיג המסתורי האמיתי של האחים המוסלמים Mr.X, נמצא ופועל תחת הגנת החמס מעזה

לא קשה לנחש מי במערכת הביטחון הישראלית נתן לשר הביטחון משה יעלון, שהחל מיום א' 11.8לפנות בוקר מ''מ ראש הממשלה לכמה ימים, את העצה כי ישראל מכבדת את ריבונותה המלאה של מצרים. לדבריו, 'צבא מצרים נלחם בראש ובראשונה כדי להגן על אזרחי מצרים ועל הריבונות המצרית'. 'לא נאפשר לשמועות ולספקולציות, כפי שהתפתחו ביממה האחרונה, לפגוע בהסכם השלום בין המדינות', אמר יעלון.
יעלון מנסה ליישב את הסתירה בין ההודעות המצריות הטוענות כי חיל האוויר המצרי הוא שתקף ביום ו' 9.8, את חוליית לוחמי אל קעידה ליד אג'רה Ajraa בתוך שטח סיני ליד רפיח, כולם חברי ארגון, 'אנסאר בית אל מקדיס' Ansar Beit al-Maqdis, הרג 4 או 5 מהם, לבין הודעות הארגון עצמו, כי הם הותקפו על ידי מלט ישראל. גם הודעות דוברי צבא מצרים בשעות הראשונות לאחר האירוע אמרו, כי שיתוף פעולה צבאי-מודיעיני בין צבא מצרים וצה''ל הביא לפעולת המלט הישראלי.
צבא מצרים טוען עתה כי הטילים שאנשי אל קעידה עמדו לשגר נועדו לתקוף מטרות מצריות. מקורות ישראליים אמרו כי המדובר בחולייה שעמדה לתקוף את נמל התעופה של אילת ביום ה' 8.8.
במערכת הביטחון הישראלית, ישנם גורמים אשר עדיין לא השלימו עם המצב החדש במצרים, וצעדיו ומדיניותו של האיש החזק היום במצרים, שר ההגנה המצרי פאתח אל סיסי, והם סבורים כי ישראל עדיין צריכה לרמוז שהיא מתנצלת על כל צעד שהיא עושה או לא עושה
ישראל, לפי הודעה מוזרה זו יעלון, מוכנה להקפיד יותר על כבודו של צבא מצרים, אפילו כאשר מדובר בכבודו של צה''ל.

זמן קצר לאחר פעולת החיסול הממוקד, ביום ו' דיווחו המקורות הצבאיים של תיקדבקה, כי לא ברור כלל אם אכן צה''ל ביצע את הפעולה, ולפי כמה מקורות צבאיים מערביים העוקבים אחר המלחמה המתרחשת בסיני, הייתה זו פעולת חיסול מצרית, שהפיקוד המצרי איננו רוצה לקחת עליה אחריות, בגלל הרג מוסלמים ביום השני של חג עיד איל פיטר.
ובכן הדברים נאמרו בצורה ברורה מאוד, ולא היה שום צורך בדבריו של יעלון, כי הוא לא ייתן לשמועות או לספקולציות לפגוע בחוזה השלום. אלה הם דברים מיותרים, בעיקר משום שהשאלה המרכזית באוגוסט 2013, היא לא חוזה השלום הישראלי-מצרי, אלא שיתוף הפעולה הצבאי-מודיעני בין צבא מצרים וצה''ל, לא רק לגבי חצי האי סיני, אלא גם לגבי רצועת עזה.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מוסרים, כי שיתוף פעולה זה יעמוד בימים הקרובים בפני מבחנים גדולים ורציניים יותר מאשר חיסול חולייה זו אחרת של אנשי טרור מוסלמים בסיני.
ב-22 ביולי דיווחו בלעדית המקורות שלנו, כי קבוצה של ששה ממנהיגי האחים המוסלמיים המצריים הצליחו להימלט בימים האחרונים ממצרים, ולמרות פעולות הצבא המצרי לחסימת רצועת עזה, הם הצליחו להגיע אליה והם שוהים עתה במלון החוף Beach Hotel בעזה. קבוצה זו של מנהיגי האחים, שבראשה עומד סגן ראש האחים המוסלמיים מוחמד עיזאת איברהים Mahmud Izzat Ibrahim, הקימה במלון בעזה מטה למלחמה בצבא המצרי, כלומר בגנרל אל-סיסי.
ביולי דיווחנו, כי מוחמד עיזאת איברהים, המכונה בקרב האחים המוסלמים 'איש הברזל' iron man, נחשב לאיש בהנהגה המוסלמית האחראי על העברת הוראות ופקודות שמתקבלות בקרב ההנהגה לביצוע על ידי דרגי השדה הנמוכים יותר. אולם חודש לאחר מכן, בשבוע השני של אוגוסט, הערכת מודיעין זו מטפסת לפחות שתי מדרגות כלפי מעלה.
המקורות המודיעיניים שלנו מדווחים, כי עתה מתברר לשירותי המודיעין המערביים העוקבים אחר המתרחש בלברינט הסודי של הנהגת האחים האחים המוסלמיים, אשר אף פעם לא הפסיק לפעול, גם כאשר היו במשך שנה שלמה-ב-2012, בשלטון במצרים, במודס אופרנדי של מליציה פרה-צבאית, כי לאחים היו תמיד שתי הנהגות. הנהגה רשמית אחת אותה הם הציגו כלפי חוץ, והנהגה חשאית, שאף פעם לא הוצגה כלפי חוץ.
במילים אחרות, האחים המוסלמים תמיד נערכו לאפשרות כי 'הנהגתם הגלויה' תיעצר. לכן כאשר בכל העולם הערבי-מוסלמי והמערבי כולל ישראל, ידוע כי ראש האחים המוסלמים הוא 'המדריך הכללי' מוחמד בדיע ,General Guide Mohammed Badie, המציאות היא שונה.
מוחמד בדיע הוא מנהיג הצמרת הגלויה. אבל מי שבאמת קובע את המתרחש בקרב האחים המוסלמים, ומה יהיו צעדיהם הבאים, הוא אדם מסתורי המוכנה אצלם 'מר X', כלומר מישהו שממונה על מס' 1- על מוחמד בדיע.
למרבה ההפתעה המודיעינית המצרית והישראלית, 'מר X' הוא מוחמד עיזאת איברהים, הנמצא עתה, ביחד עם המטה החשאי שלו במלון 'החוף' Beach Hotel בעזה.

במילים אחרות, כל פעולה ששר ההגנה המצרי הגנרל פאתח אל-סיסי  ייעשה מול האחים המוסלמיים, תתקל בתשובה מבצעית מעזה, ועד שהמטה של האחים המוסלמיים בעזה, שנהנה מהגנת החמס לא ישותק, ההתנגדות שלהם לאל-סיסי ולמשטר החדש בקהיר לא תסתיים.
לא צריך להכביר במילים כדי להבין שכדי לפעול בעזה, זקוק צבא מצרים לעזרה מצה''ל, בדיוק כפי שצה''ל זקוק לצבא מצרים, כדי לפעול נגד קבוצות אל קעידה בסיני הנערכות לתקוף את ישראל.

זו הסיבה מדוע דבריו של שר הביטחון משה יעלון היו מיותרים.
 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות