המסר של חיזבאללה: מגולדווסר ורגב עד בורגאס, לא ישראל היא שתבחר את מועד המלחמה, זירותיה ותוצאותיה

חיזבאללה שלח בליל שבת 27.6, את האיתות הברור ביותר, כי כמו שלפני שש שנים ביולי 2006, חדרו כוחותיו  לישראל וחטפו את אהוד גולדווסר ואלדד רגב ז''ל, ובכך החלו את מלחמת לבנון השנייה, שלפי ראייתם הם נצחו בה, כך הם יכולים לחדור  גם היום לישראל, למרות היערכות צה''ל מולם, ולנצח את המלחמה הבאה. במילים אחרות, חיזבאללה, ואתו איראן וסוריה, מעריכים כי המלחמה הבאה קרובה. 
האיתות הזה נשלח באמצעות הקרנת סרט ווידיאו שתיעד בזמן אמת את  חטיפת שני חיילי  צה''ל שהתרחשה ב-12 ביולי 2006 ליד זרעית. בעקבות החטיפה פרצה אז  מלחמת לבנון השנייה.
בסרט הווידיאו  נראים לוחמי קומנדו של החיזבאללה פורצים את גדר הגבול ולאחר מכן תוקפים את הג'יפ הצה"לי. בפעולה הזו של חיזבאללה נהרגו שמונה חיילי צה''ל. 
סרט הווידיאו מסתיים כשאחד מאנשי החיזבאללה פותח את דלת ההאמר. לא רואים את הוצאתם של גולדווסר ורגב מהרכב שנפגע כמה דקות לפני כן מטיל נגד טנקים. לכן גם היום, אי אפשר לקבוע אם אהוד גולדווסר ואלדד רגב ז''ל הוצאו מהרכב כאשר הם עוד בחיים, או שהם נהרגו בעודם בשטח ישראל. הנקודה הזו לא הייתה ידועה למודיעין הישראלי זמן רב, ועל סמך הערכות שגויות לגבי גורלם של השניים, התקבלו החלטות אסטרטגיות שגויות שסיבכו את ישראל במלחמה בה חיזבאללה הצליח להפגיז בטילים שטחים נרחבים אזרחיים בצפון ומרכז ישראל, כאשר צה''ל איננו מצליח להפסיק את ירי הטילים.
המקורות הצבאיים ללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים, כי איתות נוסף שחיזבאללה שלח באמצעות הקרנת סרט הווידאו בערוץ טלוויזיה לבנוני  חדש  'אלמיאדין' (הכיכרות), ערוץ חדשותי חדש שהחל לשדר לפני כמה ימים מביירות, כאשר בראשו עומדים עיתונאים ערביים אוהדי הארגון הוא, כי כשם שהמודיעין הישראלי לא יודע עד היום בדיוק כיצד התארגנה והתבצעה חדירת אנשי הקומנדו של חיזבאללה לישראל לפני שש שנים, כך המודיעין הישראלי, אשר נכשל בחיזוי הפיגוע האחרון בישראלים בבורגאס בבולגריה ב-18 ליולי, בו נרצחו חמישה ישראליים, לא יצליח לגלות כיצד הפיגוע בוצע ובידי מי.
במילים אחרות, המסר של חיזבאללה הוא  שהישראלים עומדים בפני שורה של פיגועים נוספים קשים יותר אותם לא יצליחו לעוצרם.
עד היום, כ-10 ימים לאחר הפיגוע, אין לא בידי שירותי הביטחון ומודיעין של ארה''ב, ישראל ובולגריה, אשר מפעילים מאות סוכנים בבולגריה ובמדינות אירופאיות אחרות, כולל בטורקיה, בניסיון לעלות על עקבותיהם של המפגעים, קצה חוט אשר יוביל אותם למבצעיו.
מאחר והחל ממלחמת לבנון לפני שש שנים, התעמולה, ובייחוד העיתוי שלה, הייתה, והיא גם היום, אחד מכלי הנשק החדים ביותר של מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה, אפשר וצריך להניח כי הקרנת סרט הווידיאו בליל שבת, לא הייתה מקרה, ונראה כי היא תואמה גם עם  טהרן ועם דמשק.
אפשרות החדירה החמקנית stealth penetration , דרך חגורות ההגנה הצבאיות והמודיעיניות של ישראל, היה תמיד אחד מאמצעי ההתקפה שחיזבאללה, והקצינים האיראניים שאימנו את אנשיו ומפקדים עליהם, שוקדים עליהם כבר שנים, גם ברמה הצבאית, וגם ברמת הטרור.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי כבר מתחילת 2010, כלומר מלפני שנתיים, מצוי בישראל ובארצות הברית, מידע מודיעיני המראה, כי כמו שצה''ל מתכנן במלחמה הבאה להעביר את הלחימה אל תוך לבנון, כך חיזבאללה מתכנן ונערך להעביר את הלחימה לתוך שטח ישראל, הקרנת סרט הווידיאו נועדה להוכיח כי בידי חיזבאללה ישנם האמצעים והכוחות לחדור לתוך ישראל ולפעול בתוכה מבלי שצה''ל ירגיש בכך.
כדי להשיג מטרה זו הקים חיזבאללה חמש חטיבות של כוחות מיוחדים, כל אחת מהן בגודל של גדוד אנשי קומנדו מורחב,  שתפקידן לכבוש, בעת מלחמה עם ישראל חלקים מהגליל, ולעורר מרד מזוין של ערביי ישראל.
לכל חטיבה מיוחדת כזו של חיזבאללה הוקצתה הגזרה שאותה תצטרך לכבוש בצפון ישראל, והאימונים הותאמו לתנאים הגיאוגרפים הספציפיים של הזירה, כאשר כל יחידה עד לרמה של מחלקה, לומדת להכיר את הקטע שעל תפיסתו והחזקתו היא ממונה.

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות